Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha még nem állt be a menstruác...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha még nem állt be a menstruációm, akkor nem irathat fel a nőgyógyász fogamzásgátló tablettát? 16/L

Figyelt kérdés
2011. dec. 25. 19:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Hát ha idióta, akkor felírni felírhatja. Nem neki lesz belőle gondja, hanem neked.

Te szívod meg, ha majd abbahagyás után sose fog beállni miatta.

2011. dec. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Egy lelkiismeretes orvos elébb beállítja a ciklusod és csak utána ír fel gyógyszert,


De a magyar gyakorlat, hogy a rendszertelen menstruációra felírnak gyógyszert ,így beállítanak egy "álmenstruációt".

Az egész annyit ér, mintha a koszt a szőnyeg alá söpörnéd.

2011. dec. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Kellene a tabi, mert nem vagyunk oda a gumiért..
2011. dec. 25. 20:07
 4/17 anonim ***** válasza:

"Nem vagyunk oda érte".

Sok ember nincs oda érte, de mérlegelni kell.

A tablettával tönkre vághatod a hormonháztartásod egy életre, ha még be sem állt.

Gondolom nem örülnél neki, hogy ha abbahagynád és nem jönne össze majd a baba pl.

Szerintem nem kellene kockáztatnod. Pár évet kibírsz kotonnal, aztán ha beáll, akkor megint el lehet gondolkodni a tablettán.

De azt csinálsz, amit akarsz, csak jó tanácsként mondom.

2011. dec. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Ez van, sajnos.. sokszor volt, hogy nem is használtunk..

De vigyáztunk mindig, amennyire így lehet..

Mielött jönnének a rosszindulatú, kioktató jellegű válaszok, igen tudom.. nagy felelősségtelenség volt!

2 éve együtt vagyunk, de már jó lenne erre valami megoldás

2011. dec. 25. 20:34
 6/17 anonim ***** válasza:

Hát akkor szedjed. A te dolgod. Csak mondom, hogy utána ne csodálkozz, ha esetleg nem úgy jönnek össze a dolgok.

Egyébként használhatnátok pl. a megszakítás mellé legalább spermicidet.

2011. dec. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
És azt hogy, milyen formában? Vagy mi az?
2011. dec. 25. 20:50
 8/17 anonim ***** válasza:

Az orvos azért is felírhatja a fogamzásgátlót, mert rendszertelen a menstruációd.

Én azért mentem orvoshoz, és azért írattam fel, mert mindig máskor jött meg azóta rendszeres is én inkább a korod miatt aggódnék

19/L

2011. dec. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Mikor mentél emiatt dokihoz? Mennyi idősen?

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2011. dec. 25. 21:35
 10/17 anonim ***** válasza:
van aki konkrétan ez miatt írat fel elsősorban tabit (és nem is kevesen!). barátnőm havonta 2x menstruált, és lássuk be,ez nem egy leányálom.. 2 évig szedte a tabit, teljesen rendbehozta a ciklusát,azóta semmi gond nincs :)
2011. dec. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!