Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A fogamzásgátló árthat későbbi...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A fogamzásgátló árthat későbbiekben a teherbeesés esélyének? Problémás vagyok, írj ha érted

Figyelt kérdés
A doki szerint hormonjaim, minden rendben van, de gyógyszer segítése nélkül nem lehet babám. Fogamzásgátlót kértem de meg sem kérdeztem, hogy ez árthat e a későbbiekben :(
2012. jún. 6. 16:13
 1/10 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy minden rendben van, de csak gyógyszerrel lehet babád. Ha gyógyszerrel lehet babád, akkor nincs minden rendben.

Kérdés, hogy mi a probléma.

Egyébként bizonyos hormonproblémák esetén szoktak tabit adni, mert kikapcsolja a rosszul működő petefészket.

De meg van a veszélye, hogy később még nehezebb lesz emiatt rendbe hozni a problémát.

Ha a hormonjaiddal van gond, akkor endokrinológussal vizsgáltasd ki magad. Addig meg ne szedj tabit, mert hormonvizsgálatot csak úgy lehet végezni, ha közben nem szedsz hormongyógyszert.

2012. jún. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A doki mondta, hogy a hormonjaim rendben vannak, de ami elősegíti nekem a normális működést, havi menzeszt az nem megfelelően teljesít és ezért a baba sem fog magától jönni. Soha semmilyen bogyót nem veszek be, kerülöm a dokikat. Kijöttem és akkor merült fel bennem rengeteg kérdés :(
2012. jún. 6. 16:22
 3/10 anonim ***** válasza:
sztem ne szedd. ha amúgy is nehezen lehet babád, akkor pharmatex+megszakitás, vagy csak megszakitás is elég neked.. ha meg majd akarsz babát, akkor majd megint elmész dokihoz :) előtte is lehet, persze ellenőrzésekre kell járnod....
2012. jún. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
ha nem lehet segítség nélkül gyereked minek szednél fogamzásgátlót?
2012. jún. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
#4: nem tudhatod mi baja a kérdezőnek. Sokszor a "nehezen jön a baba" azt is jelentheti, hogy nagyobb esély van a méhen kívüli terhességre, ami viszont az anyára is baromi veszélyes.
2012. jún. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Istenem ... a kérdező leírta, hogy azért kell a fog.gátló,mert nem jön meg rendesen neki a menszesze. Egyébként erről szerintem mi nem tudunk semmiféle tájékoztatást adni, de a fogamzásgátló a te esetedben csak az én véleményem szerint, a későbbiekben nem lesz jó hatással a fogamzóképességedre. Mivel így is nehezen esel teherbe, előfordulhat, hogy a gyógyszer az abbahagyás után nagyban gátolni fogja a teherbeesés valószínűségét.

Kérdezd meg az orvosod inkább..:)

2012. jún. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"A doki mondta, hogy a hormonjaim rendben vannak, de ami elősegíti nekem a normális működést, havi menzeszt az nem megfelelően teljesít "


Vagy mi félreértettél, vagy az orvosod degenerált.

Maga a ciklus, a menzesz az egy hormonok által szabályozott folyamat. Ha rendben vannak a hormonjaid, akkor nem lehet menstruációs problémád (kivéve ha mondjuk nincs méhed...).


Még egyszer mondom, menj el endokinológushoz. A ciklust sok olyan hormon is befolyásolhatja, ami alapvetően nem a nemi működésben játszik szerepet (pl. pajzsmirigyhormonok). A nőgyógyászokkal az a nagy baj, hogy k.vára nem látnak a saját területüknél messzebb, és ahelyett, hogy elküldenék a páciens egy hozzáértő dokihoz, ők próbálják meg kezelgetni a problémát.

A hormongondok az endokrinológusok szakterülete, ezért kell hozzájuk fordulni. Azért, mert ők több hormont is meg tudnak vizsgálni, míg a nődoki csak pár hormonhoz "ért", sajnos ahhoz se nagyon.

2012. jún. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
a tabi nem hoz rendbe semmit... az csak átmeneti megoldás...:S
2012. jún. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nahh, egy barátom rokona orvos, lefotóztam a leleteim és elküldtem. Minden teljesen rendben van, a fogamzásgátló nincs hatással a későbbi terveimre és a nem tudom micsodám kevés, amit majd egy bogyóval lehet növelni és lesz baba. Azt mondta nyugodjak meg, szedjem nyugodtan a tablettát és ne aggódjak. Amikor bent voltam a dokinál semmit nem tudtam reagálni, sajnos ilyen vagyok, később puffan minden. :(
2012. jún. 6. 20:20
 10/10 anonim ***** válasza:

Esetleg a progeszteronod?

Azt tudom elképzelni esetleg.

Mi a gond a menzeszeddel?

Egyébként a tabletta igen is okozhat tartós anovulációt szedés után. Persze nem biztos hogy fog is, de okozhat.

2012. jún. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!