Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló mellékhatásai?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló mellékhatásai?

Figyelt kérdés
Hormonproblémák miatt fogamzásgátlót kell majd használnom, de félek a mellékhatásaitól. A nőgyógyászom azt mondta, hogy már szedhetek, de egy kicsit tartok tőle. Egyik ismerősöm meghízott tőle, mennyire jellemző ez a mellékhatás? Milyen mellékhatások jellemzőek még és mi a véleményetek/tapasztalatotok a fogamzásgátló tablettákról? Minden jöhet, hideg és meleg egyaránt! Köszi előre is! 15/L
2012. febr. 21. 15:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez sajnos egyénfüggő, a lehetséges mellékhatások le vannak írva a betegtájékoztatóban, de hogy előjönnek-e az a testedtől függ.
2012. febr. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
43%

Én meleg vagyok, de csajjal is szívesen csinálnám. Jöhetek? :) 17/f


Viccen kívül... tényleg :D

2012. febr. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
60%
dagadt polipkarú rája leszel
2012. febr. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Vicuska87 ***** válasza:
38%

Ilyen nincs hogy hormonproblémára fogamzásgátlót írnak fel. A fogamzásgátló egy MÉREG!

A mellékhatás széles spektrumú, a trombózistól egészem a hajhullásig, hízás, fejfájás, hasmenés, gyomorproblémák. 15 évesen biztos nem szednék fogamzásgátlót!

2012. febr. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
49%

utolsó:

nemigaz polipkarú dagadt rája lesz :D

2012. febr. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%

"A fogamzásgátló egy MÉREG! "


Jaj. Meg az alkohol. Meg a cigaretta. Meg a chips. Meg a levegővétel Budapest belvárosában.

2012. febr. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
22%

"A fogamzásgátló egy MÉREG! "

Akkor ezek szerint azok a hormonok is mérgek, amik a női szervezetben vannak, hiszen a fogamzásgátlóban találhatók azok analógjai :D Azért butaságot ne beszéljünk. Sokféle hormonproblémára megoldást jelenthet (pl. nekem belső vérzéssel fenyegető petefészekcisztára írták fel 16 évesen), még 15 évesen is, feltéve, ha nem 1-2 éve menstruál. A mellékhatások le vannak írva az adott gyógyszer betegtájékoztatójában, vagy előjönnek, vagy nem. Manapság jellemzően annyira alacsony a hormontartalmuk, hogy nagyon ritkán lép fel hízás.

2012. febr. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Vicuska87 ***** válasza:
69%

Ezek szintetikus hormonok!Marhára egészséges, ha valami megakadályozza a peteérést, és még a vivőanyagok is!

Petefészek cisztára fogamzásgátlót írtak fel? Azt is egy érdekes dolognak tartom!

2012. febr. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

15:13-kor válaszolónak: Hormontúltengésem van, két nőgyógyász is javasolta (köztük egy debreceni gyermeknőgyógyász is) a fogamzásgátló tablettát. A tabletta segít egyensúlyba hozni a hormonjaim működését. Én sem jókedvemből szeretném szedni, de rohamosan fakul az önbizalmam. Nagyon nyomasztó érzés, amikor tesin csupasz lábú lányok ugrálnak mellettem rövidnadrágban, én pedig a hosszúnadrágomban izzadok. A hormonproblémám miatt jobban is izzadok, ezért ezen a problémámon is tudna segíteni a tabletta.


Mellesleg mindenki (értelmes) válaszát köszönöm, jöhetnek még! :)

2012. febr. 21. 16:28
 10/10 anonim ***** válasza:
52%

Azért kérdéses az, hogy pontosan milyen problémád is van, és milyen vizsgálatokat végeztek el.

Lehet, hogy lenne más megoldás is a problémádra.

Tudod pontosan a betegséged nevét?


Egyébként ha tényleg minden vizsgálatot megcsináltak és kell a tabletta, akkor kell.

Az alapvető vizsgálatokat (májfunkció, trombózis hajlam) el kell végezni, és ha az alapján minden oké, akkor szedni kell.


Egyébként alapvetően nem vagyok a tabletta híve. Nem is szeretném szedni, de lehet, hogy nekem is hasonló okok miatt muszáj lesz. De előbb teljesen körbejárom a dolgot, ha van más megoldás, hagyom a tablettát.

Ugyanis azt tudni kell, hogy a tabletta nem szünteti meg a hormonzavart, csak elfedi.

Addig, amíg szeded, addig elfedi a tüneteket, de az okot nem szünteti meg.

Tehát ha abbahagyod, akkor a problémák nagy vszínűséggel újra elő fognak jönni.

Ezért érdemes olyan megoldást keresni, ami az okot kezeli, nem a tünetet. Mert azzal hosszútávú eredményt érhetsz el.


Egyébként az összes mellékhatása fel van tüntetve a betegtájékoztatóban. El kell olvasni.

De mint mondtam, mérlegelni is kell. Néha a tabletta a kisebb rossz.

2012. febr. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!