Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mi az a fogamzásgátló levél?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi az a fogamzásgátló levél?

Figyelt kérdés

24/F vagyok és egyre több helyen olvasom azt a fogamzásgátlással kapcsolatban, hogy bevette az X-edik levelet vagy az X-edik levél után hat. De mi az a levél? Hogy néz ki (az alakja miatt nevezték el így)? Nekem középsuliba csak fogamzásgátló tablettákról meséltek, szüleim nem világosítottak fel; illetve egyik volt barátnőm szedett fogamzásgátlót, de azok apró bogyók voltak, levelet ő sem említett.


Tudom, baromira ciki, hogy ennyi idősen se tudom, de inkább tudjam meg most, mint soha!



2012. aug. 8. 14:58
1 2
 1/11 Mókusgyilkos ***** válasza:

én még ezt így nem hallottam.

de levélnek hívják azt a fém/műanyag keverék vackot amibe a gyógyszerek vannak gondolom a fogamzásgátlók nem ilyenbe vannak mert nem árt tudni hanyadik nap meg tököm tudja nem vagyok csaj szóval még nem volt okom közelebbről megvizsgálni 1 ilyet.

2012. aug. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Amikor megírják neked, hogy a mai dugás elmarad.
2012. aug. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
#2! Nyilván nem a postán vagy elektonikus úton feladott levélre gondoltam! Ha elolvastad volna a kérdés alá írt magyarázatomat, akkor leesett volna.
2012. aug. 8. 15:04
 4/11 anonim ***** válasza:
Levélnek hívják azt amiben a tabletták vannak!Azért levél,mert meg vannak a napok jelölve rajta.Könnyebben átlátható így :)
2012. aug. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Utolsónak köszönöm a választ! Egyébként én is erre gondoltam, csak jobbnak láttam megkérdezni, nehogy tévhitben éljek :-) Ment a zöld kéz!
2012. aug. 8. 15:12
 6/11 anonim ***** válasza:
Jaja a bliszter. a csomagolóanyag. De nehéz elhinnem, h te még nem vettél otthonra egy levél aszpirint, vagy csak újpesten megszokott megnevezése ez a gyógyszermennyiségnek ?
2012. aug. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 szelesoldier ***** válasza:
Simán olyan mint a gyógyszeres levél, szép sorokban vannak benne a tabletták és alufólia van az alján. Semmi hókuszpók nincs ebben.
2012. aug. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#6


Én sose levélben, hanem dobozban szoktam kérni az aszpirint (vagy csak simán, hogy "Kérek egy aszpirint"). Bár én most kifejezetten a fogamzásgátló miatt kérdeztem a dolgot, mert ott szokták használni ezt a kifejezést :-)

2012. aug. 8. 15:21
 9/11 anonim ***** válasza:

Komolyan nem hallottad még azt a kifejezést, hogy "egy levél gyógyszer"???

A gyógyszerek dobozban vannak. A dobozban pedig van ilyen kis műanyag b.szás, amiből kiszeded a szemeket. Na az a levél!!!!

A fogamzásgátlónál egy levélen egy havi adag tabletta van.

2012. aug. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
#9-es ne haragudj, de én ritkán voltam beteg életem során, valószínűleg ezért nem hallottam sose. De a kérdést is emiatt tettem fel. Jobb 2X kérdezni, mint 1X tévedni.
2012. aug. 8. 15:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!