Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Elfelejtettem bevenni egy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elfelejtettem bevenni egy szemet a fogamzásgátlómból, mert elaludtam, reggelre meg kiment a fejemből. Most mit tegyek?!

Figyelt kérdés

A Yasminelle fogamzásgátlót szedem, jelenleg a 2. levélnél és a 8. szemet kellett volna tegnap este 10-kor bevennem. Na most, nincs kifogás arra, hogy elaludtam, majd reggel rohannom kellett a buszhoz és kiment a fejemből. Tudom. Viszont a suliban eszembe jutott, hogy szerintem bealudtam éjjel, úgyhogy hazajöttem és bevettem a gyógyszert, ahogyan a papíron is írták, az 1. levél 3. heténél, hogy azonnal vegyem be, aztán a megszokott időpontban a következőt is, végül pedig folytassam majd a gyógyszer szedését, ne tartsak 1 hetes szünetet... Valamikor régebben mintha azt olvastam volna, hogyha 1 napot kihagyok és beveszem 12 óra elteltével is, majd este az aznapit, marad a teljes védelem. Kettő kihagyásával viszont már gond van.


Ma a párommal lefeküdtünk, nem védekeztünk, két alkalommal is, mert szerinte és a testvére szerint sincs gond, hiszen a testvérének is volt már ilyen szituációja, nem lesz semmi baj.


Muszáj megkérdeznem, hogy akkor most jól teszem, hogy perceken belül beveszem a gyógyszert vagy sem? És hogy folytassam szünet nélkül majd a gyógyszert? Így megjön a menszeszem? Mondjuk biztos, de muszáj megérdeklődnöm... Meg hogy akkor ugye maradt a teherbe esésnek az esélye ugyanolyan pici, mint mikor rendesen szedem a fogamzásgátlót.


Előre is köszi az ÉRTELMES válaszokat!


L/19 (Párom F/28)


2012. szept. 20. 22:17
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
miért nem húztatok fel 1 gumit, elkerülendő az aggódást?
2012. szept. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Eeeez egy nagyon jó kérdés! Mert felelőtlen voltam?

Inkább ahelyett, hogy a fejemhez vágnád, hogy suta voltam, segíts kérlek, mondj valamit.

2012. szept. 20. 22:25
 3/5 -=Koldus=- ***** válasza:
Nem lesz gond sztem ne aggódj. Ha túlzottan stresszeled magad ez miatt, akkor nem fog időben megjönni és mégjobban ideges leszel. Barátnőm múltkor kicsit össze vissza szedte be a szemeket mégis megjött neki. Igaz, már több éve szedi a gyógyszert, de sztem nem kell aggódnod. Csak legközelebb figyelj oda és vedd be a gyógyszert. Amúgy sem kell annyira pontosan bevenni azokat a szemeket.
2012. szept. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
48%

első. ez nem válasz a kérdésre.

Bár ez sem

2012. szept. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

-=Koldus=-:


Köszönöm szépen a válaszodat, megnyugtató, hogy szerinted sincs probléma, ráadásul barátnőd picit hasonló szituációban volt, mint én. Mindenesetre akkor most veszem a gyógyszert időben, holnap szintén, trallala-trallala, és nem hagyok szünetet. :)


A harmadik kommentelő:

Az nem válasz, amit az első írt vagy te vagy az első és az, amit én írtam, az nem volt válasz? :D Belezavarodtam! :D

2012. szept. 20. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!