Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Rosszul kezdtem a fogamzásgátl...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rosszul kezdtem a fogamzásgátló szedését. Mit tegyek? Bővebben lent. SŰRGŐS!

Figyelt kérdés
2 hónapja szedem a (VOLINA) fogamzásgátló tablettát. A tasakhoz volt segítségül egy naptár amibe 21 napig jelezte a gyógyszer szedését és 8 nap volt gyógyszer mentes napra 7 nap helyett. Én ezt most, a 2. hónap után vettem észre, hogy a 7 nap helyett 8-at hagytam ki. Tegnap előtt elkezdtem jól beszedni 7 nap kihagyással és a biztonság kedvéért ma óvszert is használtunk ami lecsúszott.. Szerintetek lehet gond mert egy nappal később kezdtem bele 2 hónapig?

2012. ápr. 9. 19:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Én is Volinát szedek, de nem tudom, te milyen naptárról beszélsz :/


Amúgy ha 8 napot hagysz ki, 1 hétig még gumit kell használni, mert teherbe eshetsz elég nagy eséllyel! Szerintem csinálj tesztet, mert ki tudja, mi van... Akkor is lehetsz ám terhes, ha megjött a vérzésed.


Ha most kezdted el jól szedni, akkor miért védekeztek máshogy?!?! Nagyon nem értelek

2012. ápr. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az orvos adta a naptárat vagyis ilyen katalógust adott vagy mit... abba volt a naptár és 7 nap helyett 8 volt kihagyva én meg nem számoltam meg mert gondoltam normálisan van megcsinálva...

azért védekeztünk máshogy is mert ugye az első 2 hónapban 8 napot hagytam ki és most jöttem rá. És megijedtem hirtelen hogy miért 8 nap van ki hagyva abba a naptárba amit 1 orvos direkt ilyenre ad. és közbe meg 7 napot kell kihagyni nem 8 at..

2012. ápr. 9. 19:35
 3/5 anonim ***** válasza:

Na mind1, változtatni már úgyse tudsz ezen.


Tényleg tesztelj egyet holnap, és ezentúl 7 napot hagyj ki, 8.-on szedd be a bogyót, ahogy kell.


Majd írj, hogy negatív lett-e!

2012. ápr. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De most pénteken kezdtem el szedni és előző pénteken hagytam abba tehát most 7 et hagytam ki ugyhogy 7 napot szüneteltettem. Az hogy ha az előző hónapban 1 nappal többet hagytam ki az nem befolyásolja ezt a hónapot ugye?
2012. ápr. 9. 19:45
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem. Az csak azt a hónapot befolyásolja.


Olvasd át jól a betegtájékoztatót, mert ez benne van azt hiszem.:) Ha a 9. napon kezded el szedni, akkor 1 hétig kell gumi is. Szóval csak 1 hetet befolyásol.

2012. ápr. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!