Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mennyire biztonságos a fogamzá...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire biztonságos a fogamzásgátló és óvszer használata együtt?

Figyelt kérdés
nemsokára leszeretnék feküdni a barátommal és azon gondolkoztunk, hogy fölkéne iratni bogyót. Elküld majd valamerre? pl: vérvétel, vizelet stb. biztonságos, ha fogamzásgátlót és óvszert is használunk? az én véleményem szerint tuti biztos, de azért szeretném kikérni a TI véleményeteket is :) Köszi előre is. Amúgy 16 vagyok.
2008. ápr. 14. 21:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Sszia, amúgy sok ilyen kérdés volt korábban is. Személy véleményem szerint hülyeség ilyen fiatalon már fogamzásgátlót szedni, csak összezavarja a hormonrendszered. Más védekezési módra nem gondoltál még az óvszer mellett?.... Amúgy a válasz a kérdésedre, egyébként maximális biztonság. Csakhát lehet, h lehetne máshogy is...
2008. ápr. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
hallottam alacsony hormontartalmú bogyóról is
2008. ápr. 14. 22:04
 3/14 A kérdező kommentje:
mellesleg nekem a bogyó a legszimpibb. a kúp és az ehhez hasonló módszerek valahogy bizonytalanok számomra.
2008. ápr. 14. 22:05
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A tabletta tényleg a legjobb, én is az első együttlétem előtt irattam fel, neem nem csinált semmit, csak kérdezett, később volt vizsgálat. Viszont a különbség annyi, h én 21 éves voltam ekkor. Szerintem, neked korai, nem kellene ezzel összezavarnod a szervezetedet, de a te dolgod. Mindenesetre, inkább ez, mint abortusz.
2008. ápr. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ez a "bogyó" sokkal több mindent tesz a testedben, mint ahogy így egyszerűen tűnik.. egy bogyó, amit beveszel, és kész, nem leszel terhes. 2 hét múlva már azon fogsz izgulni, hogy te jó ég, most mi lesz, elfelejtettem.. és ez még jó párszor megtörténik majd... Mindenkivel így van, vagy legalábbis a nagy többséggel. Elég, ha itt visszaolvasol a kérdések közt. Mindenki elfelejti bevenni... Nem tudom, nekem tuti nem kéne ez a plusz stressz.
2008. ápr. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
ha minden este ott van az ágyam mellett és minden lefekvés elött ránézek akkor tuti nem felejteném el. de ebbe szerintem bele kell jönni. elöbb utóbb úgyis elkell kezdeni. szerintem.
2008. ápr. 14. 22:30
 7/14 anonim ***** válasza:
Hát,én nem értek Veled egyet,mert nem feltétlenül kell elkezdeni.Én most vok 27,és 20 éves korom óta gumival és Pharmatex krémmel védekezem és ezek együtt is védenek pont olyan jól,mint a tabi! Ha nem jobban...Ne tedd tönkre a szervezeted a gyógyszerrel,mert a hosszútávú mellékhatások nem most jönnek ki,hanem később!
2008. ápr. 15. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szerintem tök jó, hogy már az első együttlét előtt megbeszélitek, hogy mivel védekezzetek! Nagyon fontos!

Menj el nőgyógyászhoz, majd ő felírja. Mondd meg neki, hogy alacsony hormontartalmút szeretnél szedni (igaz, ez kicsit drágább, de megéri). Valószínűleg elküld vérvételre, hogy megtudja, melyik a számodra megfelelő tabi. Nagyon fontos, hogy úgy kezdd el szedni, ahogy a tájékoztatójában le van írva (általában a mensi első napján kell bevenni az első szemet, majd 21 vagy 22 napig szedni kell nagyjából ugyanabban az időpontban minden nap. Ezután szünetet kell tartani: a 21 szemesnél 7 nap szünetet tartasz és a 8. napon kezded a köv. levéllel, a 22 szemesnél pedig 6 nap szünet kell és a 7. napon kell elkezdeni a köv. levéllel. Azért írom le, mert sokan nem is tudják, hogy létezik 22 szemes fogamzásgátló tabletta is, én is ilyet szedek). Van olyan tabletta, ami már az első szemtől véd, és van olyan, ami 7 nap után, de ez le lesz írva a tájékoztatóban. Elég lesz csak a tabletta, nem kell mellé óvszer is, hisz a tabletta teljesen biztonságos, ha valaki megfelelően használja!

De hidd el, annyi nem lesz elég, ha majd az ágyad mellé teszed, mert így is simán elfelejtheted! Nekem be van állítva a telefonom, hogy minden nap ugyanabban az időben jelezzen!

Ne hallgass azokra, akik még nem ajánlják! A kúppal és krémekkel rengeteg macera van: aktus előtt x idővel kell felhelyezni, nem szabad utána lefürdeni stb... Meg felteszem a kérdést, akik ezt használják, talán időre szeretkeznek? "Gyere drágám szexeljünk, mert még fél óráig hat a krém"! :) Aztán stopperrel mérik! Az óvszerről meg inkább ne is beszéljünk!

Nos én inkább szedek tablettát, és akkor szeretkezem a párommal, amikor csak jólesik, amikor épp megkívánjuk egymást!

Ha van még kérdésed szívesen válaszolok, kérdezz bártan!

2008. ápr. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én is ennyi idő voltam mikor elvesztettem, de a tabi tényleg megkavarja kicsit a hormonokat ezért mi inkább óvszert használtunk kb másfél évig. Szerintem még elsőnek nem kellene rögtön tabit szedni, csak ha már rendszeres szexuális életed lesz, mert azt nem lehet csak úgy letenni aztán megint elkezdeni ha újra lesz partnered, mert nagy kavarokat okozhat a szervezetedben. Én kivártam (majdnem 18 voltam) és mikor láttem hogy ez tényleg hosszútávú lesz és rendszeresen szeretkeztünk akkor mentem el dokihoz és írattam fel tabit. Mondjuk akinél először voltam az nem írt fel, mert fiatalnak tartott hozzá, de a másik felírta, mondjuk ma már szerintem mindenkinek felírják, ahogy itt olvasgatok néha.
2008. ápr. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Igen nekem is mondogatják, hogy a tabi nem jó, mert fölkavarja a szervezetemet stb stb! a hüvelykúpot azért nem igazán szeretném használni, mert ha jól tudom ugyanúgy működik, mint egy fertőzésre felírt kúp: folyik össze-vissza, amikor nem akarod stb és volt már dolgom hüvelykúppal szal ahhoz nem sok kedvem van :S A gumiról meg annyit, h megbízni megbízok benne, de bármikor defektes lehet vagy ne adj isten teljesen véletlenül rosszul húzza föl a barátom és úgy csináljuk... és hát nem akarok következményeket. de a gumit abszolút fontosnak tartom, mert az véd betegségektől is szal azt mindenképpen akarunk használni... így egyedül a gumi meg olyan nem tudom... nem vmi megnyerő számomra :) remélem értelmesen írtam le :D Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Még nyugodtan írhattok :D
2008. ápr. 15. 19:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!