Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 17 évesen spirál? Szerintetek...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

17 évesen spirál? Szerintetek lehetséges?

Figyelt kérdés

Mirena-t szeretnék, ami hormonos.

Sajnos most csak az óvszer a lehetséges védekezési módszer, az viszont elég drága, így váltani szeretnénk róla, és csak spirál jöhet szóba.

Ugyebár nem szültem még, így is felrakhatják ezt?


2012. aug. 30. 10:44
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

Igen, volt eszem tablettát szedni, aminek egy mélyvénás trombózis lett az eredménye! Kicsit vegyél vissza a stílusodból, nem kell ilyen bunkón válaszolni! Oka van annak, hogy nem fogok tablettát szedni, elhiheted.


Amúgy a kérdésem nem az volt, hogy mivel védekezzünk, hanem hogy lehetséges-e, hogy spirált tegyenek fel nekem. És köszi a válaszokat a kérdésemre.

2012. aug. 30. 11:18
 22/34 A kérdező kommentje:

alacsony hormontartalmútól semmi bajom nem lett, mi? Ráadásul ki is vizsgálták, hogy van-e hajlamom trombózisra, mert anyukámnak volt már trombózisa. Negatív lett az eredmény, szóval elkezdtem szedni, 3 hónap tabletta, 1 hónap hüvelygyűrű és láám, egyik reggel nem tudtam lábra állni és kétszerése duzzadt és vörös, meleg volt.


Na ennyit arról hogy semmi bajom nem lesz tőle...

2012. aug. 30. 11:20
 23/34 anonim ***** válasza:
31%

Te mondod hogy vegyen vissza stílusából? Te hogy írsz neki vissza? :) Ez sem egy jó stílus amit te használsz, csak tanácsot adott, te pedig így reagálsz rá, hát szép lány vagy te tényleg..:)

Az a fogamzásgátló mellékhatása, lehet hogy másikat kell íratni vagy ilyesmi.

Ha ez nem megy, szerintem maradjatok a guminál, annyira azért nem drága, és nem hiszem hogy a szüleid nem adnának rá pénzt. Ugye inkább egy gumi mint egy babakocsi :) Felesbe is meg tudjátok venni a barátoddal és máris nem lesz olyan drága. Ha a szüleid meg nem adnak pénzt, úgyis mindjárt itt a suli, a zsebpénzből félre tudsz rá rakni.

A spirált pedig nem javaslom, szülés után persze lehet feltenni, de ilyen fiatalon még azért inkább ne :)

2012. aug. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
0%

Ezért kérték sokan, hogy írd le, miért nem jók más dolgok.

A vitát megelőzhetted volna, és nem irogatunk neked feleslegesen a gyógyszerről.

Spirál nem ajánlott továbbra sem, mert lehet nem lesz majd gyereked, ezt neked kell eldöntened az orvosoddal együtt.

2012. aug. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:

Feltettem egy kérdést. Tök egyértelmű kérdést. Nem arra voltam kíváncsi, hogy miért nem szedek inkább tablettát, vagy használok pesszáriumot, meg van az oka, hogy miért nem. Egyáltalán nem az volt a kérdés, hogy mivel védekezzünk, hanem az, hogy feltesznek-e nekem spirált. És erre nem válasz az, hogy szedjek inkább tablettát.


Maga az óvszer nem drága, de volt már, hogy 1x kiszakadt, és hát az esemény utáni elég drága, és ki tudja, mikor szakad ki legközelebb. Nyilván tudjuk használni, de bármikor történhet ilyen baleset. És mi van akkor, ha épp 2 hónapon belül, akkor esemény utánit sem vehetek még egyszer.. Ezért nem szeretem annyira a gumit.


Az évek során bebizonyosodott, hogy én tipikusan a szerencsétlen vagyok, akivel minden lehetetlen megtörténik :P Ahol csak lehet, megbotlok vagy elesek, meg a trombózis, meg még egy csomó dolog..

2012. aug. 30. 11:30
 26/34 anonim ***** válasza:
Ez nekem hihetetlen, hogy miért szakad ki a gumi. Mi 8 éve használjuk, és semmi baj nem volt vele soha.
2012. aug. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

Azért szerintem nem kell letámadni azt, aki segíteni szeretne neked.

Mindenestere én belinkeltem egy orvos válszát, ahol azt írja, hogy írásos beleegyezéssel felrakják.

Aztán ha meddő leszel tőle, vagy belenő a méhedbe, akkor ciki. Mert hát ha ennyire szerencsétlennek tartod magad, akkor bizony ez is megeshet.


Azért írtunk más módszert, mert bizony van olyan megoldás, ami olyan biztonságos, mint az óvszeer, és bajod sem lesz tőle.

Angliában pl. baromira elterjedt dolog a pesszárium, és nyilván nem azért, mert nem hatásos.

2012. aug. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim válasza:
26%
Ha a hormonos fogamzásgátlótól trombózisod lett, akkor hormonos spirálon egyébként se járjon az eszed, mivel ilyenkor nem kaphatsz hormontartalmú készítményeket, feltéve, hogy nem szeretnél még 1 trombózist esetlegesen. Ezen túl valóban nem is kaphatsz gyerekvállalás előtt, így tényleg a guminál maradás az egyetlen módszer,kizárásos alapon. Ha attól féltek, hogy kiszakad használjatok hozzá mondjuk pharmatex kenőcsöt! :)
2012. aug. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
26%

Állj! Pharmatex kenőcs vazelines, szóval zsír alapú, amit gumival nem lehet használni, csak a tablettát, de az meg csíp.


Spirált valószínűleg nem tesznek fel, mert ahogy már írták is, egy doki sem vállalja. Én is kérdeztem annak idején, de csak akkor tesznek fel, ha már szültél, egyéb esetben olyan méhgyulladást kaphatsz, hogy lehet ki kell pakolni. Na ezért nem mennek bele joggal.


A gumi marad (vannak spermicides gumik) vagy, bár biztos lehurrognak, megszakítás szigorúan Pharmatex krémmel kiegészítve, úgy szerintem biztonságos, mert az előváladáktól sem kell tartanod. Persze ha a pasid ezt meg tudja oldani.

2012. aug. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
implantátum?
2012. aug. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!