Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló tabletta vs....

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló tabletta vs. óvszer. Pro és kontra véleményekre lennék kíváncsi. És ki melyiket használja?

Figyelt kérdés
a kérdés adott, melyik a jobb, és miért? Lehet cáfolni, és megerősíteni, kíváncsi vagyok, hajrá:)
2012. febr. 23. 13:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha átküldöd a géneid adatait, akkor válaszolok.
2012. febr. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

gumi kiszad-- nem biztonságos!

gyógyszer 99,99% véd -- nem biztonságos!

Szerintem menj apácának! :D

2012. febr. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

Mindkettővel van tapasztalatom szóval az én szemszögömből:


Gumi

előny: mindennel szemben vén, betegség-terhesség ; nem kell tökölni vele, hogy szeded minden nap, nem lehet elfelejteni bevenni ; nem hat ki a hormonháztartásodra, nem káros az egészségedre sem, semmilyen szempontból (persze aki allergiás rá az más)


hátrány: kevésbé élvezetes szex (bár olyan drámainak, mint ahogy hisztiznek miatta, én nem érzem és az eddigi fiúpartnereim sem!!!) ; ha kiszakad mehetsz 72 órásért, nem mindenhol használható (pl fürdés közben szexnél); drágább, mint a fogamzásgátló, ha sűrűbben élsz nemi életet


Fogamzásgátló

előny: nem fáj ha megjön (nálam best of indok) ; bárhol bármikor bárhogy szexelhetsz, ha rádjön, nem kell táskából elővenni-felhúzni stb :D ; nincs gyomorgörcs menzesz előtt, hogy jajjistenem mikor jön meg?


hátrány: az alapvető fogamzásgátlásos mellékhatások, ami kitesz két oldalt minimum, úgyhogy nem írom le ; nagyon észben kell tartani a pontos szedését ; nem véd nemi betegségektől, így csak monogám kapcsolatnál érdemes (ahol imádkozz, hogy a társad is hű legyen, mert elég ha ő lép félre és hozza magával a nemi gedvákat) ; minden gyógyszert ellenőriznem kell, hogy szedhetem e baj nélkül ; rendszeresen el kell járni nőgyógyászhoz felíratni, amit én nem annyira szeretek, mert egy receptért szoktam várni 45-60 perceket...


Így kb ennyi.

20L

2012. febr. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
max papnak az k/rva isten...én csak érdeklődök, hogy ki milyen véleményen van, a sajátomat még nem akarom megosztani
2012. febr. 23. 13:36
 5/9 anonim ***** válasza:
38%
tabletta jobb. nem kell vacakolni vele, akkor csinálod, amikor kedved van...
2012. febr. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%
Hát én csak a saját példámmal tudok jönni. Évekig gumit használtunk, aztán ráuntam, és felírattam gyógyszert. A nőgyógyászom figyelmeztetett, hogy hízásra hajlamos alkat vagyok, ezért diétázzak a gyógyszer mellett. Csak így volt hajlandó felírni. Pár hétig diétáztam, aztán fokozatosan elkezdtem újra jókat kajálni. Nem is híztam, boldog voltam. Aztán közel egy éve szedtem, mikor kb három hét leforgása alatt jól elhíztam, és szétrepedt a bőröm. Az én hibám volt, mert figyelmeztetett az orvosom. Inkább visszatértünk az óvszerhez, és még mindig kínlódom a feljött kilókkal és a ronda bőrömmel :( Persze ez mindenkinél más, tehát nem lehet azt állítani, hogy ez nálatok is felmerülhet. A nőgyógyász tud ebben segíteni. De tényleg komolyan kell venni, amit mondd, és nem szabad gyökérnek lenni, amilyen én voltam :/
2012. febr. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Tabit jobban szerettem, mert kiszamithatobb lett a ciklusom, rovidebb a verzesem, nott a mellem, nem voltak pattanasaim es akkor es ott szeretkeztunk amikor es ahol csak akartunk. Szoval en tablettaparti vagyok, de a szakitas utan abbahagytam, mert ahhoz tul draga, hogy potyara szedjem, idegennel meg nem is fekudnek le, de ha megis, akkor ovszer, mert kitudja, milyen betegsege van. De pl ha majd lesz friss kapcsolatom, akkor egy ideig ovszert akarok hasznalni, amig ki nem epul a bizalom. 1-2 honap utan majd johet a tabletta.


