Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szedhetek be úgy esemény...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szedhetek be úgy esemény utáni tablettát (Escapelle), hogy közben fogamzásgátlót szedek?

Figyelt kérdés

Évek óta Gestomixet szedek, úgy hogy szombaton kezdem az első szemet. Most szombaton ezt elfelejtettem, viszont vasárnap reggel együtt voltam a Párommal. A szombati első szemet vasárnap szedtem be a 2.napival, így szükséges esemény utáni? (72 órás)

(Sosem történt ilyen, mindig odafigyelek a pontos szedésre, azért nem tudom, mi a teendő...)



2012. szept. 10. 09:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez a sok hormonális gyógyszer így egyszerre szerintem nem tesz jót a szervezetednek. Én nem venném be.

Vagy kérdezd meg a nőgyógyászodat.

2012. szept. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mivel folyamatosan szeded, így védett voltál. A védettség nem aznapra szól, amikor bevetted a fogamzásgátlót, hanem ha folyamatosan beszeded, akkor az véd.


Amúgy ha bizonytalan vagy, nőgyógyász, de kétlem, hogy javasolni fogja, hogy még fogamzásgátló mellé egy ilyen hormonbombát bevegyél.


28/n

2012. szept. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszaitokat, én sem tenném legszívesebben, csak volt már nagyon csúnyán elsülő nőgyógyászati dolgom... Az éves vizsgálaton 3 hete voltam, és pont azért, mert a dokim most 2 hét szabin van. Egyébként nem írnék ki ilyen kérdést, egyértelmű, hogy a doki jobban tudja.

Köszönöm még egyszer!

2012. szept. 10. 10:09
 4/7 anonim ***** válasza:
Csak akkor vedd be az esemény utánit, ha nem akarsz többet gyereket. A kettőt egyszerre tilos szedni!!!
2012. szept. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha fog.gátlót szedsz, tilos esemény utánit bevenni, ezen kár is gondolkodnod.. Már semmit nem tehetsz, max. imádkozhatsz. Az meg nagy marhaság, hogy folyamatosan védett vagy, ha a 7 nap szünet helyett 8-at tartasz, hogy a fenébe lennél már védett?
2012. szept. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne szedd be az esemény utánit. Nem szabad, ezt a nőgyógyászom mondta! Kicsi rá az esély, hogy terhes vagy
2012. szept. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat! Nem szedek be semmit. Csak az baj, hogy azt sem tudom mondani, hogy lesz ami lesz, mert ha véletlenül is úgy alakulna, hogy "nemvárt", akkor egy hónapig szedtem még a fogamzásgátlót, ami a magzatnak nem biztos hogy jó. Igazság szerint nem lenne baj, ha érkezne, mert jól állunk és rövid távú tervben benne is van, csak nem ilyen módon :(
2012. szept. 11. 07:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!