Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Cipromix tablettát szedek,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Cipromix tablettát szedek, már 3 napja hasmenésem van. Csökkenhet a hatása? A betegtájékoztatóban.

Figyelt kérdés
A betegtájékoztatóban csak ilyen bekezdés van hogy "Hányás esetén..." de hasmenésről nem írnak.
2012. júl. 10. 14:26
 1/8 A kérdező kommentje:
A gyógyszert amúgy a pattanásaimra szedem 1 éve már, de mivel fogamzásgátló hatása is van, máshogy nem védekezünk, ezért a kérdés.
2012. júl. 10. 14:29
 2/8 anonim ***** válasza:
Attól függ. Ha gyógyszer bevétele után eltelik 4 óra és utána megy a hasad, akkor nincs probléma, mert fel tudott szívódni a gyógyszer. Kevesebb idő eltelével viszont nő a kockázat. Ilyenkor feltétlenül kell kiegészítő fogamzásgálás, pl. óvszer. Ráadásul elsősorban magas hormontartalmú készítmény, melynek csak a mellékhatása a fogamzásgáltás. Még mindig nagyon pattanásos vagy? Mert érdemes lenne talán váltani egy alacsonyabb hormontartalmú fogamzásgátlóra, azoknak is van jótékony hatása a bőrre!
2012. júl. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyébként ugyanaz vonatkozik a hasmenésre is mint a hányásra... szóval az ott leírtak szerint járj el ;) szintén az első voltam :)
2012. júl. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Csak azt nem értem, hogy akkor ezt miért nem írják bele. Nem mindenki fogja itt megkérdezni, van, aki (jogosan) úgy gondolja hogy valószínűleg úgy készítették el a betegtájékoztatót, hogy lehet neki hinni. Ergo: ha nincs benne szó hasmenésről, akkor annak nincs következménye. Ezt nem tartom egy korrekt dolognak.
2012. júl. 10. 14:54
 5/8 anonim ***** válasza:

Drágám, te milyen betegtájékoztatót olvastál?


Ezt a gyógyszered tájékoztatójából másolom neked:

"Mi a teendő, ha hányt vagy súlyos hasmenése van

A tabletta bevétele után 3-4 óra múlva jelentkező hányás vagy súlyos hasmenés esetén nem biztosított a készítmény hatóanyagainak teljes felszívódása. A hatás hasonló, mint amikor egy tabletta kimarad. Hányás, hasmenés után vegyen be egy tablettát a tartalék csomagból, amint csak teheti, lehetőleg 12 órán belül és utána a szokott időben folytassa a tabletta szedését. Ha ez nem lehetséges vagy 12 óránál több idő telt el, kövesse a ˝Ha elfelejtette bevenni a gyógyszer˝ címszó alatt leírtakat."


Tanulj meg olvasni...

2012. júl. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Illetve ha napok óta hasmenésed van, akkor nem fog felszívódni a tabletta. Akkor se, ha épp a bevétel után nem megy a hasad.
2012. júl. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, a válaszod rendkívül haszontalan volt, piros kezet érdemel. Az én betegtájékoztatómban ez áll:


"Mi a teendő, ha hányt:

A Cypromix tabletta bevétele után 3-4 óra múlva jelentkező hányás esetén nem biztosított a készítmény hatóanyagainak teljes felszívódása. Vegyen be egy tablettát a tartalék csomagból, amint csak teheti, lehetőleg 12 órán belül és utána a szokott időben folytassa a tabletta szedését. Ha ez nem lehetséges vagy 12 óránál több idő telt el, kövesse a ˝Mi a teendő, ha elfelejtette bevenni a gyógyszer˝ címszó alatt leírtakat."


A kezemben tartott gyógyszer dobozán a gyártási idő "2011 07" lehet hogy azóta módosítottak a betegtájékoztatón. De én az általam kezemben tartott papírról idéztem.

2012. júl. 12. 10:25
 8/8 anonim ***** válasza:

Haszontalan volt? Miért, nem adtam meg a választ a kérdésedre?


Tessék, be is linkelem neked: [link]


De hogy ne lenne benne a tájékoztatódban, hogy mi a teendő hasmenés esetén, olyan NINCS!

2012. júl. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!