Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Milligestel kapcsolatban pár...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milligestel kapcsolatban pár kérdés. (Többek között) mikor kell akkor megjönnie?

Figyelt kérdés

Ez az első fogamzásgátlóm és a Milligestből is csak most lett vége az első levélnek. 15.-én vettem be az utolsó (21.) tablettát. Mikor kellene már megjönnie?

Az első levél után már véd teljesen ugye? A tájékoztatóba talán az van írva, hogy az első naptól is véd, de ahogy utána néztem a neten mindenki azt írta, hogy az első hónapot még megvárta.

A 7 tabletta mentes napon is véd? Vagy csak mikor újra elkezdem szedni?


2012. jún. 17. 17:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom
2012. jún. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
;)
2012. jún. 17. 22:22
 3/7 anonim ***** válasza:

Szoktak várni 1 hónapot, de van aki még a gyógyszer mellett is teherbe esik :))))


Hm. Véd, véd de a 7 gyógyszer mentes napon menstruálsz, ha nem is végig de menszeszed van. Akkor miért fontos hogy védjen? :)

2012. jún. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szimpla kérdés... nekem se ínyem persze közben :)

Esetleg az első kérdésemre nem tudnál választ adni? Már az 5. gyógyszermentes napon vagyok és még mindig nem menstruálok és eléggé aggódom. Köszi előre is, egyébként megvártam az első levél végét:)

2012. jún. 19. 18:15
 5/7 anonim ***** válasza:

Idézek:


" A 8. napon kell a következő 21 bevont tabletta szedését elkezdeni (akkor is, ha a vérzés ekkor még nem szűnt meg)."


Tehát ne foglalkozz vele mikor jön az álmenzeszed, szedd úgy a tablettát ahogy le van írva. Az első naptól véd és a gyógyszermentes szünetben is véd.

2012. jún. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
De ha a gyógyszermentes napon nem menstruál az gáz. Főleg 5 napja abbahagyta a gyógyszert.
2012. jún. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

3. HOGYAN KELL ALKALMAZNI A MILLIGEST BEVONT TABLETTÁT?

A Milligest bevont tablettát mindig az orvos által elmondottaknak megfelelően alkalmazza. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg orvosát vagy gyógyszerészét. Naponta 1 bevont tablettát kell bevenni, lehetőleg mindig azonos időpontban a havi vérzés 1. napjától kezdve 21 napon át. Ezután 7 gyógyszermentes nap következik, melynek ideje alatt menstruációszerű vérzés jelentkezik. A 8. napon kell a következő 21 bevont tabletta szedését elkezdeni (akkor is, ha a vérzés ekkor még nem szűnt meg). A második Milligest csomagot tehát a hét ugyanazon napján kell elkezdeni, mint az elsőt. A vérzés mennyisége a megszokottnál kevesebb lehet, de ez nem káros.

2012. jún. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!