Amugy masfel evig hasznaltam ovszert es egyszer sem szakadt ki, es szamomra meg a baratom szamara sem volt kenyelmetlen. Sokan hisztiznek miatta, de ez ilyen elkenyeztettseg... Ha a pasim hisztizne az ovszer miatt vszeg ki is dobnam, az en egeszsegemet es terhessegemet ne akarja kockaztatni azert, mert neki derogal az ovszer. Ha allergias ra, az mas. Foggatlot meg nem szedek foloslegesen, mert mint mondtam draga, es hat azert megiscsak hormon.

2012. febr. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
86%

Óvszer:

Előnyei:

- könnyen beszerezhető, nem kell hozzá recept

- nem avatkozik bele a hormonháztartásba, így semmiféle mellékhatása nincs (kivéve ha vki allergiás rá)

- bármilyen életkorban használható

- ha baj van vele (kiszakad), akkor az elég látványos, így az ember még mindig tehet vmit a terhesség megelőzése érdekében

- ha ritkán él nemi életet az ember, akkor olcsóbb, mint a tabletta

- véd a legtöbb nemi betegség ellen is


Hátrányai:

- sokak szerint kényelmetlen

- gyakori szexuális élet mellett drága

- szar, ha esetleg épp nincsen kéznél


Tabletta előnyei:

- rendszeres szex mellett olcsóbb

- rendszeres szedés esetén nagyon megbízható

- ált. csökkenti a görcsöket

- ált. lerövidíti és csökkenti a vérzést

- sok nőnek javít a bőrén

- kiszámíthatóvá teszi a ciklust (NEM RENDSZEREZI!!!)

- be lehet fejezni a nőben az aktust, amit a nők egy része/jó része szeret

- bárhol, bármikor egymásnak lehet esni

- bizonyos betegségek esetén jó hatású


Hátrányai:

- Egy rakás mellékhatás. Vannak kellemetlenek és gyakoriak, vannak ritkák, de súlyosak. Pl. trombózis és embólia viszonylag ritka, de bele lehet halni. A libidócsökkenés, a hüvelyi fertőzések, a hízás, a fejfájás, a hüvelyszárazság pl. nagyon gyakori, és igen csak el tudja b.szni nem csak az ember szexuális életét, hanem a kapcsolatát is.

- Orvosi vényhez kötött, ami egyrészt azért szar, mert sok esetben (ha a nő magándokihoz jár) fizetni kell a felíratásért, másrészt plusz idő, míg az ember elmegy a dokihoz. Meg hát elég szívás, ha azt hiszi a nő, hogy van még egy levél, aztán a 7 napos szünet végén kiderül, hogy mégse....Vagy elmegy nyaralni és otthon hagyja, máshol nem fogják kiadni neki a patikában...

- Nem véd a nemi betegségek ellen

- Ritka szexuális élet esetén költséges

- Ha véletlenül még sem véd, akkor azt csak akkor veszi észre vi, ha már terhes

- Nagyon oda kell figyelni a szedésére, az egy időben szedett gyógyszerekre, hányásra, hasmenésre...

- Bizonyos betegségek esetén nem használható (és bizony néha az orvos meg sem kéri, van-e olyan baja az illetőnek...)

- Bizonyos életkorban még/már nem ajánlott (pl. 14 évesnek még nem igen kellene szednie, ahogyan 35 év felett sem...)

- És a sokat vitatott utóhatások. A tabletta alapvetően megváltoztatja a hormonrendszert, felülírja azt. Zavar azonban nem csak ez elkezdésekor, hanem az abbahagyásakor is épp úgy felléphet. Nem egy olyan nő van, aki szedés alatt nem tapasztalt semmi negatívumot, de a szedés annyira megkavarta a hormonrendszerét, hogy az abbahagyás után problémák lépek fel. Gyakori pl., hogy az abbahagyás után kirügyezik az ember, vagy épp meghízik, esetleg nem áll helyre a vérzése stb.

2012. febr. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 astrag81 válasza:
Én a párommal kombinálva használjuk a kettőt. Ő szedi a Controvul nevű tabit én pedig óvszert használok. Mivel már van egy gyerekünk, nem szeretnénk többet. Maximálisan törekszünk arra, hogy kizárt legyen a nem kívánt terhesség. Előnyei: ha valami oknál fogva nem hat a tabi (hányás, hasmenés, más gyógyszer, bár ilyenkor mellőzzük az együttlétet) akkor ott a gumi és ha !!!!helyesen!!!! használjuk véd, ha pedig ne adj Isten szakadna a gumi, ott a hormonális fogamzásgátlás. Nincs 100% tudom, de ha ne adj isten bekövetkezne a baj, tudjuk mindent megtettünk azért, hogy ezt megelőzzük. Nem szeretném semmiképpen kitenni a páromat az abortusz borzalmainak....
2012. nov. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!