Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Dienille fogamzásgátló 16...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Dienille fogamzásgátló 16 évesen, vagy 'szenvedjek'?

Figyelt kérdés

Amikor megjön mindig nagyon görcsölök. Sokszor suliba se tudok menni, és egész nap csak fekszek. Voltam dokinál is és felírta a Dienille fogamzásgátlót(élek nemi életet is).

Sok olyat olvastam, hogy nehéz "leállni" róla, és utána megse jön, vagy épp 2 hetente van..

Itt gyakori kérdéseken olvastam pont ma, hogy egy 16éves lánynak is ezt írták fel. És teljesen elment a kedve a szextől, így a párkapcsolata is megromlott. És 7hónap után akart leállni róla.


Igazából nem szeretném még a szervezetemet ilyen gyógyszerekkel tömni, de az se jó szerintem, ha folyamatosan fájdalomcsillapítókon és görcsoldókon élek.

Amúgy már nagyon sok gyógyszert kipróbáltam: AlgoFlex M, No-spa, Meristin, Troparin, most jelenleg a Béres fájdalom csillapító használ csak, de ettől mindig hányingerem lesz. Flectort is szoktam inni.


Valami ötlet, tanács? Szerintetek mit tegyek?

Köszönöm a válaszokat!


2011. szept. 10. 11:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
szedjed. nem mindenkinél ugyanazok a mellékhatások
2011. szept. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én 17 évesen kezdtem szedni (igaz másik fajtát). Ha elég sok ideig szenvedsz a fájdalommal vagy rosszabbra fordul (én az ájulás határán voltam) akkor egy idő után már bármit megteszel csak, hogy ne legyen többet. És amikor eljön az egyetem, érettségi amit nem lehet csak úgy elhalasztani... Lehet hülyén hangzik de én visszakaptam tőle az életem. Ha rágondolok, hogy abbahgahyam, rettegek tőle, mert annyira meggyűlöltem azt a fájdalmat. Nekem semmilyen mellékhatás nem jelentkezett, és amikor szünetet tartottamn akkor is rendesen megjött stb.
2011. szept. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

én szedném...

én is volt, hogy annyira görcsöltem, hogy szinte elájultam.

nem éppen előny, hogy minden hónapban 2 napig csak fekszek :/

viszont, nem biztos, hogy rögtön elsőre segít a gyógyszer.

nekem pl. 1. 2 alkalommal ugyanúgy fájt sőt, brutál erős vérzésem volt.

a 3. 4. viszont már nem fájt egyáltalán, és enyhe volt.

tehát ha elsőre úgy érzed nem használ, akkor se keseredj el, mert a szervezetnek hozzá kell szoknia a gyógyszerhez.

mikor szünetet tartottam (fél évet) egyáltalán nem is jött meg.

2011. szept. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
26%
Nem tudom... Én ha fetrengenék a földön a fájdalomtól sem szednék fogamzásgátlót főleg nem ennyi idősen... Látom te is tisztában vagy a mellékhatásokkal ez örvendetes. Találj valami normális fájdalomcsillapítót de ne fogamzásgátlót... Az még mindig nem menstruációs problémákra való.
2011. szept. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, pedig én ezzel a problémával mentem orvoshoz, és ő írta fel. Tudta hogy nem a védekezés miatt kell. Inkább mellékhatások mint hogy mondjuk valami fontos napon rosszul legyek és elrontsam az életem. Meg amúgyis miért kéne tűrnöm minden hónapban, éveken át? Aki nem tudja milyen ez, az könnyen beszél. Fetrengeni a földön? Az annyira fáj, hogy megmozdulni sem vagy képes vagy egy hangot kiadni, és ha egy pillanatra nem fáj akkor annyira kimerült leszel, hogy állva képes lennél elaludni (már ha nem hánysz éppen vagy valami ilyesmi, mert addig legalább nem fáj), arról nem is beszélve hogy az emberek hazugnak tartanak, mert amilyen gyorsan jön, olyan gyorsan el is múlik és utána olyan vagy mint akivel semmi sem történt...

Nekem egy fájdalomcsillapító sem használt, és inkább szedek egy fogamzásgátlót mint hogy tömjem magamba az ezerféle fájdalomcsillapító gyógyszert.

2011. szept. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
10%

Elég idióta dolog, nem kell kényeskedni. Nekem is folyton görcsöl és rettenetesen fáj,volt hogy csak begörnyedve tudtam menni, vagy csak feküdtem, de sose vettem be görcsoldót vagy fájdalomcsillapítót. Felesleges tönkretenni a szervezeted ilyenekkel.

"Ez a nők sorsa."

Ha nem tetszik műtesd át magad

2011. szept. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
29%
Lehet mondani hogy nem tudom milyen az amikor fáj de pontosan jól tudom csak nekem máskor szokott fájni. Vérszegény vagyok és vasat kell szednem. Nos eléggé tönkre vágja a szervezetem és szokott olyan görcsöket csinálni hogy köpni nyelni nem tudok. De nem szedhetek rá gyógyszert mert akkor gyengül a hatása. Hát köszönöm.
2011. szept. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
71%
Úr isten!Ugyan ebben a cipőben járok,szintén 16 évesen!Én is mindig görcsölök olyankor.Most,nyaraláskor jött meg,épp indultunk volna hajókázni és majdnem le kellett mondanunk,mert ki sem tudtam kelni az ágyból.Akkor azt mondta anyám,hogy,ha hazaértünk egyből nőgyógyász és gyógyszer!(szintén élek nemi életet)De én félek tőle.Azt hallottam,hogy eléggé meghízhatok tőle,a szőrnövekedés is serken tőle,nőni pedig már nem fogok.Jó,tényleg sokféle van már,meg alacsony hormontartalmúak is,külön fiataloknak kitalálva.De akkor is..Én sem tudom,hogy mit tegyek.
2011. szept. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ja és akkor más se szedjen, csak mert te nem teheted? Kösz én nagyon jól megvagyok így. Nincs semmi bajom, nem híztam meg, nem vagyok szőrős, sőt mondhatni egészségesebb is lettem meg azóta nem kívánom a csokit amit előtte túl sokat is etten, stb. Rendszeresen járok szűrésekre és mindenre ami kell, és boldog vagyok így. Nem pedig idegbeteg egész hónapban, hogy istenem csak ne az érettségin, vagy a felvételin, vagy otthonról több órára legyek rosszul... Egy próbát nagyon megér. Ha esetleg mégsem hat, akkor rengetegféle másik fogamzásgátló van, és van akinek a váltás után gond nélkül beválik. Ha az sem akkor legalább megpróbálta.

És még egy utolsó észrevétel. Nekem voltak már akkora fájdalmaim mint a menszez, de mindegyik röhögve kibírtam, elég jól tartom magam ilyen szempontból, tehát nem biztos, hogy a legerősebb üt ki a legjobban, szóval nem tudhatod amíg pontosan azt át nem éled.

2011. szept. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nem rég jött meg amugy és most csak az első 2 napokban voltam rosszul, ugyhogy még megvárom a következö hónapot és akkor fogom szerintem eldönteni, hogy szedem-e vagy sem..


17.14-es majd azért ird le, hogy hogyan döntöttél te :)

2011. szept. 10. 20:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!