Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mi történhet akkor, ha valaki...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi történhet akkor, ha valaki terhes lesz, de nem tud róla, és tovább szedi a fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
A betegtájékoztató csak annyi ír le, hogy ha terhesnek érzi magát, akkor ne szedje tovább. De ha nem érzi magát annak valaki, de mégis az, és folytatja a szedést?
2012. júl. 20. 15:09
 1/10 anonim ***** válasza:
32%
Elmegy a baba?..
2012. júl. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem károsodik a magzat, betegen születik, ilyesmi... vagy esetleg vetélés következik be.
2012. júl. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Gondoljunk kicsit bele. A fogamzásgátlók legtöbbje a beágyazódást akadályozza, tehát a petesejt nem tud beágyazódni a méhben. Tehát a lehetőségek közt a spontán vetéléstől a méhen kívüli terhességig sokminden van. És ezek egy jó része nagyon veszélyes az anyára.
2012. júl. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
valóban gátolhatja a megtapadást, és a magzatra is vannak káros hatásai. előfordulhat, hogy soha nem lehet gyereke, mert a fogamzásgátló hormonjai beleépülnek a fejlődő szervezetébe.
2012. júl. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Igen, ettől én is rettegek. Már nem a teherbeeséstől, felnőttek vagyok, de nem is tudom mit tennék, ha beteg lenne a gyerekem...

Tettem már fel amúgy ezzel kapcsolatban itt kérdést, megpróbálom belinkelni, remélem, megtalálom.

2012. júl. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2012. júl. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én megkérdeztem a nődokimat, és azt mondta, hogy nem lesz a babának semmi baja. (én is így fogantam)

Nyilvánvaló azért a 3-4 hónapban már észreveszed, hogy valami nincs rendben, és ha kiderül, hogy terhes vagy, rögtön leállsz a bogyóval.

Hogy a későbbi életemre nézve milyen következményei vannak, azt még nem tudom.

2012. júl. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

Azért tettem fel a kérdést, hogy milyen problémák lehetnek még amikről nem tudok. Az anyukám fogamzásgátló mellett 2x is teherbe esett. Az egyik vetélés, a másik én lettem. Nekem semmi bajom sincs, viszont a másik ugye..

2012. júl. 20. 15:42
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Le van írva a betegtájékoztatóban is, hogy nem árt a magzatnak.

Ha tovább szedi, akkor se lesz semmi. Nem lesz tőle semmi baja.

Amúgy is sok terhesség végződik vetéléssel, nagy vszínűséggel nem volt köze a tablettához.


Az meg butaság, hogy a tabi főként a beágyazódást gátolja. Nem is értem miért olyanok válaszolnak, akik azt se tudják mi merre...

A tabletta a peteérést akadályozza meg. Lehet olyan hatása, hogy a beágyazódást gátolja, de ez csak akkor lép életbe, ha véletlen van peteérés mégis, ami igencsak ritka.

2012. júl. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9:


HOGYAN MŰKÖDIK A TABLETTA?


A tabletta célja, hogy több normál termékenységi funkciót úgy befolyásoljon, hogy a nő 1) időszakos meddőség vagy a spermiumok mozdulatlansága miatt nem tudjon foganni, és/vagy 2) ne tudja kihordani a terhességét (korai abortusz). Ezt a folyamatot többféle módon elő lehet idézni.


Az ovuláció leállításával: Mikor petesejt érik, az agyalapi mirigy hormonokat termel, melyek a petefészkeket stimulálják a pete érlelésére és kilökésére. A kombinált tabletta általáb!n az agyalapi mirigy ezen hormonjainak kiválasztását állítja le, így nem lökődik ki petesejt a petefészekből, tehát terhesség sem jöhet létre. Ha nincs megtermékenyíthető petesejt, akkor a nő kémiailag steril. Azonban a csak progesztogén tartalmú tabletta gyengébb hatású. Általában nem akadályozza meg az ovulációt.[1]

A beágyazódás megakadályozásával: A termékenység másik fontos része az a folyamat, amely során a méh nyálkahártyája felépül, megvastagszik és fennmarad. Miután megtermékenyül a petesejt, általában beágyazódik ebbe a nyálkahártyába (endometrium), ahonnan táplálékot és a létfenntartásához szükséges anyagokat szerzi. A kombinált tabletta progesztogén komponense és a csak progesztogént tartalmazó minitabletta miatt a méhnyálkahártya elvékonyodik és kiszárad, így az embrió (a nemrég megtermékenyült petesejt) nem tud beágyazódni.[2]

A spermiumok vándorlásának gátlásával: Az ovuláció előtt a méhnyak vizes nyálkát termel, emlyben a spermiumok fölúsznak a petesejthez. Ez a nyálka egyben táplálja is a spermiumokat. A progesztogén hatására a nyálka besűrűsödik, ezáltal gátolja a hímivarsejtek vándorlását.[3]


forrás: [link]

2012. júl. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!