Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Cypromixet szedek, és szeretné...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Cypromixet szedek, és szeretnék váltani, mert már hosszú ideje szedem. A 7 napos gyógyszerszünet végén, kezdhetem már az új gyógyszerrel?

Figyelt kérdés

Azért kezdtem el Cypromixet szedni, mert borzasztó állapotban volt a bőröm 18 éves létemre, illetve Roaccutant kezdtem el szedni, ami mellett kötelező valamilyen fogamzásgátló, amit a bőrgyógyász írt fel (pontosabban bőr-és nemi betegségekkel foglalkozó orvos, gondolom azért van jogosultsága fog.gátlót is felírni)

Kb. 1,5 éve szedem a Cypromixet, szeretnék egy alacsonyabb hormontartalmúra váltani (bár még nem tudom, milyenre lehetne, melyik a legjobb).. Ha elfogy a Cypromix, és letelik a 7 napos szünet, elkezdhetem egyből az új gyógyszert szedni? Kell mellette kiegészítő védekezés, és ha igen, mennyi ideig?

Ti melyik fogamzásgátlót ajánlanátok nekem?:) 19 vagyok, tartós kapcsolatom van, és a bőrproblémáim már majdnem háromnegyed éve megszűntek, bár igaz, a hajlamom megvan rá)


2012. ápr. 17. 18:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Én ilyen erős gyógyszer másfél vényi szedése után javasolnék egy 3 hónapos szünetet, megnézni, hogy rendben van-e a peteérésed.

A tabit nem nekünk kell ajánlani, hanem az orvosnak. Mindenkinek más a jó.

2012. ápr. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem tarthatok szünetet, muszáj fogamzásgátlót szednem a másik gyógyszer mellett, sőt, miután befejeztem, utána is. De igazad van, inkább megkérdezem majd az orvost, hogy mit mond.

Egyébként anno szedtem már egy ideig 16 évesen kb, akkor már vagy 1,5 éve nem volt rendszeres mensim, sőt, mellette seborrheám is volt, ezért kaptam (akkor rendes nőgyógyásztól). Miután abbahagytam, minden rendben volt a menstruációmmal.

Kíváncsi vagyok mit fog mondani az orvos, de a hétfő még olyan messze van, mire én oda jutok hozzá..:D :(

2012. ápr. 17. 22:32
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha nem hagyhatod abba, akkor úgy kell váltani, ahogy az új tabi tájékoztatója írja.

Van, amelyiknél nem kell szünet, hanem rögtön az új tabi, van, aminél rendesen 7 nap szünet, majd a következő levél helyett az új tabi, és van olyan, amit a vérzés első napján kell kezdeni.

Szerintem ha magasabb hormontartalmúról váltasz, akkor azért 2 hét kiegészítő védekezés nem árt.

2012. ápr. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!