Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátlóról vélemények?...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátlóról vélemények? (lent)

Figyelt kérdés
Szeretnék fogamzásgátlóra váltani de sok jót és sok rosszat hallottam róla. Akik szednek mi a véleményük róla? Ti nem híztatok tőle? Mert az egyik barátnőm fogamzásgátló szedésénél felszedett hirtelen pár kg-t.
2012. febr. 15. 12:02
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
ja igen. van olyan tabi is, amelyikben kifejezetten van vízhajtó (direkt ezért:) )
2012. febr. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 -=Koldus=- ***** válasza:

12:35


Hát én a barátnőmön nem igen veszem észre, hogy csökkentené a gyógyszer a libidóját. Folyton Ő kezdeményezi a szexet xD Ha mondjuk nekem nincs kedvem a szexhez, teljesen elkeseredik xD

2012. febr. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
:) Örülj neki! Az enyémet lenyomta a béka feneke alá
2012. febr. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Nem kell a hízás miatt félni, nem rontja el az alakotokat, lányok! Vizet tart vissza, és ezért mutat többet a mérleg. Amúgy meg, nem mindenki hízik a fogamzásgátlótól (sőt, sokkal több olyat ismerek, aki nem hízott) beszéld meg a nőgyógyászoddal, hogy olyat szeretnél, amitől nem gyarapodnak a kilók.
2012. febr. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
persze nyugodtan pontozzatok le,de higgyétek el az implantátum tutim nem kóser,3 évig véd,na persze vagy nem véd rendesen vagy tönkre vágja a hormonrendszert,de nem normális dolog.ugyanúgy a fogamzásgátló sem megbízható nyilván biztos van akinek nem lesz baja,nem a hízás a legnagyobb probléma,hanem hogy károsíthatja a májat,meddőséget okozhat,trombózist,ha nem vizsgálnak ki rendesen stb. a mai tablettákra is igaz,rengeteg nőnek lesz baja,és lehet nem akkor mikor szeded hanem mikor abbahagyod aztán majd nem áll vissza a menstruáció és nem indul meg a peteérés na akkor..
2012. febr. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Komolyan nem értem, hogy a nőknek nagy részének miért a hízás a legnagyobb probléma, ami fogamzásgátló mellett jelentkezhet? Azért, mert a többi esetleges mellékhatásról nem tud??


Szerintem még a hízás a legkevésbé szar mellékhatás. Hiszen persze, kellemetlen, ha az emberre felkúszik 10 kg, de azét az nem 1 nap alatt ugrik fel. Ergo ha elkezded és látod, hogy hízol ugyanannyi evéssel és sporttal, akkor nem kell megvárni, míg a duplájára dagadsz, hanem abba kell hagyni és kész.


Ami szerintem sokkal kellemetlenebb:

- Nagyon gyakran csökkenti a libidót.

- Gyakran folyamatosan visszatérő hüvelyi fertőzést okoz.

- Migrén/fejfájás

- És a súlyosabbak: májkárosodás, trombózis-->tüdőembólia.


Ezek mellett persze van még kismillió egyéb mellékhatása is.


És ami szerintem a legrosszabb: Nem tudod, mi lesz akkor, ha abbahagyod.

Rengeteg olyan nő van, aki a szedés alatt nem tapasztalt problémát, aztán abbahagyás után olyan ragyái lettek, mint még tinikorában se, vagy épp nem indult újra a peteérése.


Felőlem mindenki azt szed, amit akar. Elismerem, hogy a tabletta kényelmes, megbízhat, sok pozitív hatása van, és egyes betegségekben javallt a szedése, de ha nem lenne muszáj, én biztosan nem szedném.


A nő normális működése az, ha minden hónapban szépen van peteérése és menzesze. Én tuti nem állítanám le a peteérésem gyógyszerrel, hiszen ki a franc tudja, hogy mi lesz utána.


Persze lehet, hogy semmi. Nem egy nő van, aki akár több évig szedett tablettát, aztán az égvilágon semmi gondja nem volt. Nem volt mellékhatás, és abbahagyás után visszatért minden a rég kerékvágásba.


De sok olyan is van, akinek vagy a szedés alatt, vagy utána igen komoly problémái lettek.

Mindenki maga dönti el, hogy kockáztat-e vagy sem.

Én nem kockáztatnék:)

2012. febr. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!