Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Vélemények spirálról?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vélemények spirálról?

Figyelt kérdés
Véleményeket szeretnénk kérni spirálról!Tampont használhatok?Mire számitsak?
2012. máj. 2. 18:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Én nem használnék soha ilyesmit, de például a kolléganőm most kapott tőle hashártya gyulladást. Az orvos szerint a spiráltól kapta. De nem biztos, hogy mindenki azt kap tőle.
2012. máj. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
74%

Nekem pedig gyönyőrű kislányom született 3.-ra 2 fiú után!!!A spirál is csak 96%-os védelmet nyújt(a gyártó szerint)Környezetemben viszont egyre több gyerek születik ilyen védekezés mellett.Kisebbik fiam elmúlt 1 éves amikor felrakattam(összesen 20.000.-Ft-omba volt) Voltam kontrollon is 1 hónap múlva minden a helyén volt, nem csúszott el és tök jól működött.Nem gyulladt be, nem voltak brutális vérzéseim se, minden úgy történt ahogy a nagy könyvben meg van írva.Aztán egy fél év múlva elkezdtem össze vissza vérezni.Erős görcsök 2 nap vérzés, aztán 2 hét múlva újra vérzés 2-3napig kis mennyiségben.Egy barátnőm világosított fel, hogy bizony lehetek én terhes spirál mellett, így vettem egy tesztet, ami egyből 2 vörös csíkkal jelezte, hogy gááááz van.Eldöntöttem, hogy úgyis abortálják a babát, mert úgysem lehet egészséges és még max 3-4 hetes terhes lehetek, ráadásul ott volt egy másfél éves gyerek meg egy nagyobb és a hátam közepére sem kívántam mégegy gyereket.Férjem játszadozott el a gondolattal, hogy mi lenne ha megtartanánk hátha végre lány lenne.Én kizártnak tartottam.A Teszt megcsinálásának reggelén rögtön hívtam a dokim, hogy baj van, ő közölte, hogy bár kis számban, de előfordul ilyesmi.Másnap már ott feküdtem az ultrahangos ágyon és majdnem lefordultam onnan, amikor a doki közölte velem, hogy 10-11 hetes a babó.Én még mindig el akartam vetetni, mert féltem, hogy nem lesz egészséges, DE :a doki közölte, hogy sajna hiába védekeztem, csak az abortusz legális feltételei szerint lehet elvetetni, ami annyit jelent, hogy mire végigjárod a családvédelmi szolgálattól kezdve a védőnődön át a soknapos gondolkodási határidőket és befizeted az abortuszos csekket már szinte mozog a gyerek a hasadban és túl késő elvenni.Férjem nagyon ragaszkodott hozzá, hogy tartsuk meg és én belementem de csak úgy hogy ott akkor leveszik a spirált.Doki azt mondta, hogy 80% az esélyem, hogy ha leveszi, elvetélek.Azt mondtam nem érdekel, vetéltem már el 11 hetesen előtte, azt is túléltem.És levette ott a 11. héten a spirált.4 napig feküdtem és vérezgettem, de TÚLÉLTE EZT IS.Többször kellett járnom ultrahangra, mint más kismamiknak, mert a spirál levétele miatt egy nagyon nagy bevérzés lett a méhemben, ez később azzal járt együtt, hogy a méhlepény odanőtt a méh falához ott ahol a spirál volt korábban és szüléskor 40 perces tortura után sem tudtam megszülni a méhlepényt és beszakadt.A szülés kutya füle nem volt ahhoz képest amit utána kínoztak meg és élőben ÉBREN szenvedtem át egy egészségügyi kaparást, mert az EDA-tól rosszul lettem és nem mertek elaltatni.Engem ott úgy megszadiztak, hogy én mindenkit csak lebeszélni tudok a spirálról, mert szültem 3 gyereket, de egyik sem fájt annyira mint az a méhlepényes történet a spirál miatt.:((

Hála az égnek a gyerek egészséges lett ráadásul kislány és ma már csak egy ultrahangos fénykép őrzi az emlékét, ahol ott a spirál és a lányom is:))

2012. máj. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Jézusom! Vajon ilyen a Mirena spirálnál is előfordulhat? Mert az egy T alakú kishormonos spirál nem?
2012. máj. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!