Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Pozitív tapasztalatok spirállal?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pozitív tapasztalatok spirállal?

Figyelt kérdés
Mivel mindenki a negatív dolgokat olvassa el hamarabb, én most kimondottan pozitív tapasztalatokra lennék kíváncsi! Köszönöm!
2011. aug. 15. 11:15
 1/2 anonim válasza:
100%

Szia!

Írországban élünk.

3 kis porontyunk van...(3éves 1éves és 15hetes)

Egy ideig nem akarunk babát. Mirenám van 7 hete...

Sokat olvastam erről...sok eltérő tapasztalattal...

Nekem a felhelyezés nem fájt, bevettem 1 fájdalomcsillapítót 1 órával elötte. A menstruációm akkor 7 napja múlt el. Aznap kicsit érzékeny volt a hasam, picit véreztem, de természetes mivel kis sebet csinálnak közben...

Utána a következő menstruációig nem volt semmi...se fájdalom, se vérzés. Mikor megjött kb. 2 órán keresztül nagyon görcsöltem (mint mikor kezdődött a szülés...)aztán 3-4 nap helyett 9 napig véreztem...sokkal kevesebbet mint elötte és ezután még véreztem 14 napig (tisztasági betét elég volt...néha nem...szóval változó volt...lehet ezt hívjákpecsételésnek... Tehát 28 napos ciklusomból kb. 22-23 napig véreztem, most várom h megint megjöjjön...remélem egyre kevesebb bajom lesz ezzel...

Eleinte zavart a szexben,csak a tudat, hogy ott van... férjem 1x érezte, kicsit megszúrta, de szerinte semmit negatív érzet nem volt! Azóta minden tökéletes ezen a téren.

(A 22 nap vérzés végefelé kissé el voltam kenődve, mivel alapból is kellemetlen, ráadásul én csak tampont használtam eddig, most meg betétre kényszerültem....olyan vissza a csecsemőkorba érzés...)

Sokan panaszkodnak, szerintem kibírható a várakozási időszak (3-6 hó)főleg ha valakinek van megfelelő társa, aki segít lelkileg...testileg... :)

Szerintem ez egy tökéletes védekezési módszer, és ha minden nap odafigyel magára az ember higieniailag, nem hinném, hogy többet kellene küzdeni fertőzésekkel, mint mirena nélkül.

Remélem segítettem a válaszommal.

Virág

2011. aug. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Virág! Köszönöm a korrekt választ!

Más is írhat még bátran!

2011. aug. 15. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!