Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » December 19-én este fél10...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

December 19-én este fél10 körül jött meg a mensim (nekem másnapra indul be rendesen) kedden 20án este potnban 9kor szedtem be az első mercilon tabit (előtte nem szedtem még semmilyen gyógyszert) mikortól hat?

Figyelt kérdés
nem volt hányás illetve hasmenés sem. Benne voltam még az első napban szedésileg?Pontosabban szerdán délelőtt 1óra körül egyszer volt egy enyhe hasmenés de ennyi ez annak az eredménye is lehet hogy a karácsonyi összejövetelen össze vissza ettem mindent. Szerintetek mennyi idő után nyújt védettséget? A nőgyógyász nem mondott semmit csak adott a gyógyszerről egy papírt amiben az áll hogy az első tabitól véd viszont a betegtájékoztatóban nincs benne. L/17
2011. dec. 26. 13:00
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]

"A menstruációs ciklus (vagyis a havi vérzés) első napján kezdje el a Mercilon szedését; a csomagoláson a hét aktuális napjának nevével megjelölt tablettát vegye be (ha például pénteken jelentkezett a havi vérzés, a "Péntek" feliratú tablettát válassza). Ezt követően a hét napjainak sorrendjében haladva szedje a Mercilon-t. A ciklus 2.-5. napján is elkezdheti a tabletta szedését, ebben az esetben azonban (az első csomag esetében) 7 napon keresztül kiegészítő (barrier-elvű) fogamzásgátló módszereket is alkalmaznia kell."

Szerintem még egy hétig használjatok gumit a biztonság kedvéért, azután már hat.

2011. dec. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ!!!!!
2011. dec. 26. 13:31
 3/3 jureka válasza:
Ha igazán biztosra akarsz menni, az első hónapban még használjatok gumit. A szervezetednek kell ennyi idő, hogy megszokja az extra hormonadagot. Hidd el, biztosabb. A második levélnél pedig már simán mehet a móka
2011. dec. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!