Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzás gátló szedése,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzás gátló szedése, abbahagyása újra szedése később okozhat komolyabb problémát?

Figyelt kérdés

Mikor annó összejöttem barátommal elkezdtem szedni a fog.gátlót, egy év után szakítottunk, és rá fél évre abbahagytam a szedését, aztán megint alakult vmi egy sráccal és újra elkezdtem szedni. Már vele sem vagyok együtt és most megint azon gondolkozom h abba kéne hagyni. De aztán ha megint lesz vkim újra elkezdeném szedni. Ez mennyire káros a szervezetemre nézve? Okozhat meddőséget vagy ilyesmi?


Tudom h a fog.gátlót csak az igazán komoly kapcsolatban ajánlott szedni, és h nekem megfelelőbb lenne gumival védekezni, de én abban vagyok biztos ha tabi meg gumi együtt... (de ink a tabiban bízok)


Válaszaitokat előre is köszönöm


2012. jan. 6. 21:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát évente max 3hó szünetet ajánlanak.Szóval 1 évben csak egyszer hagyd abba....Inkább szedd tovább....Ez a meddőség meg érdekes téma...Meddő nem leszel tőle elvileg.Inkább annyi,hogy nyílván ha csak 1-2-3évig szedted és utána már babaprojekt v más egyéb miatt nem szedsz semmit,és fog.gátló előtt halálpontos volt a menzid,akkor sanszos,hogy az abbahagyás után is rendszeres lesz a menstruációd.


Akinek eleve rendszertelen és nagyon ritkán jön meg 1 évben a menzije,annak utána sem lesz fényes a helyzet.


Ma már nagyon jó peteérést segítő kezelések vannak,gyógyszerek,injekciók akármi,szóval ezzel ráérsz még foglalkozni.

2012. jan. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Olvasd el a betegtájékoztatót, na azt mind okozHATja. De nem okozza. Okozhatja. Nagy különbség. Igen, lehetnek mellékhatások. De a mai tabletták viszonylag biztonságosak, és... sokkal jobb, mint egy nem kívánt terhesség és/vagy abortusz.

Viszont: ne szedd összevissza. Döntsd el, akarod-e szedni vagy nem. Mert ha egyszer szeded, egyszer nem, az igen, nagyon sokat árt.

2012. jan. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Jó, hát akk végül is szedni fogom csak azért nem olyan olcsó h most nincs senkim és fölöslegesen vegyem meg :(
2012. jan. 6. 22:02
 4/4 anonim ***** válasza:

Amikor szünetet tartottál, akkor minden gond nélkül helyreállt a ciklusod és pontos volt?

Ha igen, akkor nyugodtan tarthatsz szünetet. De azért nagyon gyakran ne váltogasd.

Ha nem állt helyre a ciklusod, akkor alapból újra se kellett volna kezdeni.

2012. jan. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!