Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mitől késik a menstruációm?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mitől késik a menstruációm?

Figyelt kérdés
4 évig szedtem fogamzásgátló tablettát,abbahagytam már 8 hónapja a szedését,a menstruációm februártól rendre 43,36,31,32,37napos volt. Augusztus hónapban most a 39.napon járok.Két hónapja van párkapcsolatom,lefeküdtem a barátommal múlt hónapban többször is,védekeztünk,óvszert használtunk. Most egy kicsit aggódok,h még nem jött meg,probléma nem volt egyik alkalommal sem,nem szakadt ki sohasem,de volt,h nem is volt orgazmusa a páromnak. Nagyon ideges vagyok,lehet-eh ettől késik? Megvárjam a 43.napot és utána kezdjek-e aggódni,nem érzem azt,h felelőtlenül cselekedtünk volna,felnőttek vagyunk,viszont egy baba még nem fér bele az életünkbe? Mit tegyek? Köszönöm a válaszokat!
2011. aug. 13. 09:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még ne izgulj. sajnos gyakori mellékhatása a fogamzásgátlóknak, hogy felborítja a ciklusod. és mivel írtad, hogy volt olyan hogy a 43. napra jött meg, ezért még ne izgulj! különben is védekeztetek. Én azt tanácsolom, hogy várj még pár napot. Ha nem jön meg, akkor vegyél egy tesztet, saját magad megnyugtatása érdekében is. Aztán én mindenképp elmennék nőgyógyászhoz. egyrészt vizsgáljon meg, hogy minden rendben van e, sokszor szervi eltérés is lehet a menstruáció késése mögött. Ha meg nincs is semmi szervi bajod az orvos tud felírni olyan gyógyszert, ami elősegíti, hogy időben jöjjön meg! Remélem tudtam segíteni!
2011. aug. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Gyógyszer szedése elött általában olyan 45 napos ciklusaim voltak,azért is kezdtem el a gyógyszer,viszont most hogy abbahagytam,egyrészt félek,h nem véd megfelelöen az óvszer,másrészt nem tudom megmondani pontosan hogy mikor jön meg:S,mert mindig változó.Már kiváltottam a fogamzásgátlót az orvosomnál,eddig feleslegesnek éreztem több mint fél évig szedni...de rájöttem,lehet az lett volna a jobb megoldás,h szedem tovább.Amiatt is jó lenne,ha megjönne,h elkezdhessem szedni!
2011. aug. 13. 09:54
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyáltalán van vmi bizonyíték arról, hogy neked a tabletta szedése előtt volt peteérésed? Mert a 45 napos ciklus nagyon hosszú, és ilyen hosszú ciklusnál általában nincsen peteérés. Viszont ha nincs peteérés, akkor tablettát sem nagyon szabadna szedni, mert ugye az a peteérést gátolja.

Én nem hiszem, hogy terhes lennél, de csinálj tesztet.

Inkább csak visszakaptad a "régi" ciklusod.

Nem ártana magad kivizsgáltatni, mert a fogamzásgátló csak elfedi a problémát.

2011. aug. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3 tesztet csináltam meg,mindegyik negativ lett,46.napon vagyok és még mindig semmi
2011. aug. 20. 08:00
 5/5 anonim válasza:
nekem lassan több mint 3 hónapja nem jön meg:S komolyan még most kaptam gyogyót h megjöjjön
2011. okt. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!