Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Cypromix fogamzásgátlót írt...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Cypromix fogamzásgátlót írt fel a doki. Kétségeim vannak. Ez normális?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam nőgyógyásznál. Olyan fogamzásgátlót kértem, ami jó a pattanásokra. Cypromixet írt fel. (Régen Lindynett 20at szedtem, de nem kívántam a páromat, ezért kértem másik fajtát, akkor Novynette-t kaptam, de szakítottam a párommal, így összesen 9 hónapig szedtem gyógyszert). Utána olvastam az interneten, hogy mennyibe kerül ez az új gyógyszer (nekem új), és hogy milyen mellékhatásai vannak. Több fórumon olvastam, hogy ez régi, ezért olcsó (3000 ft körül van 3 hónapra, amiket eddig szedtem 6-7 ezer ft volt a 3 hónap), és a pattanások 5-6 hónap után kezdenek el csökkenni. Ez mennyire igaz? Mennyivel nyújt több biztonságot az a gyógyszer ami dupla ennyibe kerül, mint ez? Ha nem válik be, 3 hónap után lecserélhetem? Amikor tavaly szedtem a gyógyszer, mellette óvszerrel is védekeztünk, de most már szeretnénk abbahagyni az óvszert. Félek, hogy gyógyszer mellett terhes leszek.

Még nem váltottam ki a gyógyszert (neten elolvastam a tájékoztatót), előbb várnám a tapasztalataitokat.

Ha nem válik be, ti mit ajánlanátok? (A doki valószínűleg a legdrágábban írná fel, eddig is ez volt, nem azt ami nekem jó. Vérvizsgálatra sem küldött).

18L


2009. júl. 29. 10:28
 1/7 Naga_Chevalier ***** válasza:

Ezeket a kérdéseket miért nem a nőgyógyászodnak tetted fel?

Ő tudna ezekre válaszolni. Vagy "titokban" hogy az igazi nőgyógyászod ne tudja meg menj el egy másikhoz aki elvileg "jobb" és kérd ki az ő véleményét is.

Szerintem ez a tuti.

2009. júl. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mielőtt megkérdezhettem volna, kiküldött, hogy a következő beteg jöhet befelé. (sztk-s rendelésen voltam)
2009. júl. 29. 11:11
 3/7 anonim ***** válasza:

én nem ezt szedem, de énis egy régebbit szedek, 2700ba kerül a 3 havi adag. nekem az a tapasztalatom, h sokkal inkább bevállnak ezek a kicsit régebbi tabletták, mint az újak. ahogy olvasgatom itt a kérdéseket, meg válaszokat, ezektől a 7-8ezer ftosoktól elhíznak, rosszul vannak, nemjön meg, fáj, görcsöl, nemválik be, stbstb.

én tri-regolt szedek, persze van akinek ezsem válik be, de sokkal kevesebb panaszt hallottam erre a gyógyszerre, mint az újjabbakra.

nekem pl rögtön beállította a menzeszem, azelőtt nagyon összevissza volt, 10 naposak voltak, mostmár csak 4,. pattamnások helyből eltűntek, sosem volt semmi mellékhatása, 8 éve szedem, ellenőrzésekre is járok, és semmi. minden rendben.

szóval én javaslom, h váltsd ki a gyóccert, és próbákld ki h neked h működik.

2009. júl. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi. kipróbálom. :)
2009. júl. 29. 11:59
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia én cyromixet szedek már vagy 9 hónapja és nekem bevállt de én megkérdeztem a nödokitöl h véd-e a terhesség ellen és nekem azt mondta h igen és én eddig nem estem teherbe pedig nem nagyon használunk gumit :S de ugy dönts ahogy neked a legjobb ha nem bizol ebben a gyogyszerben kérj mást de feltétlenül menj el egy másik nödokihoz...!
2009. júl. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
és ragaszkodj a vérvizsgálathoz az kell a gyogyszerszedés elött és közben közben legalább évente 1-t kérjél h szeretnél vérvételt jobb a biztonság :)
2009. júl. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Májusban voltam vérvételen de nem a fog.gátló miatt.

Kiváltom hétvégén és elkezdem szedni..és az első 2 hónapban még gumival is védekezünk..vagy megszakítással...bizonytalan vagyok :(

2009. júl. 30. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!