Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mikor kedzjem el szedni a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor kedzjem el szedni a fogamzasgatlot?

Figyelt kérdés
Stodette fogamzasgatlot kaptam a nogyogyasztol aztmondta ha megjon a havim az 5. Nap korul kezdjem el szedni de elolvastam a hasznalati utmutatot es aztirta hogyha meg nemszedtem ezelott semmilyen hormontartalmu fogamzasgatlot a ciklus 1. napjan kezdjem el szedni. Ma jott meg most akkor ma este bevegyem vagy majd az 5. napon? Es ha holnap este veszem be azisjo????
2011. okt. 19. 07:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Én a menstruációm első napján vettem be, mikor elkezdtem. Nekem azt mondta az orvos. De én Diane 35-öt szedek, nem tudom, h a tiéd milyen. Esetleg nem tudsz fhívni vmi orvosi ügyeletet? Csak mert mi mondhatunk itt bármit, az mégsem egy orvos véleménye.
2011. okt. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ÉN úgy tudom, hogy (és ez egy cikkben volt, de mindjárt mutatok többet):" A tablettaszedést célszerű a rendszeres havi vérzés első napján elkezdeni, ekkor ugyanis azonnal megfelelő védettséget nyújt."


[link]


és még egy jobb válasz:

Ha még nem szedek tablettát, hogyan kell elkezdenem?

A gyógyszerek betegtájékoztatóján az szerepel, hogy első alkalommal a menzesz első napján kell elkezdeni a gyógyszer szedését. Ez azért jó, mert így már rögtön az első alkalommal biztonságos a gyógyszer, nem eshetünk teherbe. Viszont komoly hátulütője a módszernek, hogy ilyen esetben a gyógyszer szedése melletti vérezgetés esélye az első ciklus során 20% körüli, mely a 3. ciklusra már 1% alá csökken.

Ha ezt a vérezgetést el szeretnék kerülni, inkább várják meg a ciklus 3. napját, és csak ekkor kezdjék el szedni a gyógyszert (eddigre a menzesz nagy részén már túl vannak). Az első ciklus alatt, tapasztalatom szerint érdemes óvszerrel is védekezni, mert ilyenkor kell megtanulnunk a gyógyszer szedését, valamint a szervezetnek is alkalmazkodnia kell a gyógyszerhez. A második ciklustól kezdve a módszer teljesen biztonságos.


[link]

2011. okt. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ma szedd be szerintem,én még nem hallottam olyan fogigátlóról,amit ötödik nap kellett volna elkezdeni.

És amúgy nem lesz tőle bajod,se akkor ha ma,se akkor ha holnap veszed be.

De szerintem ma vedd be,minden fogigátlót úgy kell.

Lehet azért mondta,h ötödik napon vedd be,h biztosan a menzid alatt vedd be,nehogy csak épp vmi más vérzésed legyen netán,és azt hidd,menzi,és elkezdd szedni.

19L

2011. okt. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem írja a fogamzásgátló papírja azt, hogy el lehet kezdeni a menstruáció 2-5 napja között, de akkor kell +7 napig kiegészítő védekezés. Valahol olvastam, hogy azért javasolják a későbbi beszedést, mert így stabilabb lesz a ciklus, kevesebb a pecsételés. Aztán ki tudja. Én is az első naptól kezdtem el szedni, bár nekem is mondta, hogy beszedhetem az ötödiken is.
2011. okt. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat kozben felhivtuk az orvoson aztmondta hogy az 5. Napon de bevehetem a 4.en is ugyhogy majd szombat este beveszem :))
2011. okt. 19. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!