Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mit tegyek? Mindenképp váltsak...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? Mindenképp váltsak tablettát, akkor is ha rendeződik a vérzés? Más módszerekkel, hogy lehetne ezen segíteni? ( lent a magyarázat)

Figyelt kérdés
3 hónapja szedek fogamzásgátlót, lehet váltanom is kell mert szinte az egész hónapot végigvéreztem,de még nem tudja eldönteni a nőgyógyász. Egyre jobban nincs libidóm és ehhez hüvelyszárazság is társul, eleinte még nem is volt olyan nagy akadály, használtunk síkosítót így az elején fájt egy picit de közben elmúlt,de ma is együtt voltam a barátommal ( így kb egy hónap szünet után mert ugye megvolt) és iszonyatosan fájt még síkosítóval is,nem enyhült,ujjal is rossz volt 2. ra, nem bírtam ki, abba kellett hagyni. Mindenképp megkérjem a dokim,hogy váltsak gyógyszert ?( mercilont szedek).. Vagy mit lehetne tenni ,hogy újra élvezni tudjam? Bárkitől szivesen várok tanácsokat!
2009. ápr. 11. 20:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Vannak dokik, akik hajlamosak 3 hónap "próbaidő" után is kínozni a pácienseket a tabival...Neked kell eldöntened, bevállalod-e vagy dokit váltasz.

Én is 3 hónapja szenvedek (lindynette). A türelmem már fogytán, de még 1 hónap haladékot adok a gyógyszernek. Ha továbbra sem szűnnek a mellékhatások, én bizony másikat kérek. Nem vagyok kísérleti nyúl. Már ennyi szenvedés is sok, de kivártam, mert állítólag a 3 hónap próbaidőt ki kell várni...

2009. ápr. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
SZia! nem tudom hány éves vagy... én 17 és lassan fél éve szedek tablettát. DIane 35, nekem nagyon jó: a bőröm is szebb és nem híztam tőle... semmi bajom sem volt hála az égnek ( lekopogom ) mindig pontosan jött meg és a libidóm... hát az csillapíthatatlan:$ egyszerűen nagyon kívánom a barátomat:D én csak ezt tudom ajánlani:)
2009. ápr. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
És azt tudod, hogy a Diane magas hormontartalmú és csak fél évig szedhető folyamatosan és nem is fogamzásgátló, hanem bőr- és hajproblémákat rendező gyógyszer? A fogamzásgátlás csak a MELLÉKHATÁSA.
2009. ápr. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
persze, hogy tudom... de nekem nincs vele bajom:D nem vérzek 100 napig normális a menstruációm is... nem vagyok egy dagi sem...de azértt kössz;)
2009. ápr. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! :) Ne bántsd szegényt,csak segíteni akart.De valójában nem hiszem,hogy nekem az lenne a legideálisabb, mert remélem,hogy fél évnél még tovább élvezhetem a párom társaságát :) Meg menstruációs problémák miatt is döntöttem a fogamzásgátló mellett, mert nálam már egy éve nagyon sokáig tart ( 9-11 nap) valószínűleg antibiotikumok kavartak be.Valami hosszabb megoldás jobban jönne!
2009. ápr. 11. 21:17
 6/12 anonim ***** válasza:
Én is Diane-t szedek, 17 és fél éves vagyok, szintén olyan a véleményem mint a másik lánynak. És egyébként MINDENHOL mást mondanak! A tájékoztatón és hivatalos oldalakon akármeddig lehet szedni, máshol csak fél évig, megint máshol egy évig... Na most akkor melyik az igaz?
2009. ápr. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Jah és nekem menstruációs problémák miatt is írták föl.
2009. ápr. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Én most olvasgattam kicsit a neten a Diane 35 ről,sok helyen hajhullásról írnak akik tartósan, fél-egy évnél tovább szedték a gyógyszert. Meg mindenhol azt írják ,hogy erős gyógyszer.Ez a fajta bogyó inkább kozmetikai, mint hosszútávon fogamzásgátló. Szerintem nem is a szedés alatt jönnek ki a melékhatások, hanem az abbahagyásnál és persze ez is fontos szempont. ( valamikor abba is kell hagyni) Meg nagyon sok helyen írnak hízásról. Tudom,hogy más tabletta is okozhat,de ennél pl. nálam nem volt.
2009. ápr. 12. 00:23
 9/12 anonim ***** válasza:
De abbahagyás után a többinél is vannak zavaró gondok, nem? És sok helyen meg pont azt írják, hogy milyen alacsony a hormontartalma, máshol meg a legerősebb. Általában akinek bevált, azoknál alacsonyabb, akiknél meg nem azok váltig állítják, hogy egy ódivatú, nagyon erős gyógyszer... Szinte mindent elolvastam róla...
2009. ápr. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Persze, mindegyiknél vannak bajok ( már akiknek, akik szerencsésebbek azoknál nincs sok) amikor abbahagyják,de nem mindegy, hogy enyhébb panaszok vannak, vagy odáig is elfajulhat hogy csomókban kihullik az embernek a haja..szerintem ez durva
2009. ápr. 12. 17:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!