Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Most mit csináljak? Mivel...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most mit csináljak? Mivel védekezzek?

Figyelt kérdés
volt egy kivizsgálásom fejfájás miatt. mivel nem igazán találtak semmit azt mondták hogy lehet, hogy a fogamzásgátlótól van. viszont már régebben is volt ugyanilyen fejfájásom, és akkor még nem is szedtem a fog. gátlót. a neurológus azt javasolta, hogy 1 hónapig ne szedjem. ez oké. elmegyek a nőgyógyászata (mivel most fog elfogyni a gyógyszerem, és arról volt szó, hogy gyógyszer csere lesz) elmondom az orvosnak, erre azt mondja, hogy minimum 6 hónapig ne szedjem, sőt utána se javasolja soha többé. már pedig én tudom, hogy nem ettől van. én már egyszer terhes lettem óvszer mellett, úgyhogy semmi képen nem hagyom ezt annyiban, mert eszem ágában sincs teherbe esni. mit csináljak?
2012. máj. 22. 16:02
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
egyébként cypromixet szedek
2012. máj. 22. 16:02
 2/13 anonim ***** válasza:
Vannak másféle fogamzás gátlók is tudtommal amiket úgy helyeznek fel pl spirál bár annyira nem nézegettem az ilyen fogamzásgálás módszereket mert én is gyógyszert szedek
2012. máj. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Mi gumit használunk, mert én sem szedhetek fogamzásgátlót. Szerintem ha jól húzzátok fel az óvszert, figyeltek, hogy ne maradjon benne levegő és utána is leellenőrzitek, akkor nem lehet gond. Nálunk 4 év alatt egyszer se volt gond. Ha meg észreveszed, hogy kiszakadt, akkor 72 órás tabi. Vannak egyébként kúpok meg krémek meg ilyenek, de megszakításos módszer mellett ajánlatos azt használni, én azokban annyira nem bízok. Óvszer mellett legalább látod, hogy mikor szakadt ki.
2012. máj. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Vannak más módszerek is, de tudtommal a gyógyszeren és a sterilizáláson (van erre szebb szó? :D ) kívül az óvszer a legbiztonságosabb.

Viszont ha ennyire félsz az óvszertől, akkor használj mellette mást is. Így talán kevésbé fogsz félni a teherbeeséstől.

2012. máj. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
áh én nem kockáztatok, mert sem gyereket, sem abortuszt nem szeretnék. komolyan ha nem írnak fel gyógyszert akkor én nem fogok szexelni. vagy beszerzem valahonnan. most egyébként ezt ott beírták a gépbe? szóval ha elmennék másik orvoshoz, akkor ő sem írná fel? de miért kötözködnek ott, mikor a neurológus csak 1 hónapot javasolt. és tényleg nem ettől van, mert előtte is volt, sőt akkor sokkal rosszabb volt.
2012. máj. 22. 16:14
 6/13 anonim ***** válasza:
1hónap kevésnek tűnik...nekem endokrinológus,házi orvos és nőgyógyász is azt mondta, hogy 3hónap mire kiürül a gyógyszer annyira,h pl különböző hormon és vérvizsgálatokat lehessen elvégezni....én is fejfájós vagyok,de a ehti 3-4 fejfájásom lement havi 1-re mióta nem szedek 1éve semmit, majdnem 8évig szedtem kisebb nagyobb kihagyásokkal)
2012. máj. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
elmész más nőgyógyászhoz és megmondod h eddig ezt szedted, most mást szeretnél szedni!ennyi :) simán felírják ne aggódj....én csak tudom,voltam már vagy 6 nőgyógyásznál és mindig azt írták fel,amelyik gyógysercég gyógyszerével levoltak szerződve....
2012. máj. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A cypromix nagyon magas hormontartalmú, próbálj meg egy alacsonyabbat, hátha attól nem fog fájni a fejed.
2012. máj. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Van még ezer féle módszer. Menj el egy magánnődokihoz és részletesen vizsgáltasd ki magad, beszéljétek át. Tízezer ft, de az egészséged ennyit csak meg ér. BTW a fejfájást a szem gyengesége/romlása is okozhatja, és kb ezredikként gondolnak rá a dokik, hogy ha páciens alapból nem szemüveges (de nem doki vagyok, csak laikus, akinek a környezetében volt már 2-3 ilyen eset).


24/N

2012. máj. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mióta szeded a cypromixet? Ha több, mint fél éve, akkor ne ezt az orvost nézd h*lyének, hanem azt, aki egyáltalán felírta neked. Indokolt esetben szabad szedni, mivel elsősorban nem fogamzásgátló és bazinagy hormonbomba. Egyébként meg nem lehet, hogy félreértetted az orvost? Nem lehet, hogy csak a cypromixről akart leállítani és nem a többi fog.gátló bogyóról?
2012. máj. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!