Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mit gondoltok erről?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Vasárnap reggel a párom elment bennem. Szertnénk babát, de csak esküvő után igy vettem egy esemény utáni tablettát amit ma már be is vettem. Kételyeim vannak, mintha megbántam volna, hogy megöltem. Ugye ez nem igy van? Nyugtassatok meg. Eltűrök minden kritikát.
2012. febr. 20. 22:44
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
Inkább mint az abortusz, bár inkább ésszel kellene dugni. Tudod, mi is éveken át együtt voltunk a férjemmel, de véletlen sosem ment el bennem. Ha meg nem véletlen volt akkor elég hülyeséget csináltok. Az esemény utáni nem fogamzásgátló módszer. Akár terhes is maradhatsz.
2012. febr. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

nem ölted meg, mert nincs mit megölni még,

nem ágyazódott be a méhedbe, pont ezt akadályozza a gyógyszer, hogy egy megtermékenyítés után osztódásnak indult sejthalom ne ágyazójon be és ne kezdjen el tovább fejlődve kialakulni embrióvá

2012. febr. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Az elsőnek: min nem szoktunk ész nélkül dugni, hanem ésszel szeretkezni. De most nagyon fel voltunk hevülve és nem tudta magát kontrollálni. Köszönöm azért a válaszokat.

A másodiknak: Köszike, később már biztosan nem vetettem volna el. Nagyon gyerekmániás vagyok :)) Ezért furdal a lelkiismeret.

2012. febr. 20. 22:57
 4/10 anonim ***** válasza:
60%

Azt, hogy hülyeség volt az esemény utánit bevenni.

Más is házasodott már pocakkal.

Ember ne ítélkezzék, Isten pedig megbocsátja a gyengeséget.

2012. febr. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%

Nem kell aggódnod, az esemény utáni még nem a babát "öli meg", csak a spermiumot :) Mármint, ahogy más is írta, nem történik még meg a nagy "egyesülés" :)


Bár maradhattál terhes, ha egyébként az lettél volna, de még az sem biztos, hogy teherbe estél volna ha nem veszed be. Kevés nőnek sikerül első ilyen alkalommal teherbe esnie, de persze megeshetett volna.


Egyébként ha baba lenne a dologban: örüljetek neki, nászajándék előre, odafentről :))))))

Sok boldogságot!

Másfél éves kisfiú anyukája

2012. febr. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
61%

Nem ölted meg, még be sem ágyazódott.

Hogy jól tetted-e, neked kell tudni.

Nem tudom, mikor lesz az esküvő, de én a helyedben, ha 3-4 hónap múlva lenne, nem vettem volna be. Lehet, hogy akkor sem, ha később, attól függ, lehet-e még módosítani az esküvő, étterem időpontján. Ha előrébb lehet hozni adott esetben, akkor nem.

2012. febr. 21. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%
Lehet lepontozni, de ha ésszel szeretkezel, akkor nem megy el benned véletlen a párod, mert nem tudja magát kontrollálni. Mert eleve a megszakított közösülés nem védekezés. Fel kellene már fogni ezt is. Ha meg nemsokára esküvő, akkor végképp nem értem. Ha meg csak évek múlva akkor meg VÉDEKEZZ! Felelőtlenek vagytok, és bár amit tettél az nem gyilkosság, de a saját tested ellen merénylet.
2012. febr. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
69%
Ahogy mások is írták, nem ölted meg, de a megszakításos védekezéssel bármikor becsúszhat a baba. És akkor már nem tudsz bevenni tablettát.
2012. febr. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Köszönöm a válaszokat. Az esküvő augusztusban lesz, nem szerettem volna nagy hassal az oltárhoz állni és a sulit is be kell fejeznem. 25 éves vagyok még mielőtt megkérdőjeleznétek az iskolát, egyetemre járok. Kicsit átértékeltem a dolgokat, igy arra a következtetésre jutottam, hogy csak a spermákat öltem meg, 2 hét múlva tesztelek és ha terhes maradtam annak nagyon fogok örülni.
2012. febr. 21. 13:16
 10/10 anonim ***** válasza:
52%

Bárki juthat bármilyen következtetésre, de azért leírom, hogy az esemény utáni tabletta hogy működik. Előidéz egy soron kívüli méhnyálkahártya leválást, ami megakadályozza, hogy megtapadhasson az esetlegesen megtermékenyült petesejt. Spermaöléshez nem sok köze van. Ezért hatékony az "esemény után".

Az persze sosem derül ki, hogy volt-e megtermékenyült petesejt vagy sem, de a mechanizmus ez. És amennyiben volt, akkor abortív jellegű fogamzásszabályozó eszköz (direkt nem írok gátlót!) Ha pedig nem volt, akkor a tablettának sem volt sok dolga...

2012. febr. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!