Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Tényleg ingyenes a fogamzásgát...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg ingyenes a fogamzásgátló Angliában?

Figyelt kérdés
Ezt olvastam a neten, mi is itt élünk, 4 hét múlva szülök, utána szeretnék fel iratni. Tényleg ingyenes? Ha nem,akkor mennyibe kerül idekint?
2012. jún. 12. 18:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, ingyenes. És a gyerekek gyógyszerei is ingyenesek 14 vagy 16 éves korukig. Kérdezz utána, de a fogamzásgátló tuti, hogy ingyenes, mert rengeteg a terhes tini.
2012. jún. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ohh wow, az tök szuper, rendben köszönöm:) Azt esetleg tudod, hogy ezzel az NHS Maternity carddal meddig ingyenes a gyógyszereim? Ma kellett kiváltanom egy gyógyszert és nem kellett fizetnem, mert, hogy volt ez a Maternity kártyám. Ezt meddig vehetem igénybe? Csak szülésig?
2012. jún. 12. 18:49
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha van angliai lakcímed, akkor az egészségügyi ellátás nagy része ingyenes, adóból finanszírozzák. Az NSH kártya téged azonosít, olyasmi mint otthon a TAJ kártya (csak épp nem azt nézik rajta, hogy mennyit fizettél be, mint otthon, hanem a kórtörténeted). Terhes anyáknak a fogorvosi kezelés és a receptkiváltás ingyenes, a baba egy éves koráig.
2012. jún. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ez nem sima NHS kártya, hanem NHS maternity. Van bejelentett lakcímem, eddig minden vizsgálatom ingyenes volt, de eddig még sosem volt szükségem gyógyszerre és most meglepődtem, hogy nem kellett fizetnem :)
2012. jún. 12. 19:25
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor ezek szerint a kismamáknak külön adnak még egy kártyát. Szerintem a gyerkőc 1 éves koráig ingyenesek a te gyógyszereid is, de majd kérdezz rá.
2012. jún. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!