Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szerintetek minden rendben lesz?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek minden rendben lesz?

Figyelt kérdés

Távkapcsolatban élek párommal. Utoljára augusztusban voltunk együtt, mindig gumival védekeztünk. De a következő mensi után elkezdtem szedni fogamzásgátlót, aug. 28.-án. Az első "hibát" ott követtem el, hogy nem a mensi első napján kezdtem el szedni, hanem a 6.-on, amikor elmúlt. 21+7 darabos egy havi adag, a 2. piros tablettánál megjött rendesen a havim. Szóval végülis minden rendben volt... Nem baj, hogy nem akkor kezdtem el szedni amikor elvileg "kell"?

Két hét múlva együtt leszünk, s akkor lesz az első alkalom így, fogamzásgátlóval, de mégis rettegek tőle, hogy baj lehet(Már van egy 10 hónapos leányunk... nagyon nem hiányzik még egy baba.)

Szóval szerintetek nem lesz gond? Azon is parázok, hogy mivel már a 3. doboznál fogok akkor tartani, s még nem volt szükség a hatására, ha hirtelen kell hasson nem fog "összezavarodni" és hatástalanná válni?

Olyan idiótának érzem magam, hogy 21 éves létemre ilyen hülyeségeket kérdezek, de borzasztóan félek egy második terhességtől!!!

Szerintetek minden rendben lesz?


Normális, "hozzáértő" emberek válaszát várom, idióták kerüljenek!


2011. okt. 16. 21:03
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
hahaha :) megrakott a barátod és terhes lettél tőle. ha okos vagy akkor tanulj az előző hibádból és most ne keféltesd meg magad
2011. okt. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Hahaha, nagyon vicces!

Menj, s szórakozz másvalakin!

Bár járnál úgy mint mi, meglátjuk akkor is ilyen jó kedved lenne-e...


Az előző esetből akarok tanulni, ezért kérek ez ügyben tanácsot!


IDIÓTÁK KÍMÉLJENEK!!!

2011. okt. 16. 21:14
 3/10 anonim válasza:
Totalisan egyetertek az 1. hozzaszoloval!!!! Teliberakott a kanod, vemhes lettel, megszuletett a kis pulya is de meg mindig a ba**ason jar az eszed? Tanultal volna az elozobol...
2011. okt. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Azon is parázok, hogy mivel már a 3. doboznál fogok akkor tartani, s még nem volt szükség a hatására, ha hirtelen kell hasson nem fog "összezavarodni" és hatástalanná válni?"


Azért mikor ilyet olvasok, komolyan nem tudom eldönteni, hogy sírjak, vagy nevessek. Azért ha már fogamzásgátlót szedsz, akkor nem ártana tudnod, hogyan is működik.

A tabletta úgy akadályozza meg a fogamzást, hogy blokkolja a PETEÉRÉST. Értelemszerűen ha nincs olyan petéd, amit meg lehetne termékenyíteni, akkor hiába élvez beléd a párod akár napjában ötször is, nem leszel terhes.


Ebből azt is láthatod, hogy a tabletta nem úgy működik, hogy akkor hat, mikor szexelsz. A tabletta akkor is gátolja a peteérést, ha egy évig pénisz közelébe sem mész...


Abból már nem lesz probléma, hogy később kezdted el, mint kellett volna. Akkor lehetett volna belőle baj, ha kiegészítő védekezés nélkül szexeltetek volna a barátoddal első hónapban, mert a késői kezdés miatt nem biztos, hogy a tabi az első hónapban le tudta gátolni a peteérésed. De mivel nem voltatok együtt, nem leszel terhes.

Bár azt sem igazán értem, hogy ha abba a rohadt betegtájékoztatóba fekete fehéren le van írva, hogy hogyan kell elkezdeni a tablettát, akkor miért nem lehet úgy csinálni? Szerinted viccből írják?

2011. okt. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem volt leírva, hogy akkor a havi egy héttel hamarabb fog megjonni, s ezt furcsáltam... Nem értettem, hogy hogy fog kijönni a 3 hét a két havi közt... mert ugye egy kimaradt volna. No, de mindegy is :)

Amúgy a tájékoztatóban a peteérés meggátolásán kívül szó van arról, hogy megfagyassza a hímivarsejteket. S ez az, amin elkezdtem gondolkodni...

