Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló vagy óvszer?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló vagy óvszer?

Figyelt kérdés

Csak több véleményre lennék kíváncsi ezért tettem fel a kérdést.


Én megdöbbenve látom, hogy sok lány már nagyon fiatal korban elkezdi szedni a fogamzásgátlót és éveken keresztül szedik szünet nélkül. De olyan is van, aki össze-vissza váltogatja, míg megtalálja a számára megfelelőt.

Nem vagyok ellene, de engem akkor is nyugtalanít, hogy "megzavarja" a szervezet egészséges és normális működését...főleg úgy, ha valaki meggondolatlanul össze-vissza szedi. Lássuk be: ez egy olyan készítmény, ami megzavarja a hormonháztartást, ennek ellenére rengetegen érvelnek mellette, pedig nem minden esetben biztonságos. Több olyan ismerősöm is van, aki gyógyszer mellett lett terhes és a baba nem lett egészséges ez miatt. Na meg a nemi betegségektől sem véd ellentétben az óvszerrel. Oké az sem nyújt 100%-os védelmet, de legalább nem zavar be a szervezetnek, úgyhogy én inkább óvszer párti vagyok.

Nektek mi a véleményetek?


2012. jan. 23. 22:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
pharmatex
2012. jan. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Egyértelműen fog.gátló, teljesen tönkretette az "első" alkalmat, gumit soha többé! :)

Megzavarja a szervezetet, hát istenem... Jobban kikészítene ha elszúrna minden szexet. Meg nem akarok állandóan attól rettegni közben mikor szakad ki. Amúgy sem élvezem ha a másik sem élvezi...


20/N

2012. jan. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Egyértelműen fogamzásgátló, ha a saját esetemet nézem. 16 évesen belső vérzéssel fenyegető petefészekcisztám volt, és ha a tabletta nincs, ki kellett volna venni a petefészkem. Azóta kellemest a hasznossal, ezzel védekezem. Én is váltottam 3* (minden fázisost kipróbáltatott velem az orvos, de sajnos nem szűnt meg az egyetlen mellékhatás, a pecsételgető vérzés a 3. héten). Átbeszéltem az orvossal a szünetet, és mindketten úgy gondoltuk (ő orvos, én még csak medika szemmel), hogy felesleges, mert mire utána rendeződne a menstruációm, már kezdhetném is elölről szedni, így értelme nincs. Több érvem szól viszont az óvszer ellen. Egyrészt én is óvszer mellett fogantam, másrészről túlérzékeny a nyálkahártyám, gyakorlatilag az összes óvszer síkosítója csíp. Pozitív még, hogy így gyakran járok nőgyógyászhoz, tehát minden problémám időben kiderül, vérképet folyamatosan nézetnek, ha bármi probléma van, máris orvos. Nem félek sem a terhességtől, sem a betegségektől (stabil párkapcsolatom van, amúgy sem vagyok fűvel-fával lefekvős). Nekem a tabletta vált be, valakinek más.

20/L

2012. jan. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Gyógyszer.
2012. jan. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%

Óvszer. Nekünk megfelel, azért mondom. A barátom nem bánja, ő így is nagyon élvezi, meg tovább is bírja. Én örülök, hogy nem kell gyógyszert szednem, sok orvossal ismerőssel beszéltem akik ajánlották, mint védekezési módszert, de mind elismerték, hogy nem tesz jót a szervezetemnek.

21/L

2012. jan. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

bár még nem sexeltem, de el nem tudnám képzelni az elsőt gumival..annak a látványa eleve olyan, mintha műbroki lenne, arra meg ott a vibrátor...

ha már élő férfiaval fekszem majd le, akkor annak is akarom látni, meg érezni.


szóval: tabi párti.

2012. jan. 24. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én 5 évig el sem tudtam volna képzelni, hogy ne gumival védekezzünk. Nem mondom, hogy rossz volt, mert ott azokban az években nem volt viszonyítási alapom, és azt hittem, jó az úgy, ahogy van. Most már sikítani tudnék, és az előző két barátomat felpofozni, hogy miért nem voltak ebben 'erélyesebbek'.. Összehasonlíthatatlanul jobb óvszer nélkül!!! Gumit soha többé nem akarok látni. Egyébként igen, a gyógyszer sem nyújt 100%-os védelmet, de akik mellette teherbe estek, a nyakamat rá, hogy össze-vissza szedték, kihagytak szemeket, mellette bekapkodtak más gyógyszereket is, amikről nem tudták, hogy csökkenti a tabi hatékonyságát. Ezekből simán kijön az a hibaszázalék, ami a 100-ból hiányzik. Kell hozzá egy bizonyos mértékű intelligencia és felelősségtudat, de ha ez megvan, nem lehet gond a teherbeeséssel.
2012. jan. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2012. jan. 24. 11:03
 9/11 anonim ***** válasza:

Én sokáig tabletta-párti voltam. 5 évig szedtem folyamatosan. 4 évig semmi gondom nem volt vele (a libidó csökkenésén kívül, az ugyanis az elejétől fogva jelen volt, bár nem drasztikusan csökkent a nemi vágyam, de azért érezhetően). Az utolsó 1 évben sok mellékhatása előjött nálam. A legkellemetlenebb a gyakori migrénes fejfájás volt, és emellett még volt néhány "apróság".

Nemrég abbahagytam a szedését, és sokkal jobban érzem magam. Azóta óvszert használunk a párommal. Való igaz, hogy a szex jobb volt gumi nélkül, de azért így sem szörnyű, csak szokni kell. :)

Az egészségem pedig fontosabb! Most már azt mondom, hogy óvszer! De mindenki döntse el maga, milyen fogamzásgátlási módszert választ. Én mindenesetre - így, hogy már ismerem mindkét oldalt - nem szeretnék többé tablettát szedni.

25/N

2012. jan. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

10 évig szedtem fogamzásgátlót. Mikor babát szerettünk volna, előtte egy évvel már abba hagytam. Ehhez képest az első terhességem a 8. héten elhalt, mivel a szervezetem "emlékezett" a beprogramozott négyhetenkénti menszesz időpontjára, és a levált méhnyálkahártyám a petezsákot is érintette.. A második terhességgemmel két hónapja itthon fekszem, mivel folyton vérzek. A dokim szerint ez azzal is magyarázható, hogy a testem elhitte, hogy normális terhesség mellet is menstruálni. (ugye a fogamzásgátló terhességi hormont tartalmaz)

A másik sztori szintén beszédes: állatorvosunk a minap kitett nekünk az asztalra egy befőttesüvegnyi formalinban úszó, alma méretű izét. Mint mondta, az egy vizsla petefészke volt, amit fogamzásgátló injectióval akartak megóvni a nemkívánt szaporulattól. Ja, és nekem is van ilyen cisztám, azt pedig a fogamzásgátló miatt kialakult progreszteronhiányra adott hormon miatt szereztem. Szóval vannak tényleg indokolt esetek, amikor muszály a külső beavatkozás, de nagy többségében az erőszaktétel a természeten valahol mindig kiütközik.

2012. jan. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!