Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 1 év fog. Gátló szedése...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

1 év fog. Gátló szedése mellett lehetséges?

Figyelt kérdés
Lassan 1 éve szedek fogamzásgátló tablettát,elég rendesen tartok tőle hogy teherbe estem,előző hónapban kicsit rendszertelenül szedtem a bogyót,(de mindig 12 órán belül voltam)a párom nem élvezett belém,csak pettingnél tartunk,viszont előváladék kerülhetett nemi szervembe.Azóta már volt egy megvonásos vérzésem,de beképzelem magamnak a terhesség jeleit,viszont mára vártam volna az újabb megvonásost,ilyenkorra már jelentkezett,de most semmi görcs és semmi jele a megvonásos vérzésnek.(igaz,most ügyeltem a pontos szedésére,közel egy időben szedtem)Járt már úgy valaki hogy fog.gátló mellett is ha teherbe esett,jelentkezett nála a megvonásos?
2011. aug. 25. 08:19
1 2
 1/13 welee ***** válasza:

én nem vagyok csaj,

de ajánlom a nőgyógyászodat figyelembe,.

és csak tudd ha szeded akkor is teherbe eshetsz,

igaz nagyon nagyon kevés az esély rá. de VAN és ez a lényeg.

előváladéktól is teherbe lehet esni.

terhesség 1 jele,

mell feszesség,

hangulat ingadozás.

hirtelen étkezési szokások megváltoztatása.

tényleg ajánlom hogy minimum vegyél 2 tesztet.

2011. aug. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!!Elvileg ezen a napon kéne jelentkeznie a megvonásos vérzésnek,de eddig semmi..most még várok,hátha vas.-ig(7 napos szünet alatt)jelentkezik.
2011. aug. 25. 10:36
 3/13 anonim ***** válasza:

Ha mindet beszedted 12 órán belül, akkor 1 év alatt egy egy ezrelék esélye van a terhességnek. 1 hónap alatt még az egy ezreléknél is kevesebb.

De ha annyira ideges vagy, vegyél egy tesztet.

A terhesség "jelei" lehetnek a gyógyszer mellékhatásai, de okozhatja a kánikula is.

Ráadásul ha már egy éve szeded, még ha egy tabi kimarad, azt is nagy valószínűséggel meg lehet úszni, te meg nem is hagytál ki egyet sem.

Meg fog jönni a 7 napban, de még ha nem jönne meg, az is nagyobb valószínűséggel jelentené azt, hogy tablettát kell váltanod, mint azt, hogy terhes vagy. De kell csinálni egy tesztet, és az megmutatja, mi van.

34N

2011. aug. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha már egy hónapja ezen aggódsz, miért nem vettél tesztet?
2011. aug. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat és a nyugtató szavakat is,és azért nem csináltam eddig tesztet,mert az aktus után megjött a megvonásos vérzésem időben,és olvasgattam is utána és az egészben az a para hogy sok helyről lehet hallani hogy megvonásos/menzesz mellett volt terhes,és ez cseppet felzaklatott,de most várok még a 7 napos szünetben,remélem megjön,igaz hogy mostanában rendszerint időben szedtem,talán ezért változott a napja,meg kicsit stresszesebb is voltam.Ha nem jönne meg,akkor orvoshoz megyek,az a biztos!
2011. aug. 25. 16:02
 6/13 anonim ***** válasza:
Miért vagy saját magad ellensége? Görcsölsz még 3-4 napot, ahelyett, hogy leszaladnál a patikába, és 5 perc alatt megtudnád, hogy nem vagy terhes, és nem kéne izgulnod. De hát nem akarásnak nyögés a vége.
2011. aug. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A teszt reggeli vizeletből mutatja ki hogy terhes vagyok-e,ha eddig vártam,akkor kibírom ezt a 3 napot,amíg a 7 napos szünetben megjöhet..aztán irány doki!!
2011. aug. 25. 16:34
 8/13 anonim ***** válasza:
hónap után már bármelyik vizeletből kimutatja. Egyébként sem értem. Egyszer megjött a megvonásos, mégis attól félsz, hogy terhes vagy. Ha még egyszer megjön, akjkor mi változik? Ha megvonásos mellett terhes vagy, akkor a következő is megjöhet annak ellenére, hogy terhes vagy...
2011. aug. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
persze épp ezért írtam hogy orvos mindenféleképpen!!Minden szem tablettát beszedtem(12 órán belül)és nem élvezett belém párom,csak petting volt,szal csak az kerülhetett hüvelyembe.Azóta volt 1 megvonásos.Ezért nem volt semmi gond egész idáig,mert ma kellett vna ismét megjönnie,és idáig semmi,de írtam hogy ebben a 3 hétben pontosabban szedtem mint előző hónapban,talán ezért a tolódás.
2011. aug. 25. 17:20
 10/13 anonim ***** válasza:

Lehetni lehet.

De szerintem ne parázz rá. Meleg is van, stresszelsz is, a kettő együtt okozhat késést.

Nekem eddig szinte percre pontos volt, most meg késett egy egész napot, jobban is görcsölök, durvább is, a melegnek jó hatása még ilyen mesterséges ciklus mellett is.

Bár ha ma nem jön meg, én a helyedben vennék tesztet, a lelki nyugalom érdekében. Amúgy rendes vérzés mellett kb. esélytelen, hogy megmaradjon a magzat, ha úgy esik is, maximum kevéske vér szokott jelentkezni, ha legutóbb teljesen szokott módon volt a vérzés, akkor feleslegesen aggódsz.

2011. aug. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!