Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hogyan is kell sedni ezt a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan is kell sedni ezt a fogamzásgátlót és mennyi idő után ad védettséget?

Figyelt kérdés

beszedtem az első levéllel 21 szemet majd jön a 7 napos szünet

A 7. napon veszem be újra az első szem gyógyszert vagy a 7 nap az tabi mentes és a 8.napon kezdem el újra szedni a 21 szemet?

ha már beszedtem egy hónapos adagot akkor védettséget ad már ugye?

tudom h 100% soha nem lesz de már nem kell egyéb más eszközt alkalmaznunk?

Illetve ha beszedtem az első szemet az új levélből akkor már az első nap sem kell semmit használni mert az előző hónapról védettséget az ugye?


2012. máj. 14. 13:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem vagyok nő, sem nőgyógyász, de a 7 napos szünet alatt nem fog lezajlani a ciklusod, szóval elméletben nem kéne, hogy problémát okozzon. Viszont az elmúlt 1 hónapnyi adag nagy része az elmúlt egy hónapra nyújtott védettséget, azaz erre a hónapra ugye jön a következő levél. Nem hat annyira drasztikusan a hormonrendszeredre, hogy rögtön hasson, de azért nem is telik el egy hónap, mire van hatása. Ha az első hónapot ki kellett hagyni, az gondolom azért van, mert a ciklusod eljuthatott a gyógyszer szedésének kezdetére egy olyan állapotba, amikortól már nem tudta volna megakadályozni a megtermékenyülést. (Azaz pl a gyógyszer a tüszőrepedést gátolja csak, de ez már neked megtörtént, akkor nyilván onnantól a ciklus lefolyik, még ha nem is feltétlenül rend szerint.)
2012. máj. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
21 napig mindennap 1-et beveszel,utána tartasz 7 olyan napot,amikor nem szedsz és a 8. napon elkezded a következő levelet.Az első levél után már védettséget nyújt.
2012. máj. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!