Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 20 éves kortól ugye már...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

20 éves kortól ugye már kevesebb negatív következménye lehet a fogamzásgátlónak, mint mondjuk 16-17 évesen?

Figyelt kérdés
Most fogom elkezdeni (Gestomix nevezet)ű fogamzásgátló szedését. Eddig semmi hormontartalmú szerrel nem bombáztam a szervezetemet. Mennyire teszem ki ezáltal veszélynek magam vele? Előre is köszönöm a válaszokat!
2012. márc. 24. 11:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Tökmindegy, ha dohányzol is mellé, mert Akkor fenn áll a probléma lehetősége.
2012. márc. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én 16-23ig szedtem.Különböző fajtájúakat.21ig szedtem olyat,aminek semmi mellékhatása nem volt.
2012. márc. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

fiatalon az is a gond, hogy a foggátló pl leállíthatja a méh fejlődését

de hiába kezded most, a többi dolog ugyanúgy igaz rád: felboríthatja a hormonháztartásod, állandó hüvelygombát okozhat, hízást okozhat, libidócsökkenést okozhat stb stb

szóval a többi káros hatása ugyanúgy meg lehet, de senki nem tudja előre mit okoz neked

2012. márc. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
lényegtelen a kor,ha nem bírja a szervezeted.
2012. márc. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Dohányozni nem dohányzok, azonban édesanyámnak mellrákja volt. Sajnos meg is halt... Így még inkább nagyobb veszélynek vagyok kitéve?
2012. márc. 24. 11:43
 6/9 anonim ***** válasza:

Fiatalon még nem teljesen stabil a hormonrendszer és a ciklus, így nagyobb az esélye annak, hogy a fogamzásgátló bekavar (pl. abbahagyás után tartós peteérés hiány alakul ki).

De ez később is fennállhat, csak talán kisebb az esélye. A többi mellékhatás ugyanúgy előfordulhat ilyen korban is.

A mellrákról:

"Kissé gyakrabban diagnosztizálnak mellrákot a tablettát használó nők között, de nem tisztázott, hogy ezt a tabletta okozza-e. Például lehetséges, hogy azért fedeztek fel több esetben daganatot a kombinált tablettát szedő nőknél, mert őket gyakrabban vizsgálta meg orvosuk. A kombinált hormonális fogamzásgátló tabletta használatának abbahagyását követően a mellrák előfordulása fokozatosan csökken. Fontos a mell rendszeres vizsgálata, és amennyiben bármilyen csomót érez, keresse fel orvosát."

Ha előfordult a családban, akkor lehet, hogy neked is van hajlamod rá. Lehet okosabb lenne elkerülni, de te tudod. Ha úgy döntesz szeded, akkor rendszeresen ellenőrizd a melleid.

Barátnőmnek 21 évesen jóindulatú daganatot kellet kivenni a melléből, ami jó eséllyel a tabletta miatt alakult ki (vagy legalábbis rásegített).

2012. márc. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ! A nőgyógyászom is éves ultrahangos mellvizsgálatot javasolt. Szerintem kipróbálom, aztán pedig figyelem a szervezetem reakcióit.
2012. márc. 24. 12:18
 8/9 anonim ***** válasza:
mindig lehet tőle bajod :S
2012. márc. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
22 éves vagyok, 3 évig szedtem egy éve hagytam abba. SOHA TÖBBÉ. Szerencsére a mostani párom eléggé gyógyszer ellenes így egyenesen ellene van h szedjem, de rengeteg gondot okozott nekem. Gomba, hüvelyszárazsság, libidó csökkenés, puffadás, nagyon gyakori fejfájás. Egyetlen pozitívuma az volt, h eltűntek a pattanásaim, amik visszajöttek ahogy abbahagytam de még így is megérte!
2012. márc. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!