Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Bőrproblémára fogamzásgátló?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bőrproblémára fogamzásgátló?

Figyelt kérdés

Aki szedi a bőr problémáira adna nekem tanácsokat?

Én még nem szedek, soha nem is szedtem fogamzásgátlót, de nem tudok már mit kitalálni az arcomra. Nagyon csúnya és a bőrgyógyász azt mondta, h ez nőgyógyászati problémák miatt van.

Félek a fogamzásgátlótól, mert azt mondják az sem egészséges dolog. Egyrészt félek a hízástól..

Nem tudom mit csináljak.

Valaki hasonló cipőben?


2012. szept. 4. 15:01
 1/7 anonim ***** válasza:

hány éves vagy? mert nem mindegy

én még sosem szedtem, szóval így adok tanácsot...

barátnők szednek, van olyan ki kifejezetten bőrproblémák miatt kezdte el, tényleg szárítja, nem hízott tőle ő sem, mások sem a környezetemben

aztán amióta abbahagyta két ismerősöm a fogamzásgátlót, akkor visszatértek a bőrproblémák

szerintem ha már nem vagy nagyon tini, akkor a stressz okozza, és más irányba indulnék el a helyedben, mert nem csak a hízás lehet mellékhatás

annyira nem tesz jót a májnak sem pl.

2012. szept. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt ilyen problémám. A fogamzásgátló viszont jó lehet, mert ismerek olyat akinek segített. Bár állítólag nem egészséges, de kényelmes védekezési módszer és azért több mindenben segít. Pl a pattanásokra és a menszesz beállítására is. Ugyanakkor rengeteg nő szedi világszerte. Szóval annyira egészségtelen csak nem lehet. :)
2012. szept. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én nem kimondottan bőrprobléma miatt kezdtem el szedni, de azért nem hagytam abba (holott nincs most senkim), mert jót tesz a bőrömnek.:)

Menj el nőgyógyászhoz, meg fog vizsgálni (vérkép, vizelet is lesz), mondd el neki, hogy elsősorban bőrprobléma miatt szeretnéd a tablettát, és ő majd javasol egy olyat, ami neked való.

Nem tudom hány éves vagy, de én úgy tudom 16 év felettieknek felírják.

A mai harmadik-negyedik generációs tabletták nagyon kevés hormont tartalmaznak, és egy jól kiválasztott tablettától bajod nem lesz. Ellenben az önbizalmad elég rendesen tönkremehet, ha nem sikerül uralni a pattanásokat, ezt tapasztalatból tudom. Ezerszer inkább a tabletta!!

2012. szept. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

23 éves lány vagyok, és igen az Önbizalmam a béka fenekE alatt van, többek közt a bőrhibáim miatt...

Nem tudok úgy kimenni az utcára, hogy ne alapoznám az arcom. GYŰLÖLÖM!!!

2012. szept. 4. 15:14
 5/7 anonim ***** válasza:
A tabletta csak elfedné a tüneteket. Ha meg akarsz gyógyulni, fordulj endokrinológushoz! A háziorvos ad hozzá beutalót.
2012. szept. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hidd el, átérzem, én is csináltam ezt, csak nem alapozóval, hanem főleg korrektorral meg púderrel. Csakhogy ezek eltömik a pórusokat, főleg a púder és még több ragyát csinálnak, szóval ördögi kör.:S

Ne félj a fogamzásgátlótól! Keress egy jó orvost (esetleg akit barátnőd, anyukád ajánl)! Arra számíts, hogy néhány hét alatt hat, nem az első napon. Nekem rengeteget számított! Néha előfordul 1-1 pattanás, főleg a gyógyszerszünetes napokban, de ezt össze se lehet hasonlítani azzal, amikor egy nap alatt jött elő hat rohadt nagy pattanás, és hetekig ott virított az arcomon, akármit csináltam, aztán persze mire elmúltak volna, jött mellé még újabb 5-6-7-10 akárhány.

2012. szept. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Elmegyek a nődokimhoz, aztán megbeszélem vele a dolgokat.
2012. szept. 4. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!