Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szedtek fogamzásgátlót? Ha...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szedtek fogamzásgátlót? Ha nem szedtek, de a párotok szeretné, akkor megtennétek?

Figyelt kérdés

Nem szeretem magam mérgezni különböző gyógyszerekkel.

Voltam nődokinál kértem írjon fel, de javasolta, hogy ha szeretnék egészséges babát, meg ha azt akarom hogy még én is sokáig, és ha nincs baj az óvszerrel akkor inkább ne szedjek.

Én egyáltalán nem akarok.

Egyrészt: utálom a gyógyszereket

Másrészt: Tutira elfelejteném, még a sima c vitamint is van hogy elfelejtem bekapni.

Aztán: Tudom hogy vannak akik esküsznek rá, de ...el lehet tőle hízni...minek egyek fölös hormonokat??? Lehet káros hatásra majd egyszer a babámra... Meg egyszerűen nem akarom.


De most felvetődött megint... hogy a párom...szeretné, ha szednék. De.. ez igazságtalan. Mert így neki nem lenne gondja, nem kellene rá költeni. Az én testem bánná, az én testemet mérgezném, ő meg csak élvezi. Nem akarom szedni, de tudom hogy ő meg szeretné...


Már beszéltem vele erről a kapcsolatunk elején.Akkor nem is foglalkozott vele, de most a munkahelyén van egy srác, aki állandóan magyaráz neki.... ezekről is. Mert az ő barántője szed gyógyszert.


Ajj...



Le lehet hurrogni...de szerintem egyéni döntés az ki mit akar a testével..

CSak nem tudom .. barátom hogy fog erre reagálni


2012. máj. 24. 11:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én szedtem, de soha többé. Szerencsére az én mostani párom amúgy is gyógyszer ellenes eléggé, de a régi párom folyamatosan cseszegetett emiatt. Mindenestre én inkább szakítottam, mert tegye tönkre ő a testét, ha akarja, vagy kötesse el magát, de nekem nem kellenek azok a mellékhatások, amik előjöttek- hízás, puffadás, hüvelyszárazság, libidócsökkenés, stb.
2012. máj. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Na én is pont ettől tartok. Unokanővéremnek ugyan ilyen panaszai voltak miatta, sőt, ő annyira nem kívánta a barátját, mikor szedte, hogy nem is csinálták.


Meg idegbeteg volt tőle, állandóan mindenen felhúzta magát nem lehetett vele beszélni. Így abbahagyta most semmi baja.


És mivel mindenben nagyon egyformák vagyunk, gondolom rám sem hatna másként.. De nem is akarom tényleg.


Csak tudom,hogy jövő héten mikor lent leszek nála, ezzel fog nyaggatni, mert mondta, hogy most ezt meg kéne beszélni :S

2012. máj. 24. 12:12
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én szedtem, évekig, és nem híztam, nem lett tőle semmi bajom. Két gyerekem is van, most már spirált használok, de nem is ez a lényeg. Meg kell találni a neked megfelelő tablettát, akkor nem lesz probléma.

Viszont: tényleg nagyon drága és nem igazságos, hogy te egyedül fizesd a költségeket, mikor ketten élvezitek a hatását, és ugye maga a nőgyógyász sem a legolcsóbb, hiszem vizsgálat nélkül is pénzbe kerül a gyógyszer felíratása. Ha beállítod a telefonodat, hogy mindig mondjuk este 8-kor csipogjon, akkor nem fogod elfelejteni bevenni, én 6 év alatt soha nem felejtettem el.


DE! Csakis kizárólag a TE döntésed legyen, hogy szedsz-e fogamzásgátlót, ha te nem akarod, akkor a barátod nyomására NE SZEDD!! Ha dugni akar, húzzon gumit! Annak nincs mellékhatása!

2012. máj. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen lehet hogy káros hatással lenne a leendő babádra. Ha képes vagy utána teherbe esni, mert van akinek nem jön meg... Szerintem ez a te tested és a te döntésed. Nem tudom mióta vagytok együtt hosszú 4-5 éves kapcsolatba azt mondom rendben van de ilyen 1-2 év után még nem tartom jó ötletnek... A guminak semmi következménye sincs megértem hogy jobb nélküle de azért aki nem képes a barátnője testéért és egészségéért óvszert húzni az pusztuljon meg egyedül. Anyukámék mai napig is óvszerrel védekeznek...
2012. máj. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én szedek, teljesen megértelek, utálom magam mérgezni, utálom hogy műanyag hormonokat viszek be a szervezetembe, és ezzel valamennyire károsítom magam tulképp a semmiért...Mert nincs olyan gondom amiért fog.gátlót kellene szedjek, szóval belenyúltam a természetes körforgásba, amit bár bánok, de talán most még egy darabig igy lesz.


