Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 5 év után nem szedhető tovább...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

5 év után nem szedhető tovább a fogamzásgátló?

Figyelt kérdés

6 éve szedek fogamzásgátlót, kezdetekben hormonproblémák miatt írták fel, majd később persze védekezés szempontjából is jól jött.

Ma a doki (szakrendelésen) azt mondta, hogy 5évnél nem szabad tovább szedni a fogamzásgátlót, ráadásul túlsúlyos is vagyok így még jobban nem javasolt. A számítógépbe be is írta szépen az asszisztens, hogy akkor többet no gyógyszer.

Értem én, hogy az egészségem miatt van az, hogy nem akarják többet felírni, de megtilthatja azt az orvos, hogy nem írja fel, pedig én szeretném?

Ha magánrendelésre megyek ott vajon felírják, vagy elhajtanak az 5 éves dumával?..

Előre is köszönöm a válaszokat



2012. jún. 4. 10:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez megint nődoki kérdése. A barátnőm felvetette a dokinak, hogy már régóta szedi a bogyót, és tartson-e szünetet, mire a doki azzal hajtotta el, hogy majd akkor hagyja abba, ha gyereket szeretne.
2012. jún. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a doki,hogy évente tartsak 1 hónap szünetet. De egyébként szedhetem folyamatosan.
2012. jún. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátló szedése esetén nagyobb az esély a trombózisra.


A túlsúly ezt az esélyt még tovább növeli.


Nem szimplán az egészségedet, hanem az életedet veszélyezteted azzal, ha tovább szeded!


Megéri a kényelem? Mérlegelj!


Egyébként, ha semmi ellenjavallat nem áll fent, akkor nincs akadálya annak, hogy 5 évnél tovább, akár 10, 20 évig is szedje valaki a tablettát.


A helyedben én csapkodnám a tenyerem a boldogságtól, ha ilyen lelkiismeretes orvosra találnék.

Gondolom, ha csak a túlsúly az egyetlen ellenjavallat, és nem vagy mellé érszűkületes, cukorbeteg... stb., akkor a jelenlegi doktorod is felírná újra a tablettát, ha lefogysz.

2012. jún. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az utolsó teljesen jól írta, attól függ, hogy meddig szedheted, hogy van e hajlamosító tényező a trombózisra. Ha túlsúlyos vagy, akkor az még inkább növeli a trombózis esélyét, valószínűleg ezért nem ajánlott már neked tovább szedni. Ez mindenkinél egyéni, nekem azt mondta a nőgyógyász, hogy ezek a mai fogamzásgátlók (legalábbis amit nekem írt fel) már olyan kevés hormont tartalmaznak, hogyha nem volt a családban trombózis, akkor nem kell aggódnom, és nem kötelező időközönként szünetet sem tartani. De ismétlem, mindenkire máshogyan hatnak ezek a készítmények, van, akinek nagyon súlyos mellékhatásai jönnek elő a fogamzásgátlótól (pl.:migrén).
2012. jún. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!


Igen,örülök hogy vannak lelkiismeretes orvosok akik magánrendelésen kívül is normálisan végzik a munkájukat, csak hát azért ennyi gyógyszerszedős év után kicsit megijedtem attól hogy mostantól nem lesz bogyó.

2012. jún. 4. 11:45
 6/7 anonim ***** válasza:

Milyen gyógyszert szedtél?

Gondolom Cypromixet vagy Dianét? Mert azokat fél évig szabadna szedni...


Egyébként szedhető tovább is, csak kell szünet. 5 év után minimum fél év. Ha akkor minden rendben, simán visszaáll a rendes ciklus, akkor lehet tovább szedni, de csak az alacsony hormontartalmakat.

Ilyen Diane, Cypromix féléket tilos lenne!


Egyébként a te érdekes, hogy ne szedd. Gondolj bele: 5 évig teljesen ki volt kapcsolva a petefészked. Meg van a veszélye, hogy észhez sem tér, aztán lehet rohangálni a dokihoz, hogy nem jön a gyerek...

Minél tovább szeded, annál nagyobb az esélye, hogy úgy legátolja a peteérésed, hogy sose lesz többet...

2012. jún. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sensonettet szedek. Megtartom a szünetet, muszáj lesz mivel nem fogja felírni :)) Majd egy kis szünet után újra próbálkozom.
2012. jún. 4. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!