Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha terhes lennék, de még nem...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha terhes lennék, de még nem tudjuk, és a tabit elkezdem, akkor mi van?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok,és két hete van egy barátom.Eddig nem védekeztünk,csak próbálta időben kivenni.De van egy olyan érzésem hogy az utólsó együtt létünkkor nem tudta időben kiveni.A héten akarok gyógyszert feliratni.Ha terhes lennék,de még nem tudjuk,és a tabit elkezdem,akkor mi van?A mensim egy hete múlt el.


A másik kérdésem: most szednék elöszőr tabit.Milyen hatása van? tényleg elhizok tőle?megéri szedni? mert hallottam már olyat is hogy tabi mellett lett terhes a nő.


2008. máj. 26. 09:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél tesztet, és megtudod h terhes vagy -e!!

A mai korszerű tablettáknak már nincs durva mellékhatása, mint régen volt. Olyan kicsi hormontartalmuk van, h észre sem veszed. Nem fogsz hízni. Megéri szedni, mert inkább minden nap egy tabletta, mint abortusz. Ritka h vki tabi mellett lesz terhes, de igen előfordult már. De lehet h aki az lett, nem szedi be minden nap a megfelelő időben...

2008. máj. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De ha most veszek egy tesztet nem biztos hogy kifogja mutatni,mivel még szerintem nem ágyazódott be.Meg a mensim is jövőhónap 16.-a körül jön meg.
2008. máj. 26. 10:13
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az egy dolog, hogy nem ágyazódott még be, mert a terhességi teszt egy olyan hormont vizsgál a vizeletben, ami csak terhesség idején van a szervezetben, és 7-10 nap után mutatható ki.


Ha elmész gyógyszert íratni, akkor mondd el ezt az orvosnak, ott ingyen és egy napon belül majdnem 100%-os biztonsággal meg tudják mondani terhes vagy-e.


Nem a tablettától hízol el, hanem ha a hormonváltozás miatt növekszik az étvágyad, és változás lesz a szervezetedben. Igazság szerint mielőtt felírják a gyógyszert kell csináltatni vérvizsgálatot, májfunkciós vizsgálatot és hasi ultrahangot, de ezt el szokták bliccelni. Arra viszont készülj fel, hogy nem biztos, hogy az első tabletta megfelelő lesz számodra.

2008. máj. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mit értesz az alatt hogy nem lesz megfelelő? :O
2008. máj. 26. 10:56
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

ha mondjuk már teherbe estél, nem szabad elkezdeni a tabit! tényleg vegyél egy tesztet és ha negatív, akkor szedj tabit és mostantól kicsit jobban vigyázz magadra :P


am nem para a tab, én is paráztam tőle, de nem híztam el tőle v ilyesmi, cs első hónapban kicsit megküldte a menzimet és abban a hónapban 3 hetet menstruáltam ami eléggé kikészített :S de már hozzászokott a szervezetem és nagyon megéri a dolog!!!

de ne parázz, mkinek mképp reagál a szervezetere rá, lehet h neked sehogy, ráadásul a doki cs tudja mit ad neked :)

2008. máj. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Bár nem én választoltam neked előbb, de tudom, h mire gondolt az előttem válaszoló. (Tőle bocsi, h belepofátlankodtam :-P)

Szóval nem biztos, h az a tabi jó neked, amit először felírnak. Mert pl. felírnak neked Yasminelle-t és mondjuk fájni fog tőle a hasad vagy a fejed, pecsételő vérzésed lesz vagy egyéb tüneteid leszenk. Nos, ekkor mondjuk azt, h nem megfelelő számodra a tabi. Ekkor irány vissza a dokihoz, aki új fajtát ír fel. Ezt ki kell tapasztalni, hogy a te szervezeted melyiket fogadja be, melyiktől nem lesznek mellékhatások. Remélem, tudtam segíteni :-)

2008. máj. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
oké. köszi szépen a válaszokat.
2008. máj. 26. 11:23
 8/8 anonim ***** válasza:
Mindegyik válaszadóval egyet értek, csak még kiegészíteném annyival, hogy ha még az orvosi vizsgálat után se vagy teljesen meggyőzve, hogy nem vagy terhes, akkor is a tabit általában a menstruáció első napján kell elkezdeni szedni, és ha menstruálsz, akkor nem vagy terhes. Tehát szerintem nem lehet baj.
2008. máj. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!