Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Ki szed vagy használ olyan fogamzásgátlót amit havonta 1-szer kell bevenni vagy 3 havonta kapja meg injekcióban?
Méhen belüli hormonális fogamzásgátlási módszer
A méhen belüli hormonális fogamzásgátló nem túl régi múltra tekint vissza. Egyesíti a méhen belüli eszközök és az orális (hormonális) fogamzásgátlók előnyeit és kiküszöböli hátrányaikat. Lényege egy apró, méhbe helyezett rendszer, amelyből naponta egyenletesen, kis mennyiségben sárgatesthormon (progesztagén) szabadul fel. A felszabaduló hormon mennyisége a tablettával bevitt napi hormonmennyiségnél lényegesen kisebb, mert helyben, a méhben hat, így a hatás fenntartásához jóval kevesebb hormon is elegendő.
E módszer öt évig nyújt teljes védelmet, ezt követően a rendszer cseréje szükséges. A módszer gyermekszülést követően ajánlott, a tablettákkal ellentétben azonban korhatár nélkül, a fogamzóképesség fennálltáig használható. (Méhen belüli fogamzásgátló eszköz, rendszer a jelenleg érvényes szakmai irányelvek szerint csak a már szült nőknek helyezhető fel, melyet a nőgyógyász legkorábban a szülést követő 4-6 héttel végez el. Szoptatás alatt is használható.)
Előnyei: csökkenti a menstruációs vérzés mennyiségét, lerövidíti és fájdalmatlanná teszi a "nehéz napokat", biztonságossága a sterilizálással összemérhető, nagyon jó, eltávolítása után a fogamzóképesség maradéktalanul helyreáll, dohányos, 35 év feletti nők számára is biztonságos, minimális hormonmennyiséget alkalmaz.
Hátrányai: csak szakorvos közreműködésével alkalmazható, felhelyezése után köztivérzés jelentkezhet.
Esetleg ez?Dönteni neked kell,csak egy ötlet.:)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!