Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Menstruáció csúsztatása! Így...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Menstruáció csúsztatása! Így rosszul csináltam?

Figyelt kérdés
Nem mertem egy hónapban 1-2 napnál többet csúsztatni, így az előző hónapban is 5nap szünetet tartottam csak, és most is csak 5 napot. Így 4 nappal előbb fog megjönni és pont jó lesz a szeptemberi kiránduláshoz. Nagyon rosszat csináltam? Hányszor lehet így elcsúsztatni?
2012. aug. 3. 08:57
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a nőgyógyászodat!!! Nem fórumon kell az ilyet kérdezgetni, nem is tudjuk, milyen gyógyszert szedsz, hány éves vagy...stb...
2012. aug. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
21 éves vagyok...és Sensonette-t szedek :)
2012. aug. 3. 09:21
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, jól csináltad. Nem értem, miért kérdezel egyébként, hiszen követted a betegtájékoztatót. Ami azon van, azt meg lehet csinálni, nem lesz bajod tőle.

Nem mondom, hogy csináld minden hónapban, de 2-3 alkalommal simán belefér.

Te tudod, mit szedsz, te olvastad a betegtájékoztatót, a sok idióta meg tudatlanul hergel téged, te meg ugrasz rá. Szerinted van ennek értelme?

Mert szerintem nincs.

35N

2012. aug. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat :) Én úgy tudom (olvastam és hallottam is róla), hogy a mai fogamzásgátlók, maximum 1-2%-ban okozhatnak meddőséget, mint ahogy teherbe esést is, ha rendesen szedi az ember. Azért ijedtem meg a válaszoktól, mert én a meddőségtől félek a legjobban :(
2012. aug. 3. 09:40
 15/18 anonim ***** válasza:
66%

Mondjuk az NAGYON szomorú, hogy 25 évestől annyi telik, hogy szétcseszed ezzel a hormonháztartásodat meg terhes leszel. Ordít a tudatlanság.

Mindenki "hallott" valamit, és válogatás nélkül elhiszi, ahelyett, hogy tájékozódna. Pedig a félinformáció és a tájékozatlanság sokkal veszélyesebb, mint a betegtájékoztató szerint eltolni pár nappal a menstruációt. Tudatlanságból sokkal könnyebb teherbe is esni meg meddővé is válni.


Kérdeznék valamit. Szerintetek a sportolók tamponnal és görcsölő hassal versenyeznek (úsznak, súlyt emelnek, futnak stb.), vagy a versenyeket hozzáigazítják a sportolók menstruációjához?

Ne erölködjetek, segítek. Fogamzásgátlóval intézik, hogy veseny alatt ne legyen meg nekik. Ha kell, többet/kevesebbet vesznek be, ha kell, kevesebb szünetet tartanak.

Új kérdés: hallottatok már olyat, hogy sportolók tömegesen váltak meddővé emiatt? Mert én nem.


A szervezet nem tud számolni, nem tudja, hogy ki hány tablettát vett be 18-at, 21-et vagy 25-öt, és nem tudja, hány nap szünet volt. Megvonásos vérzés van, amikor megvonják a hormont, vagyis a tablettát.

Ez NEM összevissza szedés. Az összevissza akkor van, amikor valaki 12 után kihagy 1 vagy 2 tablettát, aztán marokszám pótolja, meg egy hónapig szedi, aztán 1 hónapig nem, aztán új pasija van, és 1 hónapig megint szedi, de megint szétmennek. Ez valóban okoz problémát.

35N

2012. aug. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :)
2012. aug. 3. 09:51
 17/18 anonim ***** válasza:

Tényleg sok itt a hülye.

1. Úgy csináltad, ahogy a tájékoztató írja. Azét jobb ez, mint ha két levelet szedsz be szünet nélkül, mert ha nem tartasz szünetet, nem is lesz vérzésed, így a szedés közben gyakori a pecsételés. Így megvolt a vérzés, jó eséllyel nem fogsz összevissza vérezni.

2. Nem tudom milyen "hormonháztartás-szétcseszésről" beszélnek itt az emberek. A tabletta alatt gyakorlatilag a te hormonháztartásod (mármint a nemi hormon termelésed) ki van kapcsolva. K.vára nincs mit rajta összezavarni, mert nem is működik. Az egész "ciklusodat" a tabletta irányítja, nem a te szervezeted....

3. Ha normálisan szeded, akkor is lehetsz tőle meddő.

2012. aug. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Jól csináltad, semmi bajod se lesz, és jól tetted, hogy nem hagytál ki több tabit. Annak pedig, aki azt hiszi, hogy terhes leszel: ha az utolsó héten hamarabb befejezi a levelet, tehát nem szedi be mind a 21 tablettát, megjön a megvonásos vérzés, és nem lesz terhes, szépen le van írva a betegtájékoztatóban. Akkor is ezt javasolják, ha elfelejt bevenni egy tablettát.


Én egyszer azt csináltam, hogy nem hagytam szünetet, és szedtem tovább a következő levelet, ahogy a betegtájékoztató is írja... Hát, kb. a levél felétől egészen a megvonásos vérzésemig (legalább 10 napig) folyamatosan pecsételő vérzésem volt... És a kimaradt menstruációm ideje alatt úgy görcsöltem, mintha meg akarna jönni... Többet soha! :( 25N

2012. aug. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!