Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha szünet nélkül tovább...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha szünet nélkül tovább szedtem a következő levél fogamzásgátlót, akkor mindegy mikor tartom a 7 napos szünetet?

Figyelt kérdés
2 szemet kellett pótolnom, ezért szedtem tovább, viszont nem szeretném végig szedni.
2009. ápr. 14. 22:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Miért nem szeretnéd végig szedni? És miért kezdted el a második levelet? Miért nem hagytál az első levél után 7 napot, még ha kevesebbet is szedtél. Amugy meg ott van a betegtájékoztató, olvasd el.

Szerintem abbahagyhatod pár nappal hamarabb, ha feltétlenül fontos.

2009. ápr. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szép kis hormonzavaraid lesznek tőle.Állítsd le a párod egy kicsit... És te pihentesd a szervezeted. A tested többet kell érjen mint egy orgazmus. Abból még sok lesz de testből csak egy.
2009. ápr. 15. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mit szedsz te? Cukorkát, hogy kedved szerint bekapkodod??? NEM! A 2. levelet végig kell szedned és csak a 2. után tarthatsz szünetet. Ez a szabályos. Nem a kedved szerint kell eljárni, hanem úgy, ahogy a gyógyszerészek, orvosok javasolják. Ha nem akarsz kavart a hormonháztartásodban, akkor nem 2 szemezgetsz, hanem végig szeded!
2009. ápr. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ez pont nincs benne a metegtájékozatatóba..


Ha tudsz olvasni, akkor ott van, hogy azért kezdtem el a 2. levelet, mert az előző levélnél 2 szem hiány volt!!!(beteg voltam)

Ennyi erővel, ha szeretném se tudnám végigszedni a 2. levélet! 5 szemet nem szeretnék bevenni, így pont 1 hétre való adag maradna ki összesen.

2009. ápr. 15. 15:35
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor fogalmazz helyesen! 2 szemet kellett kivenned a másodikból, hogy teljes legyen a védelmed az 1. levélnél, ami miatt keletkezett egy hiányos leveled. Ez esetben az előírt mennyiségű tabi után rendesen szünetet kell tartani, azt a levelet, meg amiből kivetted, félre kell tenni az ilyen esetekre! Nem szabad a ciklust úgy rövidíteni, hogy kevesebbet veszel be. Ezért azt a levelet nem szedheted be, csak pótlevélnek tarthatod meg. Mit szedsz amúgy? Mert ugye odafigyeltél, ha többfázisút szedsz, nem mindegy, melyiket melyik nap veszed be!
2009. ápr. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Novynettet szedek.

Azért szeretném korábban abba hagyni, mert így akkor végeznék, mint eddig, megszoktam, hogy csütörtökön vége a levélnek. Ráadásul néha hasmenésem van, így jobb lenne, ha maradna pár tartalék szem, nem kellene következő alkalommal is ezt csinálnom.

2009. ápr. 15. 17:33
 7/7 anonim ***** válasza:

"Naponta 1 tablettát kell bevenni, lehetőleg mindig azonos időpontban a havi vérzés 1. napjától kezdve 21 napon át. Ezután 7 gyógyszermentes nap következik, amelynek ideje alatt menstruációszerű vérzés jelentkezik. A 8. napon kell a következő 21 filmtabletta szedését elkezdeni (akkor is, ha a vérzés ekkor még nem szűnt meg)."

Tehát 21 napig kell bevenned (pótolod, ahogy jónak látod, de a 21 napnak meg kell lennie). Azután meg kell tartanod a 7 nap szünetet. Ettől nem térhetsz el, mert felborítod a rendszert!

2009. ápr. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!