Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Igaz az, hogy a fogamzásgátlót...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igaz az, hogy a fogamzásgátlót a háziorvos is felírhatja?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 19. 20:40
 1/7 anonim válasza:
igaz, de azért jobb ha előtte nőgyógyászhoz mész, hiszen a nőgyógyásznak ez az egyik szakterülete. A házirovos szerintem csak az "idősebbnek" írja fel, arra gondolok, hogy egy 16-17 évesnek bizti nem fogja felírni nőgyógyász szakvéleménye nélkül.
2008. ápr. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az elsőt mindenképpen csak nőgyógyi irhatja fel, ha utána bevált, akkor receptet felirni a háziorvos is felirhat. DE én mindig inkább a nőgyógyászhoz megyek, mert akkor kérdezhetek is ,ha van valami gondom.
2008. ápr. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én "idősebb" vagyok, 25. Elég macerás eljutnom nőgyógyászhoz, ezért gondoltam, hogy egyszerűbb lenne a háziorvossal feliratni.
2008. ápr. 19. 21:23
 4/7 anonim válasza:
Szia nekem a háziorvos írta fel egy májfunkció vizsgálat után, igaz ő egyben belgyógyász is. Ezt szedtem a gyerekek előtt is és most is, bevállt.
2008. ápr. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát szerintem mindenképpen szánj rá időt, hogy megvizsgáljon egy nőgyógyász! A vizsgálatok után a neked megfelelőt fogja felírni. Utánna receptért már mehetsz a háziorvoshoz is!

(Persze valószínű van olyan háziorvos is, aki stikába felírja!)

2008. ápr. 20. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem a dianet nem írjka ki a háziorvosom... vajon mért...
2008. ápr. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, felírhatja, de nekem például csak úgy írta fel, hogy konkrétan odaálltam, hogy "figyu ez a gyógyszer kell". Mármint egy konkrét típussal.

A nőgyógyi azér célszerű elsőkörben, mert csinál vérvizsgálatot is, hogy kizárjon betegségeket (szövődményes cukorbetegség, egyéb elváltozások), amikre a fogamzásgátló mondjuk károsan hatna, plusz megvizsgál alaposan, hogy minden rendben van-e. Mégiscsak ez a szakterülete, és szerintem megnyugtató évente párszor megvizsgáltatni magad.

Meghát nem mindegy, hogy milyen hormontartalmú gyógyszert kezdesz el szedni, a dokik általában segítenek kiválasztani, vagy ha speciális a vérképed, akkor konkrétan személyre szabva írnak fel egyet, megfelelő hormontartalommal.

Ex has elkezdeni, egy háziorvosra hagyatkozva (aki azt írja fel - mondjuk stikában - amit a legtöbben szednek) elég nagy lutri, főleg ha azt veszed, hogy holnapután télleg hormonokkal bombázod majd a szervezeted.

Egy nap szabit szerintem megér ez a nőgyógyász dolog.:)

2008. ápr. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!