Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Kérlek nyugtassatok meg, ugye...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kérlek nyugtassatok meg, ugye nem lehet baj? Meg most mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


8 hónapja szedek tablettát, sose volt még semmi gondom vele, mindig beszedem. Viszont ma, mikor bevettem a gyógyszert hirtelen megakadt a szemem a levélen.. Eggyel több szem van benne mint kellene. Volt már rá példa, hogy megfeledkeztem róla, de eszembe jutott és be is vettem, soha nem volt olyan, hogy nem vettem be aztán másnap mikor bevettem a tablettát, akkor nem jutott volna eszembe hogy basszus tegnap nem is...

De most nem tudom, hogy történhetett és fogalmam sincs, hogy mikor maradt ki. A barátommal voltam együtt az elmúlt pár napban, illetve most fejezem be a levelet, vasárnap kéne megjönnie, ezért is tűnt fel most így, hogy eggyel több van benne. 8 hónap alatt már ad olyan védettséget a tabletta, hogy most ne legyen gond belőle, ugye? Illetve most akkor bevegyem azt a plusz egyet? Vagy már mindegy?


Előre is köszi a válaszokat.


2012. ápr. 23. 21:36
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja és még annyi, hogy vasárnap mindenképp meg kellene jönnie ugye? Mármint tabletta mellett nincs olyan, hogy idegeskedek és azért nem jön meg, ugye?
2012. ápr. 23. 21:38
 2/12 anonim ***** válasza:
Olvasd el a betegtájékoztatót. Plusz egyet valószínűleg nem szabad bevenned. Keresd fel a nőgyógyászod.
2012. ápr. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 -=Koldus=- ***** válasza:
Azt a plusz egyet sztem ne vedd be, viszont a biztonság kedvéért inkább használjatok kiegészítő védekezést. Jobb megelőzni a bajt. Biztos, hogy 8 hónap alatt már kellő védelmet nyújt a gyógyszer egy szem kihagyása mellett is, de inkább ne kockáztassatok. Majd ha elmúlt a havi, utána már csinálhatjátok a megszokott módon.
2012. ápr. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De ilyen nincs a tájékoztatóban.. Ha nem veszem be 12 órán belül, akkor minél hamarabb pótolni kell.. De fogalmam sincs, hogy mikor maradt ki. Biztos nem tegnap, mert arra emlékszem, hogy bevettem. De majd felhívom holnap a dokit.
2012. ápr. 23. 21:41
 5/12 anonim ***** válasza:

MIvel megvonásos vérzésed van tabi mellett, az köszönő viszonyban sincs a normál ciklussal. Ezt csak azért mondom el, mert Én ennek a ténynek köszönhetem életem, ugyanis a a tabi beállította anyám vérzését így a 3 hónapban is rendesen megjött a "vérzése". Egy kolléganője szúrta ki, hogy terhes, de anya csak kinevette... hiba volt. Mire észrevett már abortálni sem tudott.


Szóval ha biztosra akarsz menni, akkor nőgyógyász vagy teszt!

2012. ápr. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
0%
Sztem csak egyserűen késik, de azért majd írd meg mi lett belőle ;) Am a plusz 1-et ne vedd be mostmár, az semmit nem érne, sőt. Meg ha tutira akarsz menni vegyél be esemény utánit.
2012. ápr. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Oké, köszi mindenkinek. Majd ha megjött(remélem meg fog), utána csinálok tesztet is. Pont abban a korban vagyok, amikor azt sem tudom mondani, hogy egyértelműen nem tartanám meg, de még abban sem, amikor minden további nélkül. Nem örülnék ha most becsúszna egy baba. :/
2012. ápr. 23. 21:47
 8/12 A kérdező kommentje:

Kedves 6os! Nem kell így neki esni senkinek sem..


Most vettem be a gyógyszert egy fél órája, így most vettem észre. Értelemszerűen nem tudok most azonnal rohanni a gyógyszertárba sem tesztért(amúgy sem lenne még értelme így menstruáció előtt), sem 72órásért, mert annak meg értelme sincsen, hiszen azt sem tudom mikor maradt ki... Csupán megkérdeztem, hogy 8 hónap alatt ad e olyan védettséget a tabletta, hogy ne legyen most gondom.

2012. ápr. 23. 21:50
 9/12 A kérdező kommentje:
Ja és nem tegnap kellett volna megjönnie, hanem majd ezen a héten vasárnap.
2012. ápr. 23. 21:50
 10/12 anonim ***** válasza:
a lényeg! nyugodj meg, mert ha nagyon stresszelsz napokat késhet! Ami még nagyobb pánikot szít.
2012. ápr. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!