Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Rendszertelen menstruáció,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rendszertelen menstruáció, fogamzásgátló tabletta szedésének kezdése? Hogyan?

Figyelt kérdés
Elég rendszertelen a menstruációm. Előfordul, hogy 20 nap után, de olyan is, hogy 2-3 hónap után jön csak meg. Ennek ellenére szeretnék elkezdeni fogamzásgátlót szedni, csak így ez eléggé kiszámíthatatlan, hiszen ha jól tudom, az első napján kéne. Hogy lehetne ezt kiküszöbölni? Esetleg létezik olyan opció, hogy bármikor elkezdhessem?

2012. okt. 3. 13:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Mindenképp az első napon kell bevenni. Bármennyit is csúszik azt azért csak látod h nini megjött és akkor fogod és beveszed szépen.

Viszont én mindenképpen közölném a nőgyógyászommal h ekkora ingások vannak a ciklusomban. Lehet h így nem is ajánlott a gyógyszer

2012. okt. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nagyon nagy felelőtlenség ilyen ciklusra tablettát adni és tablettát szedni.

Ugyanis a problémádat nem fogja kezelni, csak elfedni. Nem állítja helyre a ciklust, hanem a rosszul működő ciklusodat kikapcsolja, és helyette egy mű ciklust csinál, ami csak azért van, mert azonos időközönként szünetet tartasz a szedésben és lecsökken a hormonszint ("megvonásos vérzés").

Az, hogy ennyire rendszertelen a vérzésed, azt mutatja, hogy a hormonrendszered nem működik megfelelően. Ha ezt a rosszul működő hormonrendszert teljesen leállítod, akkor lehet a büdös életben nem fogsz többet spontán menstruálni.

Vizsgáltasd ki magad, és az OKOT kezeltesd, ne a tünetet. A védekezést pedig oldd meg más módszerrel (javaslom az óvszert!).

2012. okt. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kértem időpontot nőgyógyászhoz...nyugodtabb lennék, ha kivizsgálna, hiszen bármi bajom lehet, s nem akarok azt, hogy mondjuk később 10-20 év múlva azért ne lehessen gyerekem, mert fiatalon nem kezeltettem a problémát. Ha van. Elvégre 19 éves vagyok...még alakulóban.

Mindenesetre köszönöm a válaszokat!

2012. okt. 3. 20:16
 4/7 anonim ***** válasza:
Mióta menstruálsz?
2012. okt. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
11 éves korom óta.
2012. okt. 3. 20:21
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor bizony 2-3 hónapokra nem szabadna kimaradnia 19 évesen. Sajnálom, de egészen biztos, hogy van vmi a háttérben.
2012. okt. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jah és javaslom, hogy endokrinológust is keress fel. Ugyanis a nőgyógyászok többsége az ilyen problémákat képtelen megfelelően kezelni.
2012. okt. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!