Olyan abszurd az egész... Pff, el sem hiszem, hogy ilyen baromságokat kérdezek... De ha valaki már járt volna így, mint én, nem hiszem el, hogy nem járna az agya minden hülyeségen... Már a Szentlélektől is rettegek, hogy megtermékenyít :))

2011. okt. 16. 21:27
 6/10 A kérdező kommentje:

21:15

Anyád volt vemhes mikor egy ilyen barmot csinált apáddal!

2011. okt. 16. 21:36
 7/10 anonim ***** válasza:

Ne idegesíts már fel. Hol olvastál te olyat, hogy megfagyasztja a hímivarsejteket?

A tabletta úgy hat, hogy meggátolja a peteérést. Ezen kívül a petevezető motilitását is csökkenti, és úgy változtatja meg a méhnyaknyákot, hogy a spermiumok számára kevésbé lesz átjárható. Emellett pedig elvékonyítja a méhnyálkahártyát, hogy ha esetleg mégis megérne egy petesejted, és még az egyik szuperman hímivarsejt is átjutna a sűrű nyákon, és még meg is termékenyítené azt a szerencsétlen petét, akkor se legyen elég vastag a nyálkahártya, hogy be tudjon normálisan ágyazódni.

Ebből azért láthatod, hogy tabletta mellett teherbe esni baromira nehéz, ha az ember rendesen szedi. Nem mondom, hogy nem fordulhat elő, de ritka.

Persze ha kihagysz pár szemet, meg mindenféle olyan gyógyszerrel szeded együtt, ami gyengíti a hatását, akkor lehet baj.


A tabletta mellett pedig 28 napos ciklusod lesz (az első ciklust kivéve).

Hiszen: szeded 21 napig a tabit, majd a szünetben megjön, mondjuk a 3. napon (de vkinek a 2-on vagy épp az 5.en..tök mindegy). Utána a 8. napon megint elkezded a tabit, és megint megjön a szünet 3. napján. Azaz a szünet maradék 4 napja+21 tablettás nap+3nap vérzés nélküli nap=28. Micsoda matematikai rejtélyt sikerült megoldani, igaz?

2011. okt. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Jah és az pedig, hogy első hónapban a szedés alatt jött meg a vérzés: előfordul. De nem ez a normális. Ha máskor is előfordul, akkor vissza kell menni az orvoshoz. A vérzésnek mindig a SZÜNETBEN kell megjönnie, nem szedés közben. De mint mondtam, első levélnél előfordul, sőt, elég gyakori.


Azt azért áruld már el kérlek, hogy milyen védekezés mellett sikerült először teherbe esned.

2011. okt. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Románul és magyarul is olvastam a tájékoztatót, igaz, ezt a hímivarsejtek megfagyását csak a románban olvastam. Rigevidon 21+7-et szedek, ebben van hét vastabletta is, amit a mensi alatt szedek. Megjön szépen, nincs gond vele. A 2.-3. vastablettánál jön meg, s elmúlik a 4-5 napon belül.


Számoltam a pé-met, s mikor nem volt pé-m, megszakításos módszerrel, mikor volt akkor gumival(kb 1 hét).

Pé után a 7. napon estem teherbe, akkor épp megszakításosnál tartottunk... Elvileg nagyon kicsi lett volna az esély... De hát, mégis sikerült...

Imádom a lányomat, örülök, hogy van nekem, de nem tudnék eltartani még egy gyermeket, abortuszra meg nem lennék képes.

Úgyhogy így állok. Mostmár semmit nem bízok a véletlenre.


Amúgy kösz az alapos magyarázást, utólag rájöttem már én is hogyan kellett volna :) Csak ettől a sok hormontól is rettegtem mikor elkezdtem szendi, s nem tudtam hogyanis kezdjek neki, de semmi bajom nincs tőle, úgyhogy minden ok, s remélem hatni is fog... Bár szerintem még gumit is fogunk használni :))

2011. okt. 16. 21:57
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát igen. Önmagában a számolgatás nem túl eredményes. Egyrészt sokan rosszul számolják. Azt hiszik, hogy akármilyen hosszú a ciklusuk, a ciklus közepén van peteérés, közben meg azért ez nem így van.

Ha már vki számolgat, akkor hőmérőzéssel érdemes összekötni a dolgot. És csak olyannál működik viszonylag eredményesen, akinek nagyon szabályos a ciklusa. Ha már kicsit is rendszertelen, borul az egész. Szóval nem egy életbiztosítás.


Spirálon egyébként nem gondolkodtál? Szülés után már fel lehet rakatni. Mármint csak azért kérdem, mert hogy félsz a hormonoktól...spirálból meg van hormonmentes is.

2011. okt. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!