Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vélemények a spirálról?

Vélemények a spirálról?

Figyelt kérdés
2010. máj. 6. 12:18
 1/4 anonim válasza:
10%
állitólag nem rossz, és a suliban is hallani, hogy sokan javasolják. ám.... hogy mégse elygen már minden olyan húúú de happy, az egyik barátnőm anyukájának volt spirálja..... és a barátnőm is él.....
2010. máj. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nekem mindig az volt.

soha semmi gond. sokkal egyszerűbb, mint bármely más fogamzásgátló módszer.

arra kell vigyázni, hogy ne mozduljon el. pl. partnernek szúrhat, neked pedig szintén.

valamint ha elmozdul, és nem veszed észre, ugyanúgy teherbe eshetsz. velem előfordult egyszer.

viszont hátránya, hogy meddőséget okozhat nagyobb mértékben, mint pl. a fogamzásgátló. de csekély.

2010. máj. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
78%

Nekem volt spirálom, gondot ugyan nem okozott, de én terhes lettem mellette. A babát megtartottuk, szerencsére nagyon jó helyen tapadt meg, így gond nélkül el lehetett távolítani a spirált.

Arra nagyon kell figyelni, hogy felhelyezés után pár héttel és évente ellenőriztetni kell.

Ma már létezik olyan is, ami helyileg hormont bocsát ki, így kisebb az esélye a teherbeesésnek (bár a sima spirállal is csak 1-2%), ez viszont jóval drágább. "Cserébe" viszont szinte nincs is menstruáció.

2010. máj. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én azt hallottam róla, hogy görcsösebb menzeszt okozhat. És ha fertőzést kapsz el, komolyabb baj is lehet belőle. És nem 1 nő teherbe esett már mellette :P

Én ezek miatt nem tetetek fel.

2010. máj. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!