Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Kicsit félek a fogamzásgátlótól! Tapasztalatok?
Az a helyzet, hogy nemsokára fogamzásgátlót fogok szedni. De kicsit félek, hiszen sok olyan dolgot hallottam róla, hogy valaki évekig szedte és nem lehetett babája. Meg, hogy így könnyebben el lehet kapni valami fertőzést, na meg még ott van az elhízás is. Van ezzel kapcsolatban valakinek tapasztalata? Mármint, hogy pl szedte 5 évig és mégis most van egy babája? És az elhízás mennyire gyakori?
Előre is köszönöm a válaszokat. 18/L
Ezt tényleg neked kell eldöntened. Attól, hogy másnak baja lett tőle, neked nem biztos, hogy lesz.
És attól, hogy másnak semmi baja nem lett tőle, neked még lehet.
Egy abortusznál biztosan jobb, de ha van lehetősége az embernek máshogyan is védekezni, akkor lehet érdemesebb elkerülni a hormontartalmú szereket.
De ennek tényleg egyéni döntésnek kell lennie.
Egyszer készítettem egy kérdőívet a tablettákról. Nem túl reprezentatív, mert csak 50 válaszadó válaszát lehet megnézni, de az az 50 ember még mindig több, mint ahányan erre a kérdésre választ fognak írni.
Ha ez segít, akkor szívesen elküldöm.
5 éve szedem a Lyndinete 20-at és semmi bajom.Amiket az előttem írók leírtak,azt tényleg mind rá lehet fogni a tablettára,meg persze lehet teljesen mástól is.
Szőrösödés és elhízás - igen a 60as évek fogamzásgátlóinak voltak néha ilyen hatásaik,de azóta fejlődött a dolog,nagyon alacsony a hormontartalmuk.
Egyébként egy tisztességes nőgyógyász mielőtt felírja,elküld vérvételre,és az alapján választja ki,hogy melyiket szedd.
De a tájékoztatóba is le van írva,hogy ha májbeteg vagy,esetleg trombózisod volt stb.,és közben erősen dohányos is vagy,akkor ne szedj fogamzásgátlót.
Ja,és anyám is évekig szedett bogyót,és lám itt vagyok és van egy húgom is!:)
Szia!
Én egészségügyis vagyok,és kétes a véleményem róla.Nyilván aki teljesen egészséges(anyagcsere,hormonális téren),annak nem ártanak ezek az alacsony hormontartalmú szerek,csak a valóság meg az,hogy egyre több a hormonális problémákkal kűzdő ember,és ezek nagyon változatosak,nehezen kideríthetők,és senki nem tudhatja,hogy éppen milyen defektus van a szervezetében.Úgy értem,millió egy receptor hiba,stb állhat a háttérben,ezek általában örökletesek és a fogamzásgátló szedése elősegítheti ezek megjelenését,ha az egyén hajlamos rá.Szóval attól még,hogy valakinek nincsenek hormonzavarra utaló tünetei,még nem biztos,hogy minden rendben is van,és ez esetekben a tabletta sokat árthat.Egy szóval azt akartam mondani,hogy sosem tudhatjuk,nálunk éppen mi hibázik és a tablettával ez által mit "segíthetünk elő".Ezt a részét a dolognak sokan nem ismerik,nyilván az anyagcsere és a hormonrendszer nagyon össztett folyamat.Sajnos sok nőgyógyász a tabletta felírása előtt még egy általános alaphormon vizsgálatra sem küldi el a pacienst,pedig az sem mérvadó dolog,ami bizonyítaná,hogy teljesen biztonságos az illető személynek a tabletta.
Én csak annyit tudok tanácsolni,hogyha szedni szeretnéd,akkor előtte nem ártana egy vérvétel,ahol legalább az alaphormonokat megnézik,és jó lenne,ha a szedés alatt is időközönként megismételnék ezt.Szerintem így biztonsággal szedhető,de én azt egyáltalán nem tartom jónak,hogy az orvosok ezt nem teszik meg,hanem csak írják tucatszámra évekig a bogyót semmilyen ellenőrzés nélkül.Utána meg az internet tele van olyanokkal,akiknél a negatív hatás akkor mutatkozott meg,amikor már x éve szedte...Sajnos más dolog,hogy ezt hogy adod be az orvosodnak,hogyha nem küld magától...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!