Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Abba kell hagynom a gyógyszers...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Abba kell hagynom a gyógyszerszedést?

Figyelt kérdés
fogamzásgátlót (Tri-regol) két éve szedek a gyógyszert nem a mestruációm első, hanem az 5. napján kezdtem el, és félek hogy teherbe eshetek. Szeretnék egy kis szünet beiktatásával újból gyógyszert szedni immár a mestruációm első napjától kezdve. Lehetséges ez? Vagy úgy is lehetséges, hogy nem szakítom meg a gyógyszerszedést? Köszönöm a válaszokat
2009. júl. 19. 17:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha 2 éve szeded, akkor hogy jön ide a menstruáció? Vagy szünetet tartottál?

Elkezdhetsz más gyógyszert szedni, de minek ehhez szünet?

Nem értem a kérdésed.

2009. júl. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

már eltelt 2 év....szted a tabletta még nem véd???

nincs abban semmi h az 5. naptól kezdted el szedni, max neked nemv.édett az első tabletta utéán, hanem csak az első levél után.

de mostanra már tuti h védve vagy, nemértem a problémád

2009. júl. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
ha jol ertem elkezdted az 5 napon szedni az elso helyett az uj levelet aminek most a kozepen jarsz? igy nem biztos h ved, hasznaljatok ovszert. szunetet most semmikepp ne tarts. ha szunetet akarsz akkor azt csak a kovetkezo menstruacioddal kezd.
2009. júl. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

az nemlehet. sztem úgyértette h még anno 2 éve a menzesze 5. napjától kezdte el szedni :D


énis tri regolt szedek, nekem a 7 napos szünet 4. napján jön meg, és pont aznap este múlik el, amikor az új levelet kezdem el szedni.

nemtudja bevenni a gyóccert a menzesze első napján, mert az a 7 napos szünet 3. v 4. napja.

szóval csakúgy érthette h anno 2 éve a menzesze 5. napján vette be és most fél, 2 év elteltével h nem véd ab teblattája

2009. júl. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
köszi, hogy válaszoltatok, igen anno az ötödik napon kezdtem el, de most hallottam nemrég hogy akkor nem véd annyira a gyógyszer,most is, mindig a menszeszem 5ig napján kezdem az új levelet. a 7 szünetmentes nap 4. napján jön meg szombaton és a rákövetkező hét szerdáján kezdem a gyógyszert. a szünetet ezért gondoltam (1-2 hónap kihagyást)hogy akkor az első naptól kezdhetném, ha nem túl biztonságos az 5. nap:)
2009. júl. 19. 18:57
 6/12 A kérdező kommentje:
bocs rosszul írtam:D a 7 napos szünetben, nem a 7 szünetmentes nap
2009. júl. 19. 19:00
 7/12 A kérdező kommentje:
az első válaszolónak: mestruáció szerű vérzés a 7 napos szünetben
2009. júl. 19. 19:13
 8/12 anonim ***** válasza:
tökre tisztában vagy a dolgokkal... az az első hónapra vonatkozott hogy nem véd rendesen ha az 5. napon kezded el. a többi hónapban már nem tudod az 5. napon elkezdeni, mivel nincs 5. nap. befejezed egy hét szünet és újrakezded, vérzéstől függetlenül, ami egyébként nem menstruáció, mert az gyógyszerszedés alatt nincs, hanem megvonásos vérzés. én nem is értem hogy ennyire ne legyél tisztában a dolgokkal, ráadásul két éve szeded eléggé ledöbbentő. fölösleges csak azért szünetet tartanod hogy a menzeszed első napjától kezdd el, mert ennek így nincs értelme... ebben az a legjobb hogy szerinted ha az orvos azt mondja hogy kezdheted az 5. napon is, akkor hiába szeded két éve, nem véd??? akkor minek szeded szerinted??
2009. júl. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

de figyi....elkezdted szedni a menzeszed 5. napján a gyóccert. mikor végigértél a 21 tabival, akkor jött a 7 napos szünet, és ott kellene h megjöjjön megin a menzeszed, vmikor a 7 napos szünetben. és 7 nap utéán, a 8. napon kell bevenned újra a gyóüccert,. ígycsinálod, ugye? ha igen, akkor semmitől nincsen félned, mert a tabletta már beállította neked a 28 napos ciklusodat, már nagyon régóta védve vagy. én anno az első naptól kezdtem szedni, de ugyanúgy működik nálamis, h a 7 napos szünetben, a 4. napon jön meg, és pont akkor múlik el, amikor beveszem az első tabit. szóval ha úgyvesszük, akkor énmeg a menzeszem 4. napján veszem be.

nincs mitúl félned, már rég védve vagy,

2009. júl. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

én tisztában vagyok dolgokkal, azt is leírtam hogy mestruáció szerű vérzés, szal ne oktassál ki azért mert te olyan tapasztalt vagy, és nem az orvosom mondta h kezdhetem az ötödik napon. még mindig jobb hogy utána járok minthogy, hülye maradjak és terhes legyek sztem....



az utolsó válaszolónak meg köszi az információkat meg a normális írásmódot

2009. júl. 19. 22:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!