Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hogyha 20kor vettem be a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyha 20kor vettem be a fogamzásgátlómat és nem sokkal éjfél előtt sajnos hánytam, akkor elveszett a hatása? :S Vagy van rá esély, hogy felszívódott?

Figyelt kérdés
Pont ma kezdődik a gyógyszerszünetes napom. Mit kell ilyenkor tenni? Ilyenkor is az él, hogy menstruáció után még 7 nap más védekezési mód. Azután megint teljesen védett vagyok?
2009. jún. 25. 18:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nem számolod bele azt a tabit. Amúgy mit szedsz? Mert pl. yasminelle-nél azt írja az a fránya betegtájékoztató, hogy ha el akarjuk tolni a kezdőnapot akkor előbb hagyjuk abba és ugyanúgy 7 napos szünet, de semmi esetre sem később.

Tuti nem szívódott fel. Belekig el kell jutnia, de ez még a gyomorban lehett nagy valószínűséggel.

2009. jún. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
nem tud felszívódni másnap reggelig sajna tehát be kell venned ha védett szeretnél lenni a következö szemet.nagyjából ennyi
2009. jún. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Mercilont szedek. És hát az a probléma, hogy pont tegnap fogyott el az utolsó a levélből. Meg úgy a csomag is (úgyhogy tabim sincs), mert vizsgaidőszak miatt nem volt időm nődokihoz menni és csak hétfőn iratok. :S
2009. jún. 25. 19:13
 4/14 anonim ***** válasza:
Olvasd már végig a betegtájékoztatót kérlek, hogy mi arról, hogy lehet eltolni vele a menzit, abban van a lényeg, ami most kéne neked.
2009. jún. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Szerintem a biztonság kedvéért a következő csomagig védekezzetek gumival. És hétfőn kérdezd meg az orvosodat is.
2009. jún. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
hát nem tuti h felszívódott...én inkább bevettem mégegyet ha hánytam..gondold át h mikor szexeltél ha előtte 5 napig nem akkor nincs semmi gáz..de tényleg BETEGTÁJÉKOZTATÓ!rem nem lesz bajod
2009. jún. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Hát igazából nem attól félek, hogy most terhes lennék, mert távkapcsolatban élek, és pár hete már nem volt szex. Hanem inkább attól, hogy majd ezután ne legyek az. És tanácstalan vagyok, hogy szedjem majd ezután, mert a betegtájékoztatót ugyan el tudom olvasni!, de az azt írja, hogy vegyek be másikat, de hát nekem nincs új levelem hétfőig...

Köszi az eddigi válaszokat!

2009. jún. 25. 21:10
 8/14 anonim ***** válasza:
mivel én is hánytam ezért bevettem mégegy tabit emiatt kevesebb volt a köv levélben..szóval hamarabb hagytam abba egy nappal és a következőt egy nappal korábban vettem be!szóval egy nappal előbb kezd el szedni mint szoktad!és nem lesz semmi gáz!
2009. jún. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Az elsővel értek egyet. Vedd úgy, hogy tegnap volt az első tablettamentes napod. Tehát ha hétfőn megvetted a köv. dobozzal, szerdán vedd majd be belőle az elsőt. Ennek így rendben kell lennie. Sztem az orvos is ezt fogja mondani.


Az, hogy 21 helyett 20-at szedtél be egyhuzamban (gyakorlatilag ez történt), nem befolyásolja a védettségedet. A lényeg az, hogy 7 napnál hosszabb szünetet ne hagyj.

2009. jún. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Egyébként olyan jó, hogy én adtam az egyik legépkézlábabb tanácsot és tojsz rá.

Első voltam. Meg a harmadik. Menzi eltolását olvasd már el. Az kell most neked, hidd már el.

2009. jún. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!