Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Félek elkezdeni a fog. Gátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Félek elkezdeni a fog. Gátló szedését, ti hogy voltatok ezzel?

Figyelt kérdés
Már elég régóta van barátom (21L) és jó ötletnek tűnt, hogy kipróbálom majd. De most h már a kezemben van és jövő héten kezdhetném is...megijedtem a mellékhatásoktól stb. Amúgy is elég gázos a menzeszem, folyton hányok,lázas vagyok és igazából ezért is akarom kipróbálni, a barátom nem erőlteti.Ha esetleg mégsem válna be, és jönnének a mellékhatások az mennyi idő után derül ki? 1-2 nap vagy inkább pár hét h vmi nem stimmel. akkor nyugodtan aba is hagyhatom????
2012. nov. 14. 11:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
31%
A barátnőm is szedi, az Ő esetében inkább én aggódtam a mellékhatások miatt, Ő mindenképp szerette volna, ezért nem tiltakoztam. És bevált, nincs semmi mellékhatása, és mindketten élvezzük :) Előtte nagyon rendszertelen volt neki is, azért is szereti szedni, mert így tudja, hogy mikor jön meg :)
2012. nov. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Én nem bízok a bogyóban, mert sajnos nem lehet észrevenni, ha nem hat.

A guminál egyértelmű, de a bogyónál akkor is megjöhet a megvonásos vérzés, ha terhes vagy.

2012. nov. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Pendulum92 ***** válasza:
29%

A legbiztonságosabb védekezési módszer, persze a vélemények néha az ellenkezőjét mondják, de attól még az.

A barátnőm 9. hónapja szedi, elején volt 1-2 kellemetlen tünet, de kibírható, és azóta semmi mellékhatása nincs(Jangee). Mellesleg nekem egyáltalán nem megy óvszerrel, így más nem is működhet.


előzőnek: mindenki azzal védekezzen, amiben bízik. Az óvszer pl elszakadhat. A fogamzásgátló hatásának csökkenését áttöréses vérzés jelezheti. Ha minden nap szedi, és nem felejti el, nem szedett antibiotikumot, kb. 0 az esélye a teherbeesésnek.

2012. nov. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Pendulum92 ***** válasza:
23%

"Amúgy is elég gázos a menzeszem, folyton hányok,lázas vagyok és igazából ezért is akarom kipróbálni, a barátom nem erőlteti.Ha esetleg mégsem válna be, és jönnének a mellékhatások az mennyi idő után derül ki? 1-2 nap vagy inkább pár hét h vmi nem stimmel. akkor nyugodtan aba is hagyhatom????"



A fogamzásgátlókat használják rendszertelen, fájdalmas menstruációk szabályozására is, terápiásan.


Ha orvos kivizsgált, kizárt pár veszélyes betegséget, amivel nem célszerű szedni, szerintem nyugodtan elkezdheted. A néhány apróbb mellékhatás jelentkezhet az első három hónapban, de olyan is van, hogy észre sem veszed.


ha bármi probléma merül fel, menj vissza az orvoshoz, aki felír másik fajtát. De nem érdemes rajta a parázni, inkább élvezzétek ;)

2012. nov. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat,mind hasznos volt. eleinte én is csak az óvszerre esküdtem, de ahelyett h kinőném ezt a menstruációs tüneteket, Pms-t előtte egyre rosszabb, és igen doki szerint van akinél ez normális...nincs semmi bajom elvileg.

Majd kipróbálom és remélem nekem is beválik úgy mint a ti barátnőiteknek.

2012. nov. 14. 12:29
 6/18 anonim ***** válasza:

rengeteg mellekhatasa van, dokik nem fogjak neked nagyban kifejteni.

Szerintem a legrosszabb ami sok sok nönel elöjött, az hogy nem kivanja a szexet. Ez altalaban par ev utan jön elö, nem masnap.

Es talan ez az egyetlen mellekhatasa ami a pasikat izgatja! :)


Ja es ügyelj arra, hogy ha gyereket szeretnel legalabb 1 evvel hamarabb hagyd abba a pirula szedeset.

2012. nov. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Én szedtem kb 1 évig és nincs jó tapasztalatom. Folyamatosan hányingerem volt, hánytam, híztam egy csomót és olyan hosszú szőr nőtt a karomon, hogy csak néztem. Szóval én szarul voltam tőle, az orvos felírt másikat, de eszem ágában nem volt kiváltani! Általában azt mondják az orvosok, hogy a mellékhatásoknak az első 3 hónapban elő kell jönniük (ha vannak, márpedig vannak) és el is kell múlniuk ebben az időszakban. Egyébként nem mindenkinek jön be ugyanaz a márka, de én nem akartam még jobban tönkretenni az egészségemet, szóval én nem ajánlom! Még ha nem is leszel tőle rosszul és nem is hízol el, akkor is vannak mellékhatásai, mégpedig az, hogy mérgezed a szervezetedet. Így is eleget lenyelünk a csapvízzel!
2012. nov. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Értem, én is pont ezektől tartok amiket leírtatok. Hogy folyton rosszul leszek, lesz vmi nyűgöm-bajom. :(

Azért érdekes, hogy mindenki tudja az árnyoldalát orvosok is, és úgy írják fel vérvétel nélkül mintha nem lehetne beélőle baj.

2012. nov. 14. 14:58
 9/18 anonim ***** válasza:

Sokan amiatt aggódnak, hogy meghíznak, vagy elmegy a kedvük a szextől. De ha mellékhatást tapasztalsz, abba tudod hagyni. Ha hízol, akkor sem kell megvárni, míg feljön 15 kg...


A legnagyobb probléma a tablettával az, hogy nem tudhatod előre (és az orvos sem tudhatja, akármennyire vizsgál ki!!!), hogy UTÁNA mi lesz. Ha abbahagyod.

Ugyanis nagyon szépen el tudja k.ni a hormonrendszert. Persze van olyan, aki 10 évig szedi, aztán első ciklusban teherbe esik az abbahagyás után minden gond nélkül.

Viszont van olyan is, akinek akár több évig nincs utána peteérése!

Aztán ha semmilyen ciklusod nem lesz esetleg, akkor visszasírod majd a rosszulléteid...

2012. nov. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"Azért érdekes, hogy mindenki tudja az árnyoldalát orvosok is, és úgy írják fel vérvétel nélkül mintha nem lehetne beélőle baj."


1. Vérvételből annyi derül ki, hogy rendesen működik-e a májad, azaz szedhetsz-e bármilyen fogamzásgátlót..Hogy neked mi bajod lesz tőle, azt az égvilágon semmilyen vizsgálattal nem tudja kideríteni!


2. Az orvosnak abból van pénze, ha az ember tablettát szed.


3. Még mindig jobb, ha felírja a kissé talán kockázatos tablettát, mintha vki évente megy kapartatni.

Mert oké, hogy az értelmes emberek használnak kotont, ha nem szednek tablettát, de sajnos az emberek többsége nem ilyen. Általában az van, hogy a pasi nem hajlandó felhúzni, meg "csak egy kicsit kipróbáljuk nélküle" stb, aztán lehet rohangálni a 72 órásért. Azt meg nem lehet minden héten beszedegetni. Annál már a sima fogamzásgátló is jobb. Na meg az abortusznál is..

2012. nov. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!