Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A Yasminelle fogamzásgátlóra...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A Yasminelle fogamzásgátlóra hatással van a C-vitamin?

Figyelt kérdés
Rendesen beszedtem minden tablettát, nem volt hasmenésem, és nem is hánytam, a menstruációm is időben megjött, csak nagyon furcsa, mert már 6 napja tart, és még mindig elég erős. Kb 1 hónapja c-vitamint szedtem mert meg voltam fázva. 2 hónapja szedek gyógyszert, most kezdtem el a 3. csomaggal, és egy hete voltam együtt először védekezés nélkül a barátommal. Szerintetek így lehetek terhes, vagy ki van zárva?
2009. júl. 17. 13:00
 1/5 anonim válasza:

ha a c-vit. hatással lehetne a fogamzásgátlásra, akkor nem ehetnének a tablettások citromot, paprikát, stb....ez butaság. nincs rá semilyen hatással semilyen vitamin

én amikor elkezdtem szedni a gyógyszert először, akkor 30napon keresztül menstruáltam....nem reagált rá jól a szervezet.kaptam rá vasat, meg vérzéscsillapítót, és minden ment tovább. ne aggódj, nincs baj, csak még hozzá kell hogy szokjon a szervezeted a dologhoz. mindenkinél máshogy van. csak azt nem értem, hogy hogy jött ide a hasmenés....csak nem összefüggésbe akartad hozni az esetleges terhességgel???

2009. júl. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nem.. csak leírtam, hogy semmi olyan tényező nem játszott szerepet nálam, ami egy esetleges terhességet eredményezhetne, pl hasmenés.. de ettől függetlenül fura a menstruációm.
2009. júl. 17. 14:20
 3/5 anonim ***** válasza:
nagy dózisbasn, napi 1000 mgos nagyságrendben, csökkenti a hatását.
2009. júl. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
és ezt miért nem írják rá a tájékoztatóra?? nem hiszem el komolyan.. mondjuk én csak 500 mg-os rágótablettát vettem be, de nemtom h hatott e rá.. nagyon félek.. :'(
2009. júl. 17. 14:39
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! :) :)

Lehet, már későn írok, de hátha valaki még olvassa és hasznos lehet neki.

Nyugi, nem hat rá 1000 mg felett sem! :)

Én is félni kezdtem, mikor ezt elolvastam, mivel ezt szedem és rengeteg zöldséget, gyümit eszek.

Ezért utánajártam, hogy mi a C-vitamin kémiai neve: aszkorbinsav, és megnéztem a tájékoztatót, ott pedig nem szerepelt az aszkorbinsav, mint olyan, ami csökkenti a Yasminelle hatékonyságát. De megkérdeztem a nőgyógyász ismerősömet is, aki nagyon ért hozzá, és majdnem kinevetett, hogy hogy kérdezhetek ilyet! :D

Ez a hivatalos, én inkább a leírásnak és neki hiszek. Persze mindenki azt fogadja el, ami neki reális.

Puszi:)

2009. aug. 10. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!