Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mikortól "ajánlott" fogamzásgá...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikortól "ajánlott" fogamzásgátlót szedni?

Figyelt kérdés

már kétszer lefeküdtem a barátommal és természetesen védekeztünk, de fogamzásgátlóval nyilván kényelmesebb lenne.orvoshoz nem akarok elmenni, mert akkor anyukám biztos rájönne, amit nem szeretnék.szerintetek még korai lenne fogamzásgátlót szednem vagy várjak még vele?


16/L


2011. okt. 16. 22:45
 1/7 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem 18-20 után.

De orvos nélkül úgysem kapsz. Anyu nélkül se, mert méregdrága. Szóval ezt nem úszod meg. :D

2011. okt. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 napietus ***** válasza:
38%

orvoshoz MUSZÁJ elmenned! ha ahhoz elég nagy vagy, hogy szexelj, akkor ahhoz is legyél elég nagy, hogy ésszerűen gondolkozz. egyébként fogamzásgátlót is csak orvos írhat fel, ezt nem tudtad? de dugni, azt igen...


szóval menj el orvoshoz, nem kell ahhoz anyukád, nyilván képes vagy önállóan elmenni. ő megmondja, ír-e fel gyógyszert, ha nem állt még be a mensesed, nem valószínű, hogy fog. addig meg marad a gumi.

2011. okt. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%

Szia!

Én is kb. 16 voltam mikor elmentem, és írt fel. Van egy rutin vizsgálat, de amúgy semmi extra. Nem kell tőle félni. De anyukádnak mindenképp tudnia kell majd róla, hacsak nincs annyi pénzed, hogy megvedd 3 havonta x ezerért a fog.gátlót. Egyébként szerintem jobb az, ha védekezés miatt kéred a segítségét, mintha azért kérnéd, mert terhes vagy. Nyugi, nem hinném, hogy lecseszne érte, inkább örülne neki, hogy ilyen érett okos lánya van, aki nem csak arra gondol, hogy hú, de jó dolog, hanem arra is, hogy még fiatal, és nem kéne egy baba. Szóval hajrá! Szerintem mondd el anyudnak, vagy bárkinek a családodból akivel tudsz ilyenekről beszélni, és támogatna is benne.

Sok szerencsét! :)

19L

2011. okt. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%

Amiatt ne aggódj, hogy nem írják fel, ha már 2 éve menstruálsz, minden gond nélkül felírja az orvos.

Az sem gond, ha nem rendszeres, szokták adni a ciklus rendezésére is, kvázi, megtanítja a szervezetet, hogyan kell helyesen hormont termelni.

Ha elmész dokihoz, azt még nem feltétlenül tudja meg anyukád! Ha rákérdezne, hova mész, mondhatsz mást is, persze nem éri meg hazudni neki.

Nem olyan drága a tabletta! Olcsóbb, mint az óvszer. Megéri az árát, nem tudom, mennyi zsebpénzt kapsz, de lehet, hogy ki tudod gazdálkodni belőle azt a havi 2000 forintot, amire kijön. Vagy fizessétek felesben a barátoddal. Vannak olcsóbb gyógyszerek is, de érdemes egy normálisat kérni a dokitól, ami picit drágább.

Ja, és szerintem már azelőtt érdemes elkezdeni szedni, hogy az első aktus megtörténne, de ugye, ezen már túl vagytok.

2011. okt. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2011. okt. 16. 23:39
 6/7 anonim válasza:
50%

"ha nem állt még be a mensesed, nem valószínű, hogy fog."

nekem pont erre írt fel fogamzásgátlót, hogy beállítsa.

15 voltam akkor.

először pont hogy csak még rosszabb lett, mert nagyon rosszul lettem a tablettáktól, annyira hogy abba kellett hagynom hónap közben. aztán kaptam másikat, azt egy fokkal jobb, de ettől is rosszul leszek néha, de azt azért már kibírom.

szóval akkor 15évesen úgy mentem el az orvoshoz, hogy már 3 hete folyamatosan megvolt, ez előtt meg több mint 1 hónap szünet, és az ez előtt levő menstruációm is 2hétig folyamatosan volt, és ezek előtt pár hónappal volt olyan hogy 4 hétig véreztem. ez most már elmúlt, és mikor volt a szedési szünet(mikor végig tudtam szedni egy egész hónapi adagot) akkor normális ideig volt megvonásos vérzés, aztán megint 1 hónap szedés után abbahagytam, és már beállt a normális rendje a dolognak.

szóval én ezzel mentem el először nőgyógyászhoz, és anyának is elmondtam. és mikor már védekezés céljából szedtem csak akkor arról nem is tudott és nem is kérdezett, csak megvette a tablettákat ahogy eddig.

most 16 vagyok én is.

de szerintem inkább gumit használjatok mert nem jók ezek a tabletták :s

2011. okt. 17. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nem lehetett valami kellemes :S köszönöm :)
2011. okt. 17. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!