Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mi a teendő elfelejtette...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a teendő elfelejtette (Sensonette) tabletta esetében?

Figyelt kérdés

Némileg dilemmatikus helyzetben vagyok. Több mint 6 éve szedek gyógyszert, és most fordult elő másodszor, hogy kimaradt egy nap. Első alkalommal még nem idegeskedtem, mert akkor nem éltem túl aktív szexuális életet, most viszont majdhogynem napi szinten. Most akartam beszedni a vasárnapi bogyót, és vettem észre, hogy még a szombati is ott van. Ráadásul a Webbetegen azt írják, hogy mindenképp vegyem be a tegnapit és a mait is, a gyógyszer (Sensonette) betegtájékoztatójából viszont nem derül ki egyértelműen, hogy akkor most vegyem-e be a mait is rendesen, vagy ne. Sajnos a szalagfólia első felénél vagyok, így tudom, hogy rizikósabb. Csökkentheti a teherbeesés esélyét, hogy már régóta szedek gyógyszert? Sajnos, akármennyire is örülnék a kis családunk bővülésének, a munkahelyem biztos nem tudnám megtartani, ha netán teherbe esnék (el meg tuti nem vetetném).

24/N



2012. okt. 22. 00:06
 1/1 anonim ***** válasza:

Én is sensonette-et szedek.


A betegtájékoztatóban is írják, hogy mi a teendő. Ha az első felénél jársz MINDENKÉPPEN vedd meg mindkét tablettát.


Az utolsó heti kihagyásnál van másik opció, de ez most nem áll fenn.


Igen, csökkenti a teherbeesés veszélyét, ha már régebb óta szedsz gyógyszert. Ha egyébként 12 órán belül pótoltad az elmaradt szemet, egyébként is védett maradsz. Ha nem, alkalmazzatok kiegészítő fogamzásgátló módszert (óvszer), ameddig a betegtájékoztató javasolja (én a helyedben ezt a következő szalagfólia első szeméig tenném, de minimum egy hétig).

2012. okt. 22. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!