Még mindig jobb most igy mintha váratlanul beugrana egy bana, és akko vagy abortusz lenne vagy örökbeadás vagy megtartanám... Tehát gondolj bele mi fontosabb most, nekem most a tanulás fontos ezért választottam a tabit mert az azért kicsivel biztonságosabb mint a gumi, és ha nem szedem olyan borzasztó sokáig akkor talán nem lesz nagfy mellékhatása. Amúgy szeptemberbe lesz egy éve hogy elkezdtem szedni, de tervezem a közeljövőben abbahagyni.


Én nem szedném csak azért ha a barátom kérné... ezt én is akartam, de abrátom teljesen megértő, nem szól bele hogy abbahagyjam-e vagy sem. Ő sem akarja hogy nagy bajom legyen tőle...

2012. máj. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Másfél éve vagyunk együtt.


Én nagyon nem akarok fogit szedni. De ő meg jobban szeretné gumi nélkül. Nekem a gumival semmi bajom.

Meg ... annyira nem is bírja sokáig, az elején mindig 2 perc...max 3.. aztán a rekordja az 15 perc.. ezért szerinte teljesen felesleges gyógyszerrel terhelni magam. A gumi bőőőven megteszi.


Meg aztán... ettől is félek. Nekem a mensim úgy tökéletes ahogy van. Vééégre nagyjából beállt. Első nap egy gyógyszer már nem is fáj. Észre se veszem hogy van.

A bogyó meg azt is összezavarja.


De hogyan magyarázzam el neki, hogy én tényleg nem szeretném, vagy milyen érveket hozzak fel?

Azért azt nem akarom hogy a kapcsolatunk tönkremenjen emiatt.


(22 vagyok, ő az első)

2012. máj. 24. 12:38
 7/13 A kérdező kommentje:

Eddig ő sem volt oda érte, csak most a munkahelyi haverja egész nap nyomja neki hogy milyen jókat ke*él a barátnőjével, (persze gumi nélkül) és most rá is rájött, hogy na akkor ő is úgy akarja, mert tényleg azzal mennyivel jobb.


Én is tanulok, nekem is az a fontos, de azért az 5éves tervben már van egy baba ^^


És azt akarom hogy egészséges legyen. Ezek e műanyag, mérgező vackok meg, elég kemény anyagokból vannak, amik, nem hiszem, hogy jót tesznek a testemnek.


Na majd..kiderül mennyire elszánt.

2012. máj. 24. 12:41
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy gyorstüzelő pali nekem alapjaiban okozna problémát, mert ez nem is normális nemi élet.

Ez egyéni vélemény, hogy szerintem először itt kezeljétek a problémát és ezt újságolja el a havernak, mert ez nagyobb gond.

Más kérdés.

Nézd, ha nem akarsz szedni ne szedj. Ennyi. Én szedek, mert barátom allergiás a gumira, a latexmentes gumi meg csillagos összegű. Én is utálom a gyógyszereket, teljesen megértelek. Lehet viszont felesbe fizetni.

És többféle gyógyszer van, pont a mellékhatások miatt. Minispirálon gondolkoztam sokáig, hogy az vajon jobb választás lenne-e, de félek, hogy felteszik, és meddő leszek.

Elfelejteni pedig nehéz, ha pl írsz telefonodba emlékeztetőt. Egy idő után megszokássá válik, és magadtól is eszedbe jut.

Van hüvelygyűrű is, az is hormonos, de kevesebb hormonnal.


De mondom, ha nem akarsz szedni, ne szedj. Főleg ne 2-3 percekért...

2012. máj. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia!az én párom is ezzel próbálkozott kb fél év járás után.mondtam neki,h szó se lehet róla.aztán pár hónap múlva megint elővette a témát.erre felajánlottam neki a lehetőséget,h kereshet magának másik nőt.4 éve járun 1üt...vannak olyan dolgok,amit egy nő nem engedhet meg,nem nézhet el egy kapcsolatban.a te testedről van szó.ha szeret,akk nem eröltet rád ilyesmit!
2012. máj. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem szedek, és valószínűleg a párom kedvéért sem szednék (ő szerencsére egyáltalán nem örülne, ha szedném).

Rettenetesen félek a káros mellékhatásoktól (nem az elhízástól, hanem a komolyabbaktól...), úgyhogy mondhat bárki bármit, kizárt, hogy valaha is jó ötletnek tartsam. Főleg hogy a családunkban volt minden, magas vérnyomás, trombózis stb., úgyhogy eszemben sincs kockára tenni az életemet.

2012. máj